27 Апреля,
14:07

Meridian Poltava змусить Європу говорити про Полтаву

10 Апреля 2017 11:24   171
Святослав Померанцев, президент міжнародної літкорпорації Meridian Chernowitz, перебуваючи у Полтаві, розповів про можливість організації у місті фестивальних заходів сучасної поезії, про які говоритимуть у всій Європі.

Померанцев свого часу вів будівельний бізнес, але під час всесвітньої економічної кризи 2008-2009 р.р. збанкрутів. Отож почав гадати, чим ще можна зайнятися, і розгледів ідею своїх Чернівців, на платформі якої можна будувати культурні сенси.

На його думку, кожне місто - велике підприємство, котре має свої прибутки і несе свої збитки. І йому неможливо обійтися без PR-у.
Для Чернівців інструментарієм повернення на культурну карту Європи був фестиваль літератури. Він допоміг показати культурне обличчя міста, формує в очах європейців його сучасний образ.

Фестиваль Meridian Czernowitz започаткували у 2010 році. Він має 5 обов’язкових засад:
1. У ньому приймають участь митці країн, чия культура вплинула на формування культурного середовища Чернівців: Україна, Ізраїль, Німеччина, Румунія.
2. До фестивалю долучаються відомі українські письменники: Оксана Забужко, Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Ірена Карпа, Юрко Іздрик, Тарас Прохасько,
3. Складова фестивалю - триденна прогулянка містом. Зупинки - у місцях, котрі представляють культуру Чернівців і дотичні до культурної спадщини інших країн (загалом 17 локацій). Скажімо, єврейський цвинтар, місцева синагога...
4. Організатори фестивалю запрошують адресно медійників з європейських видань, котрі готують репортажі у авторитетні українські, швецькі, німецькі, австрійські та інші газети та журнали.
5. Поезія іноземних учасників фестивалю перекладається українською і навпаки.
Говорячи про ефективність проекту, Помаранцев продемонстрував відомі німецькомовні видання – вони багато інформації дали про фестиваль у Чернівцях і тим самим робили промоцію міста для євроаудиторії.

Побачивши позитивні результати у Чернівцях, Померанцев прагне поділитися цією технологією і з іншими містами. Скажімо, подібний фестиваль вже зараз організовують у Луцьку. Оскільки, останнім часом слово "Волинь" набуло у середовищі європейців деякого негативного відтінку, громада міста хоче підняти його авторитет з допомогою фестивалю. У ньому прийматимуть участь українські, білоруські, чеські, ізраїльські та прибалтійські митці.
Полтава, за переконанням Помаранцева, використовуючи технологію Meridian Czernowitz, може також стати надзвичайно цікавою для європейців. До поетичного фестивалю Meridian Poltava є можливість залучити, крім українських, і іноземних митців - Швеція, Фінляндія, Данія та Німеччина.

Пояснюючи свою позицію, Померанцев говорить: "Кожен швед знає слово "Полтава". Воно символізує для них кінець старого суспільного ладу та початок розбудови демократії".

Святослав вже вів перемовини зі шведським партнером і той, поцікавившись думкою кількох відомих швецьких поетів, згоден допомогти у організації полтавського фестивалю. Разом з тим, вже згодні прибути до Полтави співробітники шведських видань і два члени Нобелівського комітету.

Один з трьох днів фестивалю проходитиме 27 червня на Полі Полтавської битви.

З бюджету проекту -110 тисяч євро - половину готові фінансувати іноземні культурні інституції. Інша частина має йти з місцевих ресурсів - приватних чи державних коштів.
Щоб полтавці наяву переконались у доречності і ефективності проведення фестивалю у своєму місті, С. Помаранцев запросив бажаючих 7-10 вересня відвідати захід у Чернівцях та ознайомитись з нюансами його організації.

Померанцев також запросив полтавців на зустріч з Сергієм Жаданом, яка відбудеться сьогодні, 10 квітня, о 18. 30 у Полтавському краєзнавчому музеї. Там буде можливість детальніше обговорити проект Meridian Poltava.

Померанцев ще раз наголосив, що Полтава - "Мекка української культури".

А Meridian Poltava додасть полтавцям гордості за своє місто.
Роман Повзик, незалежне мистецьке об’єднання «Magnum Opus»
Рекомендуем почитать
27 Апреля 09:26,   60
Завтра в 11.00 відбудеться – відкриття нового сезону в міському Парку «Перемога».
27 Апреля 00:01,   94
Афиша Полтавы - прекрасный инструмент подбора интересных событий в Полтаве. Представляем Вам подборку на Четверг, 27 Апреля 2017 года. Заходите к нам за информацией! ...
26 Апреля 00:01,   125
Афиша Полтавы - прекрасный инструмент подбора интересных событий в Полтаве. Представляем Вам подборку на Среду, 26 Апреля 2017 года. Заходите к нам за информацией! ...
25 Апреля 08:25,   57
У Кременчуці 28-го квітня буде дано старт “Фестивалю фестивалів “Чумацький шлях”.
25 Апреля 00:01,   126
Афиша Полтавы - прекрасный инструмент подбора интересных событий в Полтаве. Представляем Вам подборку на Вторник, 25 Апреля 2017 года. Заходите к нам за информацией! ...
24 Апреля 21:19,   169
Актеры показали новые номера, затронули актуальные темы Полтавы (например тему Газетного ряда), подарили подарки от медиа-партнера тура телеканала НЛО TV и генерального спонсора ту ...
24 Апреля 10:11,   63
Днями презентовано твір Віктора Ревегука, українського історика, «Полтавці — поборники державної незалежності».
24 Апреля 00:01,   172
Афиша Полтавы - прекрасный инструмент подбора интересных событий в Полтаве. Представляем Вам подборку на Понедельник, 24 Апреля 2017 года. Заходите к нам за информацией! ...
23 Апреля 00:01,   206
Афиша Полтавы - прекрасный инструмент подбора интересных событий в Полтаве. Представляем Вам подборку на Воскресенье, 23 Апреля 2017 года. Заходите к нам за информацией! ...
22 Апреля 00:01,   141
Афиша Полтавы - прекрасный инструмент подбора интересных событий в Полтаве. Представляем Вам подборку на Субботу, 22 Апреля 2017 года. Заходите к нам за информацией! ...
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Использование материалов сайта разрешается при условии обязательного указания активной, не закрытой от индексирования поисковыми системами, не скриптовой гиперссылки на сайт Полтава-Инфо – Poltava.Info, для печатных изданий – с формулировкой «по материалам сайта Poltava.Info».

Внимание! Перепечатка и копирование информации из разделов Афиша Полтавы, Финансы, Заведения HoReCa, Здоровье и красота, Каталог предприятий, Туризм и путешествия, Дом и ремонт запрещена в любом виде!

Администрация сайта Полтава-Информ не всегда разделяет мнение авторов статей и не несет ответственности за содержание информации, которая размещается посетителями ресурса.

© 2004-2017 «Полтава-Инфо» информационный сайт
О проекте
|
Размещение рекламы
|
Контакты
|
Обратная связь