На Полтавщині відбулося засідання "круглого столу" за участі фахівців нафтогазової галузі та представників влади
30 Серпня 2016 16:36
666
Спільний план дій та розвиток нафтогазовидобувної галузі на Полтавщині обговорювали під час сьогоднішнього засідання "круглого столу". Він стосувався нарощення видобутку вуглеводнів та методів його інтенсифікації у рамках реалізації політики енергонезалежності України.
Один із організаторів "круглого столу", перший заступник голови правління — директор виконавчий ПАТ "Укргазвидобування" Олександр Романюк розповів про плани та перспективи розвитку нафтогазової галузі у Полтавській області.
— Нині ПАТ "Укргазвидобування" відповідає за 75% видобутку в Україні. Цьогоріч маємо стратегічне завдання — стабілізувати видобуток вуглеводню та залучення інвестицій. Задля стабілізації потрібен не лише час, а й працівники та нові технології, — говорить Олександр Романюк. — Плануємо, що вже через 10 років Україна повністю забезпечуватиме себе газом. Щодо Полтавщини, то зараз — це одна із ключових нафтогазовидобувних областей. Вона має всі шанси стати найбільшою та отримати низку переваг, зокрема – створення робочих місць, податки, розвиток інфраструктури та екології.
Наступні 5 років ГПУ "Полтавагазвидобування" (філія "Укргазвидобування") планує пробурити до 300 нових свердловин. Тож вже наступного року компанія має отримати до 30 ділянок. Не менш важливими, за словами Олександра Романюка, є операції з інтенсифікації, тобто на пробурених свердловинах хочуть збільшити видобуток газу.
Проблеми місцевих громад під час свого виступу порушив перший заступник голови Полтавської ОДА, депутат обласної ради Андрій Пісоцький:
— Я особисто знаю про ті всі проблеми, які існують навколо цієї галузі. Ми підтримуємо компанію "Укргазвидобування", розуміємо, скільки коштів вони сплачують у бюджети різних рівнів та реалізують соціальних угод в області, надають робочі місця полтавцям.
Андрій Пісоцький говорить, що мова йде про місцеві громади: ті проблеми, які зараз виникають у них з водою, дорогами, екологією необхідно вирішувати спільно, насамперед з підприємствами нафтогазовидобувної, аграрної галузі та іншими:
— Місцеві громади звертаються до обласної влади постійно. Тож ми розуміємо питання енергетичної безпеки держави, але повинні дбати й про розвиток громад на Полтавщині.
Про децентралізацію ренти й відрахування 5% від обсягу рентних платежів місцевим громадам розповіла народний депутат України, заступник голови комітету з питань ПЕК Ольга Бєлькова:
— Я подала законопроект №3038, який вже розглянули на засіданні бюджетного комітету ВРУ, також підтримку обіцяв прем’єр-міністр. Місцеві громади, наразі, жодним чином не зацікавлені у наданні згоди на видачу спеціальних дозволів на видобуток корисних копалин зі своїх територій, та у наданні прав на користування землею для цих же цілей.
Відрахування 5% від обсягу рентних платежів до місцевих бюджетів, за словами Ольги Бєлькової, створить місцевим громадам стимул для співпраці з видобувними підприємствами.
— Переконана, що місцеві громади знають краще, куди необхідно виділити ці кошти. Друга ініціатива — проект Закону №3096, який врегульовує порядок користування земельними ділянками для цілей нафтогазовидобутку, врегульовує майновий статус свердловин, — зазначила народний депутат.
Про перспективу підписання меморандуму про співпрацю Держслужби геології та надр України з Полтавською обласною радою та ОДА розповів Микола Бояркін:
— Такий Меморандум ми вже підписали з Львівською ОДА та обласною радою. Це був експериментальний, ми готові презентувати результати. Деякі регіони вже пропонують Держслужбі геології та надр підписати цей документ, адже ми відкриваємо області всю ситуацію: скільки спецдозволів, зокрема діючих та недіючих.
Найближчим часом підприємство планує підписати такі документи з керівництвом Київської, Черкаської, Одеської й Тернопільської областей.
— Уже розмовляли з представниками обласної влади Полтавщини. Сподіваюся, що у жовтні підпишемо меморандум і розпочнемо плідну та ефективну співпрацю, — додав Микола Бояркін.
Також під час засідання "круглого столу" йшлося про нарощення видобутку вуглеводню, методи інтенсифікації, новітні технології та екологію.
Прес-служба Полтавської ОДА
Рекомендуем почитать
15 Грудня 16:00,
1710
У Полтавській області за добу зареєстровано 98 повідомлень стосовно злочинних посягань.
15 Грудня 15:07,
1027
У залі засідань райдержадміністрації відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Головував перший заступник голови районно ...
15 Грудня 14:41,
865
На позачерговому засіданні виконавчий комітет розглянув питання, що стосувалося отримання пільгового кредиту на придбання квартири для учасника АТО.
15 Грудня 10:37,
824
15 Грудня 08:42,
930
Аналіз перебігу виборчої кампанії у Мачухівській громаді провела Громадянська мережа ОПОРА.
14 Грудня 16:53,
717
Кременчуцьку міську раду відвідали учні 9-х класів КНВК №5 імені Т.Г. Шевченка, які беруть участь у проекті в рамках навчального закладу «Разом до успіху». ...
14 Грудня 16:00,
706
У Полтавській області за добу зареєстровано 88 повідомлень стосовно злочинних посягань.
14 Грудня 15:15,
788
У Кременчуці в районі залізничного вокзалу встановлено новий сучасний пункт обігріву, виготовлений ТОВ «Інструментальний завод», дочірнім підприємством ПАТ «Крюкі ...
14 Грудня 11:33,
699
У Кременчуці розглядають можливість надання нової послуги виховання дитини.
14 Грудня 10:40,
853
Голова райдержадміністрації Олексій Матюшенко провів важливу зустріч із із заступником командувача Сухопутних військ України по тиловому забезпеченню. ...