19 Октября,
21:08

У Полтаві проведено презентацію туристичного потенціалу Карлівського району

08 Апреля 2016 11:52   418
5 квітня 2016 року у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І.П. Котляревського, відповідно до Обласної програми розвитку туризму і курортів на 2016-2020 роки, управлінням інфраструктури та туризму Полтавської обласної державної адміністрації спільно з Карлівською райдержадміністрацією до Дня фахівця туристичної галузі проведено презентацію «Карлівщина туристична».

На заході були присутні представники місцевої влади, які опікуються сферою туризму, туристичного бізнесу, громадських організацій, екскурсоводи, професорсько-викладацький склад та студенти вищих навчальних закладів Полтави, що готують фахівців туристичної галузі, мешканці й гості нашого славетного краю.

З вітальними словами до присутніх звернулись заступник начальника управління інфраструктури та туризму облдержадміністрації Лариса Оніщук та голова Карлівської районної державної адміністрації Сергій Костенко.

Під час презентації загал ознайомили з історико-культурною спадщиною Карлівського району, з історією розвитку місцевого писанкарства, вишивки, батику. Також були презентовані експозиції Районного історико-краєзнавчого та Варварівського народного історичного музеїв, обласні культурно-мистецькі свята «Воскресни, Писанко!» й «Дзвонкова криниця», що проходять у м. Карлівка, та проведені майстер-класи. У межах культурної частини заходу виступили самодіяльні колективи району.

Так, Карлівський історико-краєзнавчий музей заснований у 1967 році. Експозиція музею розміщена у фойє і дев’яти експозиційних та виставковій залах, де відвідувачі мають змогу знайомитись і вивчати історію Карлівщини. Зали поділяються відповідно до тематики: «Археологія, праісторія, трипільська культура»; «Наш край від далекого минулого до 1849 р.»; «Карлівський маєток з 1849 по 1917 роки»; «Карлівщина з 1917 по 1941 роки»; «Наш край в роки ІІ Світової війни 1941-1945 рр.»; «Післявоєнна відбудова»; «Сучасна Карлівщина»; «Природа рідного краю»; «Постійно діюча виставка писанок Заслуженого майстра народної творчості України Ніколаєвського І.О.». У виставковій залі експонують картини, вироби місцевих майстрів, а у фондах зберігаються цінні історичні зібрання, подарунки музею, світлини та архівні документи.

Варварівський народний історичний музей заснований у 1961 році. Заклад займає другий поверх сільського будинку культури, складається із п’яти залів і займає площу понад 270 кв. м.

Музейна колекція налічує майже 3,5 тис. експонатів, серед яких – 260 неповторних рушників, 55 підзорів, 37 вишитих жіночих та 10 чоловічих сорочок. Зібрано чимало знарядь праці і побуту, військових та трудових нагород, світлин. В окремій кімнаті розміщено новостворену експозицію «Розвиток культури в нашому селі», де увагу відвідувачів привертає колекція музичних інструментів: від клавесина до патефона з набором платівок, зібрання вишитих картин, зразки сценічних костюмів учасників художньої самодіяльності та творчий доробок місцевих живописців.

Також до уваги відвідувачів музею представлені друковані видання: лекція професора В. Кочетова на акт Імператорського Харківського університету 30 серпня 1894 року «О теоретических основах изучения сельского хозяйства» та книга з особистої бібліотеки принцеси Олени Георгіївни Саксен – Альтенбурзької «Экстраординарное заседание Императорскаго Московскаго общества сельскаго хозяйства 28 сентября 1857 года», 5-й том зібрання «Живописная Россия» (Малоросія) 1897 року, ряд документів 1883, 1894, 1902, 1903, 1906, 1910 років, що висвітлюють питання розвитку села, земельні питання. Родзинками експозиції музею є зображення ікони «Умягчение злых сердец» 1898 року, Біблія ХІХ ст., Євангеліє 1911 та 1912 років.

Начальник відділу культури і туризму Карлівської райдержадміністрації Тетяна Обифіст запросила учасників та гостей заходу відвідати щорічне обласне свято та виставку-конкурс «Воскресни, Писанко!», що в цьому році проходитиме у м. Карлівка 2 травня.
Управління інфраструктури та туризму Полтавської обласної державної адміністрації 
Рекомендуем почитать
19 Октября 00:01,   140
Афиша Полтавы - прекрасный инструмент подбора интересных событий в Полтаве. Представляем Вам подборку на Четверг, 19 Октября 2017 года. Заходите к нам за информацией! ...
18 Октября 21:40,   481
"Мы соскучились по аншлагам", признались накануне события Слава и Виктория – и полтавская публика ответила им полным залом и абсолютной поддержкой. ...
18 Октября 00:01,   83
Афиша Полтавы - прекрасный инструмент подбора интересных событий в Полтаве. Представляем Вам подборку на Среду, 18 Октября 2017 года. Заходите к нам за информацией! ...
17 Октября 14:04,   318
Спільна експедиція заповідника "Більськ" й Харківського нацуніверситету імені Каразіна почали розкопки зольника – кургану поселення скіфського часу. ...
17 Октября 13:42,   221
Во время концерта НЕАНГЕЛЫ представят новые песни, которые войдут в четвертый студийный альбом группы.
17 Октября 09:26,   159
ІХ Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Вишгородська Покрова» традиційно проходив у Соборі Вишгородської Богородиці на Київщині.
17 Октября 00:01,   151
Афиша Полтавы - прекрасный инструмент подбора интересных событий в Полтаве. Представляем Вам подборку на Вторник, 17 Октября 2017 года. Заходите к нам за информацией! ...
16 Октября 00:01,   224
Афиша Полтавы - прекрасный инструмент подбора интересных событий в Полтаве. Представляем Вам подборку на Понедельник, 16 Октября 2017 года. Заходите к нам за информацией! ...
15 Октября 00:01,   234
Афиша Полтавы - прекрасный инструмент подбора интересных событий в Полтаве. Представляем Вам подборку на Воскресенье, 15 Октября 2017 года. Заходите к нам за информацией! ...
14 Октября 00:01,   439
Афиша Полтавы - прекрасный инструмент подбора интересных событий в Полтаве. Представляем Вам подборку на Субботу, 14 Октября 2017 года. Заходите к нам за информацией! ...
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Использование материалов сайта разрешается при условии обязательного указания активной, не закрытой от индексирования поисковыми системами, не скриптовой гиперссылки на сайт Полтава-Инфо – Poltava.Info, для печатных изданий – с формулировкой «по материалам сайта Poltava.Info».

Внимание! Перепечатка и копирование информации из разделов Афиша Полтавы, Финансы, Заведения HoReCa, Здоровье и красота, Каталог предприятий, Туризм и путешествия, Дом и ремонт запрещена в любом виде!

Администрация сайта Полтава-Информ не всегда разделяет мнение авторов статей и не несет ответственности за содержание информации, которая размещается посетителями ресурса.

© 2004-2017 «Полтава-Инфо» информационный сайт
О проекте
|
Размещение рекламы
|
Контакты
|
Обратная связь