Хода свободи: у Полтаві відзначили Європейський день боротьби з торгівлею людьми. ФОТО

Хода свободи: у Полтаві відзначили Європейський день боротьби з торгівлею людьми. ФОТО
18 жовтня 2019, 17:10   0

Сьогодні, 18 жовтня, відзначають Європейський день боротьби з торгівлею людьми. День започаткований Європарламентом у 2007 році.

Торгівля людьми – це злочин, жертвами якого можуть стати чоловіки, жінки і діти як з метою примусової праці, так і сексуальної експлуатації.

Нині щороку жертвами цього злочину стають близько 2 млн осіб, причому третина з них - діти. За оцінками Міжнародної організації з міграції, понад 230 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми, починаючи з 1991 року.

З цієї нагоди у Полтаві відбулася глобальна щорічна всесвітня акція «Walk for Freedom». Кілька десятків молодих людей, одягнених в чорне, пройшли мовчазною ходою від Театральної площі до Соборного майдану. В руках вони тримали парасольки та плакати з відповідними написами.

– Подібні акції відбуваються сьогодні в багатьох містах і країнах світу. Це – мовчазна хода. Минулого року 50 країн долучилися до цієї акції, цього року їх має бути ще більше. Сьогодні в усіх обласних центрах України відбуваються подібні заходи, а завтра пройдуть і в Києва, – розповідає Світлана Большева, програмний спеціаліст БО «Світло надії». – Мета цієї акції – привернути увагу містян до проблеми торгівлі людьми, зокрема до трудової експлуатації. Багато хто не звертається по допомогу саме через необізнаність. Тому ми сьогодні роздаємо також інформаційні листівки з телефонами, куди можна звертатися.

За словами Світлани Большевої, за роки незалежності понад 230 тисяч осіб постраждали від цього злочину, проте офіційна статистика є значно меншою. Міжнародна організація з міграції за цей час надала допомогу близько 16 тисячам. Офіційний статус постраждалого внаслідок торгівлі людьми надано близько 1200 українцям.

Стосовно Полтави, в минулому році звернулося 6 осіб, з початку цього року – 12. Всім їм надали допомогу державні структури та міжнародна організація з питань міграції в межах інтеграційної програми: Медична допомога, психологічна, сприяння в працевлаштуванні, здобутті освіти тощо.

На сьогодні Україна є однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі. І якщо на початку 2000 років переважала торгівля людьми з метою сексуальної експлуатації, то зараз лідирує трудова експлуатація.

Так само змінилося і співвідношення жертв торгівлі людьми за статтю – якщо раніше майже 85% потерпілих були жінки, то зараз понад 60% складають чоловіки. Люди з України опинились в ситуації сучасного рабства у понад 50 країнах.

Не варто вважати, що жертвами сучасних работорговців стають люди з низьким освітнім рівнем. Як свідчить статистика, потрапити в рабство може будь-хто, зокрема, серед постраждалих чимало людей з технічною та, навіть, вищою освітою. Теж саме стосується і віку: серед зареєстрованих постраждалих наймолодшій було лише три роки, а найстаршій – вісімдесят три.
Варто нагадати, Україна ратифікувала у вересні 2010 року Конвенцію Ради Європи про заходи щодо протидії торгівлі людьми. У вересні 2011 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про протидію торгівлі людьми». У цьому ж році український парламент ратифікував ще один документ – Конвенцію Ради Європи № 201 про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насилля.

Торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні та багатьох інших країнах. Стаття 149 Кримінального Кодексу України передбачає, що злочини, пов’язані з торгівлею людьми, караються позбавленням волі на строк від 3 до 15 років.

Окрім Європейського дня боротьби з торгівлею людьми, існує і Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми, який відзначається 30 липня.

Як це було минулого року: Полтавці взяли участь у ході задля протидії торгівлі людьми. ФОТО

Автор: Марина Левчук

Суспільство 18 жовтня 2019, 17:10

Щоб писати коментарі

Авторизуйтесь
Вибір редакції