1 березня голова облдержадміністрації Валерій Головко провів засідання експертної ради з випуску соціально значущих книг місцевих авторів, що видаються за кошти обласного бюджету. Про це повідомила прес-служба ОДА.
До складу експертної ради увійшли заступник голови Полтавської обласної ради Анатолій Ханко, голова постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, інформаційної сфери, зв’язків з громадськістю та дотримання прав учасників АТО Ірина Авраменко, вчитель української мови та літератури Полтавського багатопрофільного ліцею №1 ім. І. П. Котляревського, Герой України Тетяна Балагура, представники структурних підрозділів облдержадміністрації, ректори низки полтавських вишів, науковці, директори музеїв, бібліотек.
Соціальну значущість представлених видань експертна рада оцінювала за такими критеріями:
- актуальність видань і новизна теми в контексті сучасних проблем українського державотворення;
- сприяння розвитку національної культури українського народу, зміцненню його духовності й моралі;
- збагачення суспільства національними та загальнолюдськими надбаннями в економічній, політичній та духовній сферах;
- розширення сфери вживання української мови як державної, розвиток національного інформаційного та культурного простору;
- висвітлення життя й діяльності видатних постатей в історії, культурі, науці держави та краю;
- сприяння заповненню маловідомих і невідомих сторінок історії рідного краю;
- глибина опрацювання теми та залучення маловідомого первинного матеріалу з вітчизняних і зарубіжних джерел;
- високий професійний рівень видання за умови його соціальної значущості.
-
Валерій Головко підкреслив, що
головним критерієм відбору книг є тема державності, єдності, героїзму українського народу. «Усе, що стосується єдності та героїзму українського народу — головний критерій відбору книг. Нині проблеми в суспільстві існують, тож один із шляхів їх вирішення і є книги», - зазначив голова ОДА.
Цього року на розгляд експертної ради подані книги історико-краєзнавчої, військово-патріотичної та дитячої тематики. Із 34 видань рекомендовано для включення до Плану випуску соціально значущих видань –16, 2 видавничих проекти експертна рада розглядатиме наступного року, решту відхилено.
«Це — соціально значущі книги авторів нашої області, які плануємо видати за кошти обласного бюджету. Після ми їх передамо до бібліотек, вузів та шкіл», - наголосив директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Вадим Штефан.
З урахуванням висновків, зауважень та рекомендацій членів експертної ради, після здійснення остаточних економічних обрахунків, Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації складає проект Плану, який погоджується з постійними комісіями обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, інформаційної сфери, зв’язків з громадськістю та дотримання прав учасників АТО і з питань бюджету та управління майном.
Остаточний варіант Плану буде затверджено наказом Департаменту після затвердження обласного бюджету, у межах виділених бюджетних асигнувань відповідно до Комплексної програми комунікацій влади з громадськістю та розвитку інформаційної сфери в Полтавській області на 2016-2018 роки.
Надруковані за кошти обласного бюджету видання передаються безкоштовно бібліотекам навчальних закладів та закладів культури області, творчим спілкам і товариствам тощо.