Одним із різновидів шахрайств є схема поведінки, коли дурисвіти, вдаючи з себе різного роду благодійників, ходять по чужих домівках і видурюють гроші. Частіше за все злочинці називаються працівниками соціальних служб. Їхніми жертвами переважно стають літні люди, які необачно впускають до своїх помешкань незнайомців.
"Соціальні працівники" (як правило, вони "працюють" удвох), приміром, повідомляють, що в державі, у зв'язку з приходом до влади нового керівництва, починається обмін грошей старого взірця на нову валюту. Вони буцімто складають списки пенсіонерів, які мають бажання обміняти гроші, й обов'язково зазначають, яку саме суму. Коли старенькі приносять шахраям свої назбирані чи не по копійці заощадження, ті, відволікаючи їхню увагу, забирають гроші і хутко зникають. Шахрайські дії часто вчиняються і під виглядом збору коштів на лікування хворого або якихось акцій.
Шахраї завжди дуже чемні, вміють викликати почуття жалю або миттєво увійти в довіру. Якщо ви вдома самі, за жодних обставин не починайте розмови з незнайомцями, які просять у вас гроші і обов'язково одразу зателефонуйте до родичів чи сусідів. Проте, найкращим варіантом у такій ситуації буде - звернутися до правоохоронців. Міліція приїде й усе з'ясує. В жодному випадку не пускайте «благодійників» до помешкання, але якщо незнайомці вже переступили поріг вашої оселі, намагайтеся не випускати їх з виду, не приставайте на їхні пропозиції, навіть на найспокусливіші. Ні в якому разі не показуйте де зберігаєте заощадження і знайдіть можливість якомога швидше покликати сусідів.