Розмір тексту

Полтавські МНСники стурбовані великою кількістю потопельників

Полтавські МНСники стурбовані великою кількістю потопельників
Полтавські МНСники стурбовані великою кількістю потопельників | Фото: poltava.pl.ua

Звернення начальника Територіального управління МНС у Полтавській області до громадян щодо дотримання заходів безпеки на воді

Територіальне управління МНС України у Полтавській області вкрай стурбоване станом із нещасними випадками з людьми на воді. На сьогоднішній день, з початку купального сезону на водоймах Полтавщини загинуло 13 людей.

Рятувальники нагадують громадянам, що дотримання найпростіших правил безпеки при купанні дозволить зберегти здоров’я та життя. Тому...

Купатися краще ранком або ввечері, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання. Температура води повинна бути не нижче +17-19°C , у більш холодній — знаходитися небезпечно.

Плавати у воді можна не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3-5 хвилин.

Не можна доводити себе до ознобу. При переохолодженні можуть виникнути судоми, відбутися припинення дихання, втрата свідомості. Краще купатися декілька разів по 15-20 хвилин, а у перервах пограти в рухливі ігри, такі як волейбол, бадмінтон тощо.

Не входити, не пірнати у воду після тривалого перебування на сонці. Периферійні судини сильно розширені для більшої тепловіддачі. При охолодженні у воді наступає різке рефлекторне скорочення м’язів, що спричиняє за собою припинення дихання.

Не входити у воду в стані алкогольного сп’яніння. Алкоголь блокує нормальну діяльність головного мозку.

Якщо немає поблизу обладнаного пляжу, треба вибрати безпечне для купання місце з поступовим ухилом та твердим і чистим дном. У воду заходьте обережно. Ніколи не пірнайте в незнайомих місцях, спеціально необладнаних. Навіть якщо напередодні це місце було безпечним для стрибків, то за ніч могли щось вкинути у воду або плином могло принести корчі.

Не запливати далеко, тому що можна не розрахувати своїх сил. Відчувши втому, не треба губитися і рватися, якнайшвидше доплисти до берега. Треба навчитися «відпочивати» на воді. Для цього обов’язково необхідно вміти плавати на спині. Перевернувшись на спину і підтримуючи себе на поверхні легкими рухами кінцівок, ви зможете відпочити.

Якщо Вас захопило плином, не намагайтеся з ним боротися. Треба плисти униз за течією, поступово, під невеличким кутом, наближаючись до берега.

Не губіться, навіть якщо Ви потрапили у вир. Необхідно набрати побільше повітря в легені, зануритися у воду і, зробивши сильний ривок вбік, спливти.

У водоймах із великою кількістю ряски потрібно намагатися плисти поблизу самої поверхні води, не чіпати рослини, не робити різких рухів. Якщо усе ж руки або ноги заплуталися стеблами, необхідно зупинитися (прийняти положення «поплавка», «спливання») і звільнитися від них.

Не допускати грубих ігор на воді: підпливати під тих, хто купається, хапати їх за ноги, «топити», подавати помилкові сигнали про допомогу і таке інше.

Купання дітей ні в якому разі не повинно проходити без нагляду дорослих, які добре вміють плавати. Вчитися плавати обов’язково потрібно під керівництвом інструктора або батьків.

Не лишати біля води малят. Вони можуть оступитися і впасти, захлинутися водою або потрапити в яму.

Не наближатись до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу.

Порушення цих правил залишаються головною причиною загибелі людей на воді. Варто пам’ятати, що вода помилок не прощає.

Роман КИРИЛЕНКО, начальник ТУМНС України у Полтавській області

Останні новини

Полтавщина:

Наш e-mail:

Телефони редакції: (095) 794-29-25 (098) 385-07-22

Реклама на сайті: (095) 750-18-53

Запропонувати тему