У Полтаві підготовка до нових медстандартів триває повним ходом. Те, що вже зороблено і чого ще не вистачає обговорювали у Полтавській облдержадміністрації.
Керівники районів та представники медичних служб області зібралися на робочу нараду. Не секрет, що попереду – великі зміни у медичній сфері, підпорядковані низці законів – не багато не мало, а ціла медична реформа. Торкнеться вона і екстренної медичної допомоги - «швидка» обіцяє стати ще швидшою, укомплектованішою, а головне - єдиною системою допомоги.
Олександр Удовіченко, голова Полтавської обласної державної адміністрації: "Вся система швидкої допомоги буде переформатована з розумінням того, що ми повинні вийти на більш якісний рівень. Це - єдина диспетчерська служба, весь технічний парк, кадровий потенціал. Все це повинно бути зав'язане в одну службу, яка повинна якісно надавати допомогу від будь-якого населеного пункту до обласного центру".
Торкнеться реформа і первинної медичної допомоги. Адже сімейні лікарі нині обслуговують близько 70% населення, яка потребує допомоги, натомість, фінансується така практика із «залишкового» бюджетного кошика. Аби профілактика стала головним стратегічним напрямком розвитку реформованої медицини по всій Україні і в Полтавській області зокрема з'являться центри первинної медико-санітарної допомоги.
Віктор Лисак, начальник ГУ охорони здоров'я Полтавської ОДА: "Сьогодні дійсно прийняті рішення рад місцевого самоврядування, щоб створити центри первинної медико-санітарної допомоги, як юридичні структури. Процес цей сьогодні триває: відпрацьовуються статути, штат, все інше".
Ініціативу про створення таких центрів підтримали в області вже 22 райони. До часу «Х», тобто вступу в дію перших медреформ - 1 січня 2013 року вони обіцяють бути підтримані всіма районами Полтавщини.