Про необхідність профілактики правопорушень говорили сьогодні і на прес-конференції в УМВС Полтавщини. Правоохоронці коментують: хоча у порівнянні із минулим роком кількість злочинів, вчинених неповнолітніми, і зменшилась на чверть, їх відверто лякає те, із яким цинізмом здійснюють правопорушення, і те, що молодь починає вживати алкоголь вже з 12-ти років.
З одного боку, зазначає начальник відділу кримінальної міліції у справах дітей Жанна Ахіджанян, статистика має радувати. За 11 місяців поточного року на території області кількість злочинів, вчинених неповнолітніми, зменшилась майже на 25%.
Жанна Ахіджанян, начальник відділу КМСД УМВС України в Полтавській області: "Але турбує зростання розбійних нападів, угонів авто, згвалтувань, злочинів, пов'язаних із наркотиками".
Поруч і цим, зазначає Жанна Ахіджанян, зросла дитяча жорстокість і...дитячий алкоголізм.
Жанна Ахіджанян, начальник відділу КМСД УМВС України в Полтавській області: "Вже я робила таку статистику, що, починаючи із 12-ти річного віку, діти починають вживати алкоголь. Звісно, проводяться правоохоронцями рейди, але я дуже прошу батьків наглядати за тим, що роблять їх діти, із ким спілкуються. Окремо проводиться робота по місцям з продажу алкоголю. Вже 15-ть ліцензій вилучено у судовому порядку".
За розпиття спиртних напоїв у громадських місцях на неповнолітніх складено маже сотню адмінпротоколів, більше 50-ти – за дрібне хуліганство. Тісно йде співпраця із освітянами, відзначають правоохоронці. Прикладом, у Полтавському інституті післядипломної педагогічної освіти у пілотних школах області втілюють новий мультимедійний проект.
Катерина Муліка, завідуюча центру практичної психології та соціальної роботи ПОІППО: "Для того, аби працювати із дітьми, із такими ось ситуаціями, потрібно розуміти їх культуру".
Освітяни пропонують створювати для молоді альтернативу. Таку, яка буде їм цікавою, яка буде відповідати їх запитам, зважаючи на їх інтернет-активність і вподобання.