Якщо раніше у Полтаві це була більшість, то цього року 100% потопельників гинуть через алкоголь. У такому стані охолодитися чи показати майстер-клас напідпитку прагнуть виключно... чоловіки. Про особливості купальної кампанії – 2012 року очима спеціалістів водолазно-рятувальної станції розкажуть журналісти студії «Місто».
Як таких особливостей купального сезону цього року немає, розповідають на водолазно-рятувальній станції міста. Дехто, стверджують, може і став сумліннішим, але летальні випадки на воді трапляються. І тут вже не нарікають на слабке серце чи судоми у відпочивальників. Цьогоріч всьому виною – алкоголь.
Анатолій Кононенко, водолазний спеціаліст Полтавської рятувально- водолазної станції: "У червні – четверо. І молоді, по 25-30 років і старші – за 60. Всі полізли купитися п'яними. Що собі думали, не знаю, а потім виходить, що потонули".
Рятувальник із 7-ми річним стажем Федір розповідає: відмовки людей, які у стані алкогольного сп'яніння прямують до води, – стандартні.
Федір Білаш, рятувальник Полтавської водолазної станції: "Або лізуть охолонути, або показати, як вміє плавати, чи як він вміє пірнати. У стані алкогольного сп'яніння він же себе не контролює".
Цього року роботи волозам додалось. На останній сесії їм розширили перелік тих пляжів, за якими мають доглядати.
Анатолій Кононенко, водолазний спеціаліст Полтавської рятувально-водолазної станції: "Тепер у нас Вакулянський пост – там є пляжі, де відпочиває по 10-15 людей, але за ними слід доглядати. Також пост за мостом і Лісок".
Чергують на означених постах, розповідають на станції, в залежності від погоди, у вихідні, звісно, частіше – за принципом: чим більше людей – тим більше перевірок. До відпочивальників прохання залишаються сталими. По-перше, обрати: або купання у річці, або алкоголь, плавати на так званих офіційних пляжах і у разі небезпеки своєчасно подавати сигнали рятувальникам.