„Наближаються до завершення жнива в Машівському, Новосанжарському, Котелевському, Решетилівському районах, близько половини врожаю зібрано в Диканському, Зіньківському, Чутівському, Кобеляцькому, Козельщинському районах”, – сказав голова облдержадміністрації Олександр УДОВІЧЕНКО, розпочинаючи нараду з питань забезпечення приймання і збереження зерна урожаю 2010 року та формування регіональних ресурсів продовольчого зерна, що відбулася під його головуванням. Олександр УДОВІЧЕНКО відзначив, що 746,9 тисяч тонн ранніх зернових вже зібрано з полів площею 240,8 тис. га. Залишилося обмолотити 242,3 тис. га.
Аграрії області прогнозують врожай ранніх зернових 1,3-1,4 млн. тонн, з них близько 700 тисяч тонн – пшениці.
„Пшениця цього року в Полтавській області має хороші якісні показники на відміну від інших регіонів України. Ми не маємо великого врожаю, але 88 відсотків пшениці, що надійшла на елеватори, – пшениця продовольчих кондицій”, – повідомив начальник Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр СЕНЬ. Тому необхідно максимально зберегти якість пшениці.
На території області сертифіковано 58 зернових складів загальною потужністю для зберігання зернових 2,8 млн. тонн, з них 12 складів у виробників зерна, 6 елеваторних комплексів мають державну форму власності, решта – приватні. Більшість елеваторів мають сучасне обладнання. Єдиний проблемний елеватор в області – ДП „Миргородський КХП – 1” ДАК „Хліб України”. Найголовніше завдання на сьогодні – формування обласного резерву, який складає 60 тисяч тонн продовольчої пшениці.
„Багато областей України не мають продовольчої пшениці. Полтавщина також втратила багато – понад 50 відсотків озимих, площі були пересіяні кукурудзою, соняшником. Тому врожай ранніх зернових маємо менший, ніж у минулі роки. Але зробимо все для того, щоб у першу чергу регіон забезпечити продовольчою пшеницею”, – відзначив Олександр УДОВІЧЕНКО.
З формуванням регіональних ресурсів продовольчого зерна з перевиконанням упоралися Великобагачанський та Карлівський райони, також повністю заготовили продовольчу пшеницю Глобинський, Диканський, Козельщинський, Котелевський, Миргородський та Новосанжарський райони. Інші райони згідно з оперативною звітністю Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації сформували регіональні ресурси пшениці частково або взагалі цього не робили.
Голова облдержадміністрації Олександр УДОВІЧЕНКО доручив знайти можливості і якнайшвидше завершити формування ресурсів продовольчого зерна в районах області. У містах теж складається непроста ситуація – поки що не заготовлено і зернини пшениці. А повинні це робити ті підприємства, які безпосередньо випікають хліб, вважає Олександр СЕНЬ. Проте під час наради з’ясувалося, що є виробники хліба, які розуміють ситуацію і мають фінансовий ресурс для придбання продовольчої пшениці.
„Влада зробить усе, аби обласний резерв продовольчої пшениці був сформований і 60 тисяч тонн були реально підтверджені документами, – наголосив Олександр УДОВІЧЕНКО. – Полтавщина буде забезпечена продовольчим зерном, і ми все будемо робити для того, щоб з усіма виробниками хліба укласти угоди щодо не підняття цін на соціальні сорти хліба”. У роботі наради також узяли участь начальник обласної державної хлібної інспекції Любов БОБИРЬ, начальник державної інспекції з карантину рослин по Полтавській області Віталій НАЗАРЕНКО, директор Полтавського регіонального відділення Аграрного фонду Валерій ЛИСЕНКО, голови районних державних адміністрацій, директори елеваторів та керівники підприємств, які випікають хліб.