З початку року міліціонерами Полтавщини виявлено та задокументовано більше 13 тисяч злочинів, із яких понад 4 тисячі були скоєні раніше засудженими.
З метою недопущення повторного скоєння правопорушень особами, звільненими з місць позбавлення волі, працівники відділу дільничних інспекторів міліції систематично здійснюють профілактичну роботу серед людей зазначеної категорії.
На жаль, факти доводять, що в більшості, злочини, які здійснюються особами повторно, не є ситуативними чи випадковими. Переважна частина засуджених, після відбування покарання чи умовно-дострокового звільнення, свідомо поновлюють старі кримінальні зв’язки та повертаються до злочинної діяльності. Тож посилена увага правоохоронців до вказаної категорії громадян не є безпідставною.
Постійний контроль за цією категорією населення спрямований виключно на профілактику злочинів. Головне завдання міліціонерів – провести роз’яснювальну роботу серед раніше засуджених, з’ясувати їх спосіб життя та засоби існування, поспілкуватися з родичами та сусідами, а по можливості й допомогти працевлаштуватися.
Також, у разі необхідності, міліціонери відслідковують злочинні зв’язки підоблікових осіб, щоб вчасно попередити правопорушення. Ці заходи проводяться у тісній співпраці з державними органами та громадськими організаціями.
Не остання роль у відпрацюваннях відведена і упередженню дитячої та підліткової злочинності. Адже в області зареєстровані непоодинокі випадки, коли звільнившись, окремі представники кримінального світу намагаються втягти у злочинну діяльність молодь. Зокрема, вони пропагують у підлітковому середовищі правила кримінальної субкультури, нав’язують силові варіанти вирішення спірних питань та залучають підлітків до скоєння різноманітних видів злочинів, у тому числі й тих, що пов’язані із вживанням та збутом наркотичних засобів.
Без сумніву, дані профілактичні заходи певною мірою стримують людей від скоєння злочинів та дають зрозуміти, що покарання за незаконні дії буде невідворотним. Правоохоронці впевнені, що головне у роботі, яка проводиться – це системність. Як кажуть у народі: «Попереджений – значить убезпечений».
Та на жаль, виправлених людей після відбування покарання за злочини набагато менше ніж тих, хто після кримінального минулого знову стає на криву злочинності. Тож тут зусиль лише самих правоохоронних органів замало. Потрібно, щоб кожна людина, яка оступилася в житті, сама захотіла стати повноцінним членом суспільства, а оточуючі її громадяни активно сприяли цьому та тісно співпрацювали з правоохоронцями.