18 Октября,
06:45

ГО "ОПОРА" проаналізувала діяльність полтавських нардепів у мережі Facebook

03 Марта 2016 14:27   467
Громадянська мережа ОПОРА, починаючи з 1 лютого, здійснює аналіз діяльності народних депутатів. У Полтавській області до моніторингового проекту включені чотири одномандатні мажоритарні округи, представниками яких у Верховній Раді є: Сергій Каплін, Юрій Бублик, Костянтин Іщейкін та Костянтин Жеваго. Спершу ОПОРА вирішила проаналізувати активність народних депутатів у соціальній мережі Facebook.

За період з 1 лютого до 29 лютого 2016 року найактивнішим з депутатів від Полтавщини в соціальних мережах став Сергій Каплін. Другий за кількістю публікацій — Юрій Бублик. Замикає трійку Костянтин Іщейкін. Сторінка народного депутата Жеваго неактивна з 2012 року.

Сергій Каплін (фракція партії "Блок Петра Порошенка")


За період з 1 лютого 2016 року до 29 лютого 2016 року Сергій Каплін зробив у соціальній мережі Facebook 69 публікацій.

Більшість дописів народного депутата присвячені критиці Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка та його Уряду. Прізвище Яценюк у період з 1 лютого до 29 лютого зустрічається в публікаціях Сергія Капліна 53 рази. Найчастіше він закликав Верховну Раду проголосувати за відставку прем’єра. Так, у своїй публікації від 5 лютого Каплін наголосив:

"70% українців вимагають відставки Уряду, а 60 - невдоволені Верховною Радою. Не можна доводити ситуацію до 100%-ї недовіри!Бо прості люди гнатимуть не тільки урядовців і депутатів, а і Президента. Головнокомандуючий зараз має зосередитись не тільки на зовнішніх викликах, а і на внутрішніх. Інакше скоро нам доведеться застосовувати Мінський формат для того щоб впоратись із узурпатором Яценюком".

Сергій Каплін активно коментував події, які відбулися на «Тарифному майдані» 8 лютого:

"40 наметів в "художествах" від нічної гості Тарифного Майдану.
Наші активісти кажуть, що поліція тримала людей, щоб дозволити їй розписати якомога більше. Звернулися до ГПУ - нехай розберуться із бездіяльністю правоохоронців. Утім, не скажу, що ми здивовані. Є підозра, що їхній шеф і послав Чорновол на "завдання".

Сергій Каплін також активно коментує події, які відбуваються у Верховній Раді України протягом 15-19 лютого. Особливу увагу Народний депутат акцентує на ситуації, яка склалася з коаліцією "Європейська Україна".

"Таким чином, коаліція жива. Вона гібридна, а не європейська. Вона цинічно-клептократична, а не постмайданівська. Вона — результат оліграхічної змови і путчу, обману виборців і театру «меншинства». Вона схожа на базар, єдиний де торгують долею народу!" — зазначив Сергій Каплін в своїй публікації від 19 лютого.

Крім того, народний депутат присвятив низку публікацій крититці свого колеги — народного депутата України Олега Ляшка. У 4 публікаціях за період з 17 до 26 лютого Сергій Каплін жорстко критикує діяльність лідера фракції Радикальної партії.

Каплін публікує відеозаписи ефірів з ним на центральних каналах та ділиться посиланнями на матеріали з ним у всеукраїнських інтернет-виданнях.

Юрій Бублик (позафракційний)


За період з 1 лютого до 26 лютого 2016 року Юрій Бублик зробив 46 публікацій у соціальній мережі Facebook.


Народний депутат активно анонсує свої ефіри на центральних телеканалах та публікує їх записи ("Рада", "112"). Також Бублик публікує багато графічного контенту націоналістичної спрямованості.

У своїх публікаціях Юрій Бублик критикує діяльність Верховної Ради України. Особливо в питаннях, що стосуються змін виборчого законодавства. Так, у публікації від другого лютого 2016 року народний депутат наголосив на недоцільності прийняття Закону № 3693 (про внесення змін до Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" (щодо відкликання депутатів місцевих рад).

"Законопроект № 3693 фактично надає політичним партіям право переглядати результати виборів. Не виключено, що на місця відкликаних депутатів прийдуть місцеві політики, які вигідні партіям, але не були підтримані виборцями – в такий спосіб зовсім нівелюється навіть така жалюгідна спроба «відкритих списків», котру маємо на сьогодні".

Наскільки ж критично Юрій Бублик висловився про проект закону № 3700 («про внесення змін до Закону України «Про вибори народних депутатів України» (щодо виключення кандидатів у народні депутати України з виборчого списку у багатамандатному окрузі) у своїй публікації від 18 лютого. Народний депутат вважає, що прийняття цього законопроекту запровадить партійну диктатуру:

"Чого варто чекати? Незабаром ми побачимо надзвичайно слухняних депутатів. Якщо раніше людина, яка перебувала в партії і виграла вибори до парламенту, мала власний голос, могла критикувати дії керівництва своєї фракції, то тепер вони всі стануть, як сірі миші".

Також Бублик активно висвітлює свою законотворчу діяльність. Зокрема, публікація від 11 лютого стосується поданого ним законопроекту № 3776 Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо призначення, звільнення, заохочення, притягнення до дисциплінарної відповідальності та звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів".

В іншій публікації від 11 лютого народний депутат виніс свої пропозиції щодо врегулювання питання розміру орендної плати за замельні ділянки державної та комунальної власності.

На своїй сторінці в соціальній мережі Facebook Юрій Бублик звітує про роботу на окрузі. Це публікації про зустрічі з виборцями та відвідування заходів у його окрузі. Також Бублик активно коментує події, які відбуваються в полтавській політиці. Так, депутат у своїй публікації від 4 лютого висловив обурення відкриттям кримінального провадження проти голови Октябрської районної в місті Полтава ради Романа Чабановського. Крім того, у своїй публікації від 25 лютого Юрій Бублик прокоментував призначення секретаря Полтавської міської ради та нових заступників Полтавського міського голови Олександра Мамая.

Також Юрій Бублик кожного тижня звітує про те, як він працює із запитами, які надходять до народного депутата.

Костянтин Іщейкін (фракція партії "Блок Петра Порошенка")


Народний депутат України Костянтин Іщейкін за період з 1 до 26 лютого 2016 року зробив 14 авторських публікацій.
У більшості випадків на його сторінці з’являються або повідомлення інших користувачів, які позначають Іщейкіна, або він сам поширює дописи.

Більшість публікацій Іщейкін зробив за тиждень з 19 до 26 лютого, всього — 8. Народний депутат дуже активно згадував Майдан та «постив» графічні матеріали, присвячені цій події, — 3 публікації.

У дописах Костянтин Іщейкін або звітується про законотворчу роботу як народного депутата (так, в публікації від 18 лютого він написав про ухвалення Закону щодо забезпечення компенсації за пільговий проїзд громадян, одним з ініціаторів якого став Іщейкін), або ділиться інформацією про роботу на окрузі (наприклад, в публікації від 2 лютого 2016 року він звітує про свій вклад у ремонт Погребняківської школи, а в публікаціїї від 26 лютого освітлюється перевірка об’єктів на своєму окрузі, на які спрямовувалося бюджетне фінансування).

Костянтин Жеваго (позафракційний)

Остання активність на сторінці народного депутата Жеваго спостерігалася 1 грудня 2012 року.

У 2016 році по всій Україні – у 24 областях та м. Києві Громадянська мережа ОПОРА реалізує інформаційно-просвітницький та моніторинговий проект, який здійснюється у рамках Програми USAID РАДА: Підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво, що виконується Фондом Східна Європа. Проект спрямований на залучення громадян до парламентського процесу, підвищення їх поінформованості про діяльність Верховної Ради України, парламентських партій на народних депутатів України. Відбір депутатів, щодо діяльності яких здійснюється моніторинг, відбувався за критеріями пропорційного представництва усіх парламентських сил, гендерного представництва, попередніх показників активності у окрузі.
ГО "ОПОРА" 
Рекомендуем почитать
17 Октября 15:47,   174
Згідно із делегованими повноваженнями Гадяцька районна державна адміністрація має здійснювати перевірку роботи сільських рад.
17 Октября 12:10,   110
У Полтавській області за добу зареєстровано 72 повідомлення стосовно злочинних посягань.
13 Октября 16:18,   157
В оновленій актовій залі ЗОШ № 10 відбулися загальноміські урочистості та святковий концерт з нагоди відзначення Дня захисника України та Дня українського козацтва. ...
13 Октября 14:45,   144
У Полтавській області за добу зареєстровано 150 повідомлень стосовно злочинних посягань.
13 Октября 13:56,   152
Питання щодо впровадження з 1 листопада відкоригованих тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення та з централіз ...
13 Октября 11:10,   149
Про вступ до цього представницького органу Полтавщини було прийняте рішення на пленарному засіданні сесії Кременчуцької міськради.
12 Октября 16:36,   126
У ККЗ відбувся урок правової дисципліни для учнів 9-11 класів за участі голови РДА Олексія Матюшенка та начальника відділу поліції Сергія Джулая.
12 Октября 15:55,   130
Облпрокуратура підтримала обвинувачення щодо двох полтавців, котрі упродовж серпня 2016 - квітня 2017 рр. пограбували 21 гараж.
12 Октября 14:00,   94
У Полтавській області за добу зареєстровано 116 повідомлень стосовно злочинних посягань.
12 Октября 11:26,   123
Повчальний та веселий захід рятувальники Шишацького та Кобеляцького районів провели для вихованців місцевих навчальних закладів.
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Использование материалов сайта разрешается при условии обязательного указания активной, не закрытой от индексирования поисковыми системами, не скриптовой гиперссылки на сайт Полтава-Инфо – Poltava.Info, для печатных изданий – с формулировкой «по материалам сайта Poltava.Info».

Внимание! Перепечатка и копирование информации из разделов Афиша Полтавы, Финансы, Заведения HoReCa, Здоровье и красота, Каталог предприятий, Туризм и путешествия, Дом и ремонт запрещена в любом виде!

Администрация сайта Полтава-Информ не всегда разделяет мнение авторов статей и не несет ответственности за содержание информации, которая размещается посетителями ресурса.

© 2004-2017 «Полтава-Инфо» информационный сайт
О проекте
|
Размещение рекламы
|
Контакты
|
Обратная связь