Щоб дізнатися якомога більше про кіно зсередини та зняти власний фільм, відтепер полтавцям треба не багато – лише власне бажання. Адже за ініціативою Кіномайстерні CinemaHall у Полтаві створено справжнісіньку Школу кіно, де як місцеві, так і приїжджі викладачі безкоштовно ділитимуться з кожним бажаючим знаннями про окремі етапи створення кінопродукції. Відкриття такої школи відбулося цими вихідними і присутні слухачі вже прослухали першу лекцію та розпочали працювати над створенням власної стрічки.
Для багатьох відвідувачів Школи кіно від Кіномайстерні Cinemahall у Полтаві створення фільмів – своєрідна мрія, до якої відтепер можна безпосередньо доторкнутися, говорить слухач школи Ярослав. Він додає: це і є основною причиною того, що він зацікавився школою.
Ярослав, слухач Школи кіно від кіномайстерні Cinemahall:
"Я вважаю, це дуже корисне хоббі і це може бути корисним для моєї майбутньої роботи: може я стану актором, може я стану режисером, може я стану сценаристом?! Тобто, це стане першим кроком до моєї мрії".
Такий незвичайний для полтавських реалій проект став можливий завдяки ініціативі Кіномайстерні Cinemahall У Полтаві, розповідає його координатор Аліна Дудка.
Аліна Дудка, координатор Всеукраїнського проекту CinemHall у Полтаві та області:
"Нам здалося, що нераціонально проводити час від часу якісь тематичні майстеркласи, а краще зробити 3 курси в одному блоці по етапам створення кіно: від ідеї до її реалізації. Школа кіно - проект безкоштовний, не для професіоналів, а для людей, які навіть камеру в руках не тримали, але хотіли мати свої відеороботи і мати свій кінопродукт".
Саме тому й викликало відкриття Школи кіно неабиякий ажіотаж не тільки серед молоді, але й серед вже досвічених людей. Тим паче, що у школі передбачено у стислий термін занять, які відбуватимуться раз на тиждень упродовж листопада і грудня, дати слухачам максимум інформації, говорить Аліна Дудка. Тому для більшої інформативності і користі Кіномайстерня запросила викладачів з різних регіонів України. Увесь процес навчання у школі є поетапним, а головна мета – створення власного короткометражного фільму. По завершенню ж періоду навчання лише ті слухачі, які створять власний кінопродукт, отримають сертифікати школи, говорить її керівник.
Щоб розпочати роботу, кожній людині необхідна мета і головна ідея. Тому першу лекцію тут присвятили саме цим поняттям та їх проектуванню на кіноіндустрію, розповідає лектор Нікіта Дєнісов.
Нікіта Дєнісов, викладач Школи кіно:
"Буду говорити про ідеї, про мету, про планування і про стратегію. Я вважаю, що не може бути ідея поганою чи доброю, доки вона не реалізована".
До того ж на заняттях слухачів школи очікують лекції про сценарне мистецтво, операторську та акторську майстерність, ази монтажу та взагалі про фільм як готовий продукт, говорять організатори. Вони також сподіваються за допомогою Школи кіно розширити коло людей, які цікавляться розвитком кіно у Полтаві.