Голова Полтавської ОДА Валерій Головко підписав щорічний меморандум порозуміння з хлібопекарськими підприємствами та виробниками зерна. Документ стосується створення регіонального запасу зерна для виробництва хліба та стабілізації ціни на хліб простої рецептури.
Під час засідання, на якому були присутні хлібопекарі та представник регіонального відділення ПАТ «Аграрний фонд України», Валерій Головко зазначив:
— Ми повинні зробити просту річ — утримати ціну на хліб. Все, що буде необхідно зробити з моєї сторони, я зроблю.
Також очільник області подякував хлібопекарям, які, поступаючись своїми прибутками, зберігають низькі ціни на хліб простої рецептури.
Директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов повідомив, що цього року в Полтавській області добрий урожай. Аграрії намолотили 1,3 мільйона тон пшениці, 76% якої має продовольчі якості.
— Необхідність меморандуму в пергу чергу полягає в тому, що ми маємо забезпечити запас продовольчого зерна в області, щоб не все збіжжя було реалізоване і хлібопекарські підприємства працювали, — зазначив Сергій Фролов. — Особливість цьогорічного меморандуму в тому, що ми долучаємо до підписання Аграрний фонд України. Вони забезпечать поставку борошна з підприємств, які переробляють зерно Аграрного фонду, для наших хлібопекарських підприємств. Окрім того, до підписання меморандуму долучилася Асоціація хлібопекарів, Рада сільгоспвиробників, вони гарантують наявність незнижуваного запасу. Тому Полтавщина буде з хлібом. Стосовно ціни проводилися перемовини із керівниками хлібопекарських підприємств — поки що немає причин для її підвищення.
Формування резерву зерна для випікання хліба простої рецептури закінчиться 1 жовтня цього року. В області вже сформували близько 12 тисяч тон запасу продовольчого зерна, необхідно заготовити понад 23 тисячі тон зерна у резерві. Про це повідомив заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий:
— До 1 жовтня не передбачається ніяких коливань у ціні і ми можемо сформувати цей резерв.
Підсумовуючи зустріч, Валерій Головко сказав:
— Ми маємо зробити дуже важливу річ: якщо закладаємо ціну на зерно по 3 тисячі гривень за тонну, така ж ціна має бути і наступного року. В такому випадку Аграрний фонд спрацює на п’ятірку.