Як повідомили в незалежному мистецькому об’єднанні "Magnum Opus",1 листопада 2016 року у Університетському Коледжі Лондону відбудеться показ документального короткометражного фільму "Живі й Нескорені". Одною з творців стрічки є 20-річна полтавка, учасниця незалежного мистецького об’єднання "Magnum Opus" Анна Ютченко.
Кінопоказ відбудеться в рамках панельної дискусії "Декомунізація і зміна форми національної пам’яті в Україні та за її межами", яка пройде у Школа слов'янських та східноєвропейських студій Університетського Коледжу Лондона (UCL SSEES).
Спікерів дискусії буде троє:
- Енн Еплбаум — польсько-американська історик, письменниця і журналістка єврейського походження. Редактор "The Economist" і член видавничої ради "The Washington Post". За її праці з історії Східної Європи, громадянського суспільства і комунізму Еплбаум неодноразово відзначена преміями, зокрема Пулітцерівською.
- Аліна Шпак — заступник директора Українського інституту національної пам'яті.
- Андрій Портнов — історик, запрошений професор в Університеті Гумбольдта (Берлін), редактор сайту historians.ua.
Самому обговоренню передуватиме показ документальної короткометражної стрічки "Живі й Нескорені". Одним з його авторів стала полтавка, учасниця незалежного мистецького об’єднання "Magnum Opus" Анна Ютченко. У Полтаві Анна працювала над відеопроектами
#Встол та
Люди читають.
Стрічку зняли в рамках Відеоакадемії документального серіалу
DOCemotion. Це проект Школи журналістики Українського католицького університету. У квітні цього року учасників програми вчили українські, британські, польські та данські майстри документалістики. У травні молоді оператори, розділені на 5 команд, приступили до зйомок.
Полтавка працювала у команді під керівництвом журналіста "Громадського телебачення" Богдана Кутєпова.
Зйомки фільму, який покажуть у Лондоні на дискусії, відбувалися в Червонограді Львівської області протягом чотирьох днів. Спочатку в центрі сюжету мав бути ветеран Другої світової війни Дмитро Гайдаєнко.
Але, поспілкувавшись з місцевим населенням, команда дізналася про два хори — "Нескорених" та "Живу пам’ять", і вирішила побудувати сюжет навколо них. У першому співають націоналісти, а другий об’єднав представників "руської общини". Не дивлячись на такі різні погляди, обидва хори уживаються в червоноградському будинку культури.
За словами Анни Ютченко, основною метою було показати конфлікт, який виник навколо декомунізації в Україні на прикладі двох хорів. Якщо одна частина українців підтримує виконання відповідного закону, то інша категорично проти. Ще важливішим було розповісти глядачам, як ці діаметрально протилежні ідеології співіснують між собою.