Останнім часом викликає занепокоєння те, що все більше пенсіонерів стають жертвами шахраїв. Для останніх ця категорія людей є легкою здобиччю. І хоча стареньких постійно закликають бути обачними та недовіряти незнайомим, вони все одно залишаються досить наївними.
Впустивши в будинок псевдо контролера, який прийшов начебто перевірити лічильник, або працівника соціальної служби, який прийшов поміняти гроші старі на нові тощо, довірливі пенсіонери, як правило, залишаються без своїх заощаджень. Полтавщина не є винятком таких зухвалих злочинів по відношенню до людей поважного віку.
Нещодавно, 15 лютого, в одному із віддалених сіл Машівського району на подвір’я 77-річної пенсіонерки зайшла жінка ромської національності. Представилася непрохана гостя працівником соцслужби, що займається обміном грошей. Шахрайка за лічені хвилини зробила свою брудну справу – заволоділа грішми старенької у розмірі 7 тисяч гривень.
А бабуся навіть не пам’ятає самої розмови із жінкою, не пам’ятає як винесла гроші, як віддавала їх. Оговталась лише тоді, коли «соцпрацівника» вже не було, а у конверті замість грошових купюр побачила нарізаний папір. Пенсіонерка, зрозумівши що її ошукали, одразу ж зателефонувала до міліції. Оперативники спрацювали миттєво. І через декілька годин шахрайка була затримана.
Як встановили правоохоронці, 43-річна жінка їхала з Чернігівської області до подруги в Новосанжарський район Полтавщини. Саме там аферистку і знайшли міліціонери.
Наразі затриманій світить кримінальна відповідальність за вчинення злочину, передбаченого частиною 1 статті 190 Кримінального Кодексу України (шахрайство). Санкція цієї частини статті передбачає покарання у вигляді 850 гривень штрафу, або виправних робіт на строк до двох років, або обмеження волі на строк до трьох років.
У будь-якому разі в процесі досудового слідства слідчий ретельно вивчить всі обставини події та надасть кваліфіковану юридичну оцінку діям підозрюваної. А останню крапку у справі поставить суд. Та чи буде цей випадок наукою для людей, покаже час.