В управлінні Державної служби охорони при УМВС області відбувся брифінг з представниками ЗМІ області щодо попередження майнових злочинів та забезпечення особистої безпеки громадян.
Як повідомив начальник служби підполковник міліції Сергій Порада, на даний час досить актуальною залишається тема профілактики та можливості своєчасного та ефективного припинення протиправних посягань на об’єкти та майно юридичних осіб, де зберігаються і обробляються значні грошові кошти та цінності (банківські установи, ломбарди , ювелірні мазанини, тощо).
Так останнім часом напади, зокрема на банківські установи, стають більш зухвалими, використовується вогнепальна зброя, збільшується кількість загиблих та поранених.
Зокрема з початку 2011 року на території України відбулося 120 протиправних посягань на банківські установи, в результаті яких спричинено значні матеріальні збитки.
У Києві грабіжники встановили рекорд. З відділення "Єврогазбанку" винесли гроші та коштовності на загальну суму в 10 мільйонів гривень. Приблизно 1,5 млн. гривень в еквіваленті взяли в доларах, євро та гривнях, решту - в злитках дорогоцінних металів.
Пограбування сталося в ніч з 24 на 25 травня, подібних збитків українські банки від рук грабіжників ще не знали. У крадіжці міліція підозрює охоронця банку, який в ту ніч чергував у відділенні.
В поточному році подібні приклади є і в м. Полтава:16.05.2011 р. о 16-15 год. в м. Полтава, по вул. 23 Вересня, 9 в приміщенні Полтавського відділення № 1 АБ "Київська Русь" невідомий, погрожуючи предметом касиру банківської установи, схожим на пістолет, заволодів з каси грошима в сумі 17000 грн. Вказане відділення банку охороняється за допомогою технічних засобів охорони недержавної охоронної фірми.
Характерним прикладом кримінальних проявів сьогодення є зухвалі напади на інкасаторські автомобілі з метою заволодіння цінностями та зброєю інкасаторів. Лише кілька найбільш резонансних:
- напад на наряд банківської інкасації біля супермаркету «Метро» шляхом блокування автомобіля служби інкасації, під час якого були викрадені грошові кошти;
- напад на інкасаторський автомобіль центру поштового зв’язку Донецької дирекції Українського державного підприємства поштового зв’язку “Укрпошта” під час якого були викрадені грошові кошти та вогнепальну зброю.
Питання професійної та якісної охорони та забезпечення безпеки громадян залишається актуальним і на сьогоднішній день.
Державна служба охорони (ДСО) – професійна спеціалізована охоронна структура, яка функціонує в структурі МВС України та діє на підставі Закону України „Про міліцію” і постанови Кабінету Міністрів України від 10 серпня 1993 року № 615 “Про заходи щодо вдосконалення охорони об’єктів державної та інших форм власності”.
Відповідно до вказаної постанови Державна служба охорони при Міністерстві внутрішніх справ створена для здійснення заходів
щодо охорони нерухомих об'єктів та іншого майна, в тому числі вантажів, тимчасового зберігання валютних цінностей, забезпечення особистої безпеки громадян на договірних засадах в порядку, встановленому законодавством.
Приоритетними напрямками в діяльності ДСО при МВС України на даному етапі залишаються як робота щодо припинення злочинів загально кримінальної спрямованості, злочинів проти майна підприємств та організацій всіх форм власності, особливо особистого майна та безпеки громадян, так і їх профілактика.
За одинадцять місяців поточного року із загальної кількості зареєстрованих на території Полтавської області злочинів загально-кримінальної спрямованості 8% складають крадіжки державного та громадського майна, та майже 50% крадіжки приватного майна громадян.
На рахунку Служби з початку року більше 3,6 тис. припинених злочинів і близько 3,8 тис. затриманих правопорушників. При цьому 99 відсотків злочинів припиняється при здійсненні роботи щодо профілактики вуличної злочинності нарядами спеціального підрозділу міліції груп затримання.
Поряд з цим на об’єктах, що охороняються ДСО припинено 6 крадіжок та на гарячому затримано 8 злочинців.
Саме за цими напрямками правоохоронної діяльності Державна служба охорони має можливість впливати на зниження кількості та своєчасного припинення злочинних проявів.
Як приклад достатньо назвати ряд профілактичних заходів, здійснених підрозділами охорони у взаємодії з територіальними МРВ в рамках проведення оперативно-профілактичних заходів під умовною назвою «Візит», акцій «Квартира під охорону», які були проведені у минулому та поточному році.
Лише за результатами їх проведення під охорону ДСО залучено майже 300 квартир громадян. На даний час підрозділами охорони охороняється 3 тис. квартир та інших помешкань з особистим майном громадян. Про позитивні зрушення в сфері профілактики майнових злочинів свідчить той факт, що кількість крадіжок з помешкань громадян за минулий період зменшилась на 27%.
Яка ж структура забезпечує в системі УМВС області збереження майна і власності громадян, підприємств та організацій?
У складі УДСО при УМВС області - 6 відділів та відділень, окремий батальйон міліції, центр технічної охорони, 2 підрозділи спеціального призначення «Титан», у яких працює 851 співробітник.
Для забезпечення ефективних профілактичних заходів ДСО області має значний матеріально-технічний потенціал: 8 пунктів централізованого спостереження, які працюють на базі персональних комп’ютерів, що дозволяє здійснювати охорону з використанням автоматичної тактики та криптозахищеного протоколу (захищеного від несанкціонованого проникнення) та забезпечують підключення об'єктів з використанням сучасних технологій (Интернет, стільниковий зв’язок, радіоканал) на всій території Полтавської області та навіть мобільних об'єктів СЦН «Дунай», «Селена», «Мост-GSM», «Інтеграл», «Грифон»,