Заходи «конспірації» не допомогли полтавському Інтернет-клубу приховати діяльність у сфері грального бізнесу
19 Квітня 2012 19:11
1150
Минулого тижня працівники Київського райвідділу міліції та прокуратури Київського району міста Полтави припинили діяльність ще одного закладу, в якому полтавцям надавались послуги у сфері грального бізнесу. Діяв він під вивіскою Інтернет-клубу в одній із будівель по вулиці Великотирнівській, поруч з торгівельним центром „Половки”.
Місце розташування закладу саме в даному будинку було вибране не випадково. До торгівельного центру „Половки” та ринку, який знаходиться поруч, приходять мешканці з усього мікрорайону. Така кількість людей повинна була забезпечувати гральному залу, по-перше, постійний притік нових клієнтів, по-друге, бути своєрідним прикриттям незаконної діяльності, адже хто запідозрить, що у такому людному місці хтось наважиться займатись гральним бізнесом. Для того, щоб успішно працювати та якомога довше не потрапити у поле зору правоохоронців, власники та працівники нелегального бізнесу запровадили найсуворіші правила «конспірації», починаючи від елементарних, як-то, вхід лише для перевірених клієнтів або людей, «надійність» яких вони гарантують, і закінчуючи встановленням спеціальної апаратури, яка за єдиним натиском клавіші за лічені секунди знищує в комп’ютерах усе програмне забезпечення.
Незважаючи на такі заходи, працівникам Київського райвідділу вдалось протягом декількох днів документувати незаконну діяльність грального закладу. Коли ж необхідна доказова база була зібрана, міліціонери та працівники прокуратури під виглядом відвідувачів зайшли у приміщення клубу та зупинили його роботу. Під час цього «візиту» з Інтернет-клубу було вилучено десять ігрових терміналів, які були вмонтовані у корпуси персональних комп’ютерів.
Молода дівчина-адміністратор, яку разом із відвідувачами застали в Інтернет-клубі представники правоохоронних органів, розповіла їм вигадану і добре завчену історію, яку наказали розказувати у подібних випадках роботодавці.
„Працюю тут перший день, - зі сльозами на очах говорить дівчина. - Вранці власник клубу сказав, що сьогодні у мене випробувальний день, якщо зауважень по роботі не буде, то буду працювати й надалі. Про заробітну плату цей чоловік нічого не говорив, як його звати та де можна знайти також не знаю”.
Чути подібні слова від працівників гральних закладів не дивина, адже після посилення відповідальності за заняття гральним бізнесом, за словами правоохоронців, його власники докладають максимум зусиль для того, щоб залишитись невідомими.
„У 2010 та 2011 роках до Кримінального кодексу України були внесені зміни, які суттєво збільшили відповідальність за заняття гральним бізнесом, - розповідає тимчасово виконуючий обов’язки начальника Київського райвідділу міліції Ігор Рудь. – Передбачений штраф у розмірі від 10 до 40 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 тисяч до 680 тисяч гривень) з конфіскацією грального обладнання став серйозним аргументом для припинення цієї діяльності. Ті особи, які не припинили цим займатись, для уникнення відповідальності усі документи оренди приміщень та майна почали оформляти на підставних осіб, які жодного відношення до протизаконної діяльності не мають, або й взагалі на неіснуючих осіб”.
Незважаючи на подібні хитрощі, за словами Ігора Миколайовича, у більшості випадках їм вдається розшукати власників грального бізнесу та притягнути їх до відповідальності. Сподіваємось, так буде і цього разу.
Наразі Київським райвідділом міліції міста Полтави за даним фактом порушено кримінальну справу за статтею 203-2 Кримінального кодексу України (зайняття гральним бізнесом), слідчими та оперативними працівниками проводяться заходи по встановленню осіб, які були організаторами роботи даного закладу. У разі їх затримання, а правоохоронці переконані, що справляться з цим завданням, на даних осіб чекає штраф у розмірі від 10 до 40 тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 170 тисяч до 680 тисяч гривень) з конфіскацією грального обладнання.
Володимир Пасічко, помічник начальника Київського РВ ПМУ УМВС України в Полтавській області
Рекомендуем почитать
15 Грудня 16:38,
1718
У жителя одного із сіл району поліцейськими виявлено й вилучено згортки з подрібненими висушеними рослинами, схожими на коноплі.
12 Грудня 15:17,
1924
Близько доби знадобилось працівникам відділення поліції № 1 Полтави, щоб встановити особу чоловіка, який до смерті побив п’ятдесятивосьмирічного знайомого в одному із закинут ...
11 Грудня 13:23,
1133
Ввечері надійшло повідомлення, що у Лубнах зловмисник напав на будинок, поранивши товариша господаря ножем, але не вирвався з рук потерпілих.
07 Грудня 12:35,
833
До Гребінківського відділу поліції звернувся 45-річний мешканець одного із сіл району.
07 Грудня 08:44,
1126
З письмовою заявою до Гадяцької поліції звернувся місцевий двадцятирічний житель, який поінформував, що під час відпочинку в одному з кафе міста, з його власної куртки, невідомим в ...
06 Грудня 13:27,
978
Повідомлення про пограбування надійшло до поліції від 36-річної мешканки Лубен.
06 Грудня 11:31,
884
До Гадяцького відділу поліції звернувся 70-річний житель одного із сіл району, який повідомив, що вночі невідома особа проникла до його сарайного приміщення та скоїла крадіжку вело ...
05 Грудня 16:57,
1524
Біля села Щербаки Кременчуцького району на річці Псел рейдова група водної поліції й інспектори відділу рибоохоронного патруля викрили факт незаконного рибного промислу. ...
05 Грудня 14:41,
1371
Повідомлення про пограбування надійшло до чергової частини Оржицького відділення поліції від жительки села Онішки Оржицького району.
05 Грудня 09:39,
1186
Співробітниками кіберполіції разом зі слідчими облполіції та прокуратурою області викрито та затримано групу шахраїв, які, використовуючи телефони та електронно-обчислювальну техні ...