18 Августа,
04:20

У Полтаві провели лекцію про Симона Петлюру, на честь якого перейменували вулицю Артема

25 Октября 2016 14:03   232
Прес-служба Полтавської ОДА повідомила, що 24 жовтня 2016 року у приміщенні конференц-залу "Кантіна" (готель "Палаццо") журналіст Роман Грицун розповів полтавцям про поняття міту і маловідомі факти біографії головного отамана військ УНР Симона Петлюри.

Захід пройшов в рамках проекту "Хто ці люди". Його цілі та завдання — інформаційно-роз’яснювальна робота про життя та діяльність людей, імена яких були обрані для топонімів у процесі виконання закону про декомунізацію.

"Хто ці люди" став одним з 10-ти відібраних проектів громадських організацій Полтавщини, на реалізацію яких виділяються кошти з обласного бюджету у 2016 році.

Лекція про Симона Петлюру розпочалася з виступу Вадима Штефана, директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю Полтавської ОДА. Саме під його головуванням конкурсної комісії проект "Хто ці люди" став одним з переможців.

Вадим Штефан наголосив, що після проведення декомунізації в багатьох людей ще немає повної ясності щодо персоналій, на честь яких перейменували вулиці. Тому такі заходи, як лекція про Симона Петлюру, і має на меті усувати ці прогалини.

Свою розповідь журналіст Роман Грицун почав з історичного лікбезу. Оскільки сам захід мав назву "Симон Петлюра. Великий Міт", то лектор пояснив різницю між двома поняттями — міфу і міту. Якщо говорити простими словами, перше — це викривлення якогось історичного явища, виривання з контексту, а друге — подія чи явище, яке має сюжет і розповідає про якусь велику правду, яку ми по суті не можемо перевірити, але однозначно віримо в це.

— Будь-яка серйозна подія в історії, про яку всі знають — це Міт. Голодомор, Друга світова війна — це Міт, бо ці події зараз впливають на нашу свідомість, визначають її.
Орієнтуючись на цю термінології, Роман Грицун розповів про життя видатного українського політичного діяча Симона Петлюру.

Лектор говорив як про цю людину загалом, так і торкався окремих подій життя голови Директорії УНР. Наприклад, інциденту щодо композитора Миколи Лисенка, який у 1901 році приїхав до Полтави. Петлюра, навчаючись тоді у випускному класі, запросив його від імені групи семінаристів послухати, як вони співають заборонену Лисенкову кантату "Б'ють пороги". Коли про запрошення довідався ректор архієрей Іларіон (Пічета), між ним, композитором та майбутнім політиком стався інцидент, через який Петлюра не закінчив освіту у Полтавській духовній семінарії.

Роман розповідав і про вимушену еміграцію політика до Франції. Так, після програшу боротьби за українську державність, у 1924 році Симон Петлюра опинився у Парижі (до цього перебував у Польщі, Австрії, Угорщині та Швейцарії). Там він харчувався "без вина за 4 франки", викурював по 40 дешевих сигарет і жив у недорогих хостелах. Але це тривало недовго — у 1926 році отаман помер від кулі Самуїла Шварцбарда, який або був завербований спецслужбами, або ж мстився за єврейські погроми при УНР.

Наприкінці лекції Роман Грицун показав спільноту "Вагон-ресторан "Свідки П'ятого Універсалу"" (https://vk.com/svidki), яка з допомогою гумору і мемів обігрує події і персонажів національно-визвольних змагань 1917-1921 років. Тобто така популяризація історії через масову культуру, знайому молоді.
Це не останній захід в рамках проекту "Хто ці люди". Координаторами проекту заплановано ще кілька лекцій такого формату.

Нагадаємо, що 20 травня 2016 року голова Полтавської ОДА Валерій Головко підписав розпорядження щодо перейменування понад 600 вулиць Полтавської області, серед яких і топоніми Полтави. Вулицю Артема перейменовали на честь Симона Петлюри — головного отамана військ УНР, одного з лідерів Української революції 1917–1921 років.
Прес-служба Полтавської ОДА
Рекомендуем почитать
18 Августа 00:01,   52
Афиша Полтавы - прекрасный инструмент подбора интересных событий в Полтаве. Представляем Вам подборку на Пятницу, 18 Августа 2017 года. Заходите к нам за информацией! ...
17 Августа 00:01,   82
Афиша Полтавы - прекрасный инструмент подбора интересных событий в Полтаве. Представляем Вам подборку на Четверг, 17 Августа 2017 года. Заходите к нам за информацией! ...
16 Августа 00:01,   135
Афиша Полтавы - прекрасный инструмент подбора интересных событий в Полтаве. Представляем Вам подборку на Среду, 16 Августа 2017 года. Заходите к нам за информацией! ...
15 Августа 00:01,   138
Афиша Полтавы - прекрасный инструмент подбора интересных событий в Полтаве. Представляем Вам подборку на Вторник, 15 Августа 2017 года. Заходите к нам за информацией! ...
14 Августа 00:01,   101
Афиша Полтавы - прекрасный инструмент подбора интересных событий в Полтаве. Представляем Вам подборку на Понедельник, 14 Августа 2017 года. Заходите к нам за информацией! ...
13 Августа 00:01,   198
Афиша Полтавы - прекрасный инструмент подбора интересных событий в Полтаве. Представляем Вам подборку на Воскресенье, 13 Августа 2017 года. Заходите к нам за информацией! ...
12 Августа 00:01,   222
Афиша Полтавы - прекрасный инструмент подбора интересных событий в Полтаве. Представляем Вам подборку на Субботу, 12 Августа 2017 года. Заходите к нам за информацией! ...
11 Августа 15:55,   184
«Миргород – місто еко-торбин» – це назва однієї із ініціатив, яка реалізовуватиметься у рамках програми "Місто активних громадян". ...
11 Августа 12:55,   189
Митці Пілюгіни, добре відомі й далеко за межами нашої держави, запрошують на виставку своїх творів, приурочену Дню незалежності України.
11 Августа 00:01,   114
Афиша Полтавы - прекрасный инструмент подбора интересных событий в Полтаве. Представляем Вам подборку на Пятницу, 11 Августа 2017 года. Заходите к нам за информацией! ...
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Использование материалов сайта разрешается при условии обязательного указания активной, не закрытой от индексирования поисковыми системами, не скриптовой гиперссылки на сайт Полтава-Инфо – Poltava.Info, для печатных изданий – с формулировкой «по материалам сайта Poltava.Info».

Внимание! Перепечатка и копирование информации из разделов Афиша Полтавы, Финансы, Заведения HoReCa, Здоровье и красота, Каталог предприятий, Туризм и путешествия, Дом и ремонт запрещена в любом виде!

Администрация сайта Полтава-Информ не всегда разделяет мнение авторов статей и не несет ответственности за содержание информации, которая размещается посетителями ресурса.

© 2004-2017 «Полтава-Инфо» информационный сайт
О проекте
|
Размещение рекламы
|
Контакты
|
Обратная связь