Пізно ввечері 29 березня із одного з будинків по вулиці Половка, що у Полтаві, автомобілем швидкої допомоги із ушкодженням ока до лікарні було доставлено шістнадцятирічного Олексія Г. Лікарям, які надавали йому допомогу, підліток повідомив, що око пошкодив потоком повітря зі ствола свого пневматичного пістолета. Однак, рентгенівський знімок цю версію спростував: на ньому було чітко видно, що у голові хлопця знаходиться невелика металева кулька. Це означало, що він отримав поранення внаслідок пострілу.
Оперативним працівникам Київського райвідділу міліції, які прибули у лікарню, Олексій розповів, що собі в око примудрився «поцілити» сам. Лише два дні тому в одному зі спеціалізованих магазинів він придбав собі новенький пневматичний «Макаров». Хлопець проживає разом з бабусею та двоюрідною сестрою. Незважаючи на те, що підліток дуже любить зброю, рідні були категорично проти такої покупки. Через це придбаний пістолет довелось покласти у схованку за диваном. У цей вечір Олексію захотілося розібратись у будові зброї. Оскільки бабуся була вдома, то він непомітно дістав пістолет зі схованки, закрився у туалеті та там почав його розглядати.
«Я розрядив пістолет і почав вивчати його будову. Мені здалось, що у стволі щось знаходиться і я вирішив подивитись, що саме. Коли заглядав туди, ненароком натиснув на спусковий гачок. Прозвучав тихий хлопок і я відчув сильний біль у лівому оці. Оскільки я був переконаний, що зброя розряджена, то подумав, що око пошкодив повітрям, яке вилетіло зі ствола». Однак, як виявилось в лікарні – це була кулька діаметром 4,5 міліметра, яку під час розряджання зброї, Олексій не видалив зі ствола.
Внаслідок необережного поводження з пневматичним пістолетом, підліток отримав серйозну травму – кулька, наскрізь пробивши око, зупинилась в орбіті лівого ока за декілька міліметрів від головного мозку. Декілька днів хлопець перебував у Полтавській обласній клінічній лікарні після чого його доправили до Науково-дослідного інституту очних хвороб у місті Одесі. За словами полтавських медиків, видаляти кульку із голови хлопця, більш за все, не будуть: надто глибоко вона знаходиться, тому хлопцеві прийдеться жити з нею все подальше життя. Про можливість відновлення зору у пораненому оці, медики, на жаль, також говорять дуже обережно.
«Даний випадок, - говорить начальник Київського райвідділу міліції Полтави підполковник міліції Ігор Плахов, - ще раз показав усім нам, що до пневматичної зброї не можна відноситись як до забавки. Сучасна пневматична зброя має досить серйозні технічні характеристики: хоча у неї невеликий калібр, однак при пострілі із багатьох моделей пневматичної зброї (в основному це стосується гвинтівок), маленька кулька, яка вилітає зі ствола має більшу швидкість, ніж швидкість польоту кулі у деяких типів вогнепальної зброї. Тому така зброя в руках людини, яка не знає основних правил безпечного користування нею, становить серйозну загрозу як для самого власника, так і для оточуючих». Зважаючи на це, усім громадянам, які хочуть придбати собі пневматичну зброю, яка сьогодні, до речі, перебуває у вільному продажі, міліціонер радить спочатку уважно ознайомитись та засвоїти елементарні правили безпеки при користуванні нею. Лише у такому випадку власники зможуть уникнути великих проблем, які можуть з’явитися внаслідок її недбалого використання.
Володимир Пасічко, помічник начальника Київського РВ ПМУ УМВС України в Полтавській області