Бруд та безлад, повна антисанітарія, сусідство рибної, м’ясної й овочевої сировини зі сміттям та відходами виробництва, безконтрольне використання при виготовленні продукції хімічних речовин, недотримання будь-яких виробничих норм – певно, геть не про це розмірковують пересічні споживачі, купуючи у торгівельних точках продукти від «місцевого виробника». Однак, як виявилося, варто було б…
Днями працівники управління боротьби з організованою злочинністю Полтавщини припинили діяльність підпільного цеху з виробництва продуктів харчування. Підприємець здебільшого спеціалізувався на «виготовленні» рибної та м’ясної продукції. Виробництво овочевих салатів, хоча й у значно менших об’ємах, однак провадилося поряд, у тих самих приміщеннях.
Як розповів Віктор Зазулинський, заступник начальника УБОЗ в Полтавській області, при перевірці заяви, що надійшла на адресу управління, було викрито та припинено діяльність зазначеного підпільного цеху. До проведення перевірки також були залучені представники інших служб, зокрема, ветеринарної міліції, ветеринарної медицини та санітарно-епідеміологічної станції.
«Безпосередньо у цеху та складських приміщеннях правоохоронцями виявлено близько 15 тон продукції, походження та якість якої не підтверджувалася жодними документами, – коментує Віктор Зазулинський. – Згідно рішення Державної надзвичайної протиепізоотичної та протиепідеміологічної комісії, дана продукція вилучена з обігу та підлягає утилізації».
Понад рік «підприємець» працював на власне збагачення, нехтуючи здоров’ям споживачів. Складно встановити, скільки сотень кілограмів неякісної продукції щоденно через прилавки магазинів по всій області потрапляли до покупців, адже обсяги лише вилученого у складських приміщеннях дають підстави для занепокоєння. Заморожена, копчена та засолена риба різноманітних видів, креветки, мідії, курятина, субпродукти тощо будь-якої миті могли опинитися на обідньому столі пересічного полтавця. За попередніми оцінками вилучена з обігу продукція вартує понад 300 тисяч гривень.
Кожен етап виробничого процесу, починаючи з набору персоналу без оформлення трудових відносин, а відповідно й без контролю за станом їх здоров’я, і закінчуючи антисанітарними умовами виробництва, використанням хімічних речовин для збільшення маси, терміну зберігання та зменшення часу термічної обробки тушок риби й птиці, провадився усупереч усіх існуючих норм чинного законодавства. Гори сміття зберігалися безпосередньо поблизу ящиків з сировиною та готовою продукцією. Окрема сировина - з явними ознаками пошкодження гризунами, "прикрашена" їх екскрементами.
До торгівельних точок продукція потрапляла по документам, походження яких нині викликає великі сумніви правоохоронців та є підставою ретельної перевірки.
Наразі за порушення правил щодо карантину тварин та інших ветеринарно-санітарних вимог на горе-підприємця складено протокол за статтею 107 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Окрім цього, зразки продукції направлені на дослідження. Триває подальша перевірка діяльності підприємця, за результатами якої буде прийняте відповідне процесуальне рішення.