На Полтавщині вкрай стурбовані зростанням кількості пожеж та надзвичайних подій
09 Листопада 2012 14:41
959
На сьогоднішній день Територіальне управління МНС України у Полтавській області вкрай стурбоване зростанням кількості пожеж та чималою кількістю випадків травмування і загибелі людей на них.
Так, на Полтавщині з початку року, станом на 9 листопада, виникло 3224 надзвичайні події (+ 44% у порівнянні з 2011 роком), на яких загинуло 385 людей та спричинено збитків понад 32 млн. грн. За статистикою на території області сталося 1725 пожеж (+74,6% у порівнянні з 2011 роком), які забрали життя у 68-ми громадян.
Ріст пожеж в житловому секторі припадає саме на холодний період року і причини їх виникнення із року в рік залишаються ті самі. Неправильне влаштування димарів опалювальних печей, порушення правил експлуатації пічного опалення, побутових електроприладів, використання саморобних обігрівачів тощо. До того, багато хто забуває про правила пожежної безпеки, і нещадний вогонь потім надовго залишає про себе пам’ятку, знищуючи на своєму шляху майно людей, залишаючи господарів без житла, а інколи, і забираючи їх життя.
З метою проведення роз’яснювальної роботи серед громадян щодо дотримання вимог пожежної безпеки, рятувальники спільно з представниками газового господарства, соціального захисту населення, органів виконавчої влади організовують проведення «рейдів» по житловим секторам, під час яких здійснюють подворові обходи приватних помешкань громадян і роз’яснюють правила пожежної безпеки, розповідають як необхідно діяти у разі виникнення пожежі чи іншої надзвичайної події, а також роздають тематичні пам’ятки, листівки та інструкції щодо дотримання пожежної безпеки в побуті.
«Така робота проводиться в усіх районах області, вона необхідна для того, аби роз’яснити населенню вимоги правил пожежної безпеки за місцем проживання, - говорить начальник Територіального управління МНС у Полтавській області Роман Кириленко, - Ми докладаємо всі можливі зусилля аби запобігти виникненню пожеж у домівках громадян та, насамперед, попередити травмування і загибель людей на них, і найефективніше це можливо зробити тільки шляхом проведення роз’яснювальної роботи - звертаючись через засоби масової інформації та безпосередньо при спілкуванні з мешканцями під час «рейдів» по житловому сектору».
Під час перевірок протипожежного стану пічного опалення та газового обладнання та устаткування, громадянам вказуються на недоліки, які необхідно усунути, зокрема звертається увагу на наявність тріщин в печах, на своєчасне їх очищення від сажі, на стан димоходів тощо. Не залишають рятувальники поза увагою й питання стану електромережі в приватних будинках, мешканцям яких розповідають, яку небезпеку виникнення пожеж через коротке замкнення електромережі містить в собі наявність «скруток» та застосування саморобних плавких запобіжників в електролічильниках.
МНС нагадує громадянам основні елементарні правила пожежної безпеки, дотримання яких дозволить уникнути виникнення пожежі, втрати внаслідок цього майна та життя. Слід пам’ятати, що сажу слід трусити регулярно, не рідше одного разу на квартал. Ні в якому разі не запрошуйте майстрів-любителів, які нічого не знають про протипожежний розрив між піччю та горючими конструкціями, відсутність якого призводить до загоряння дерев’яних перегородок, перекриття, а в деяких випадках і всієї будівлі. Обов’язково біля печі, на підлозі повинен бути металевий лист, розміром 70 на 50 см. Це захист від попадання жаринок, які випадають із топкових отворів на дерев’яну підлогу.
Запам’ятайте, що ні в якому разі не дозволяється:
- залишати печі, які топляться, без догляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;
- розміщати паливо й інші горючі речовини і матеріали безпосередньо перед топковим отвором;
- зберігати незагашені вуглини та золу в металевому посуді, встановленому на дерев’яній підлозі або горючій підставці;
- сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;
- застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі речовини; топити вугіллям, коксом і газом печі, не пристосовані для цієї мети;
- використовувати для топлення дрова, довжина яких перевищує розміри топливника;
- здійснювати топлення печей з відкритими дверцятами топливника;
- прокладати димоходи опалюваних печей по горючих основах;
- користуватися печами, які мають тріщини.
Пам’ятайте, що Ваша необачність це одна із причин виникнення пожежі в Вашій оселі.
ТУМНС у Полтавській області
Рекомендуем почитать
15 Грудня 14:02,
2083
ДТП сталася неподалік села Куликівка (Козельщинський р-н).
14 Грудня 12:30,
870
До Служби «101» повідомили минулого дня про пожежу в квартирі житлового будинку на двох власників на вулиці Лисенка (Подільський район).
13 Грудня 11:27,
983
До Служби «101» ввечері повідомили про пожежу в одній з квартир на третьому поверсі дев’ятиповерхового житлового будинку на вулиці Перспективній. ...
12 Грудня 15:38,
546
Вночі сталася в приватній госпбудівлі на вулиці Саловській.
12 Грудня 10:53,
756
Трагедія сталася у селі Кривуші (Кременчуцький р-н) - на пожежі, що виникла у житловому будинку, заживо згорів чоловік.
11 Грудня 16:37,
740
Біля залізничної станції «Іскрівка» (Чутівський р-н) пасажирський потяг № 721 Харків-Київ смертельно травмовав чоловіка.
11 Грудня 12:28,
729
Пожежа спалахнула вчора у селі Вільна Терешківка (Кременчуцький р-н) у приміщенні складу-ангару з переробки деревини.
11 Грудня 08:42,
700
До Служби «101» ранком вихідного дня повідомили про пожежу автомобіля на вулиці Жученка.
08 Грудня 15:51,
2120
До Служби порятунку «101» повідомили вночі про пожежу в приватній госпбудівлі на вулиці Мгарській.
08 Грудня 15:20,
802
Водні поліцейські спільно з рибоохоронним патрулем № 2, під час проведення профілактичних заходів на території Сулинської затоки, виявили ймовірного порушника. ...