23 Листопада,
22:46

Всеукраїнський рух проти політичної корупції "Під контролем": 50% комунальних підприємств Полтави мають проблеми з законом

27 Жовтня 2016 14:38   699
Представники Всеукраїнського руху проти політичної корупції "Під контролем" упродовж жовтня провели нове дослідження. У ході нього активісти проаналізували судові справи за 10 місяців цього року в яких головними фігурантами виступали 12 комунальних підприємств Полтави. Загалом, у поле зору активістів потрапили сотні проваджень кримінального, цивільного, господарського та адміністративного характеру. Частина з них – корупційні.

Чи не "святими" виявилися 6 підприємств: КП "Спецкомбінат похоронно-ритуального обслуговування", Підприємство електромереж зовнішнього освітлення "Міськсвітло", Рятувально-водолазна служба Полтавської міської ради, Центральна диспетчерська служба міських пасажирських перевезень, КП "Полтаваелектротранс" та КП "Полтавське міське бюро технічної інвентаризації" Полтавської міської ради. Про них в Єдиному державному реєстрі судових рішень найменше згадок. Та і ті – малозначні.

Цікавою виявилася "Судова історія – 2016" у комунального автотранспортного підприємтсва 1628. Щодо нього активісти Всеукраїнського руху виявили чи не найбільше порушень. Серед них чимало позовів стосується стягнення заборгованості.

На особливу увагу заслуговує корупційне адміністративне провадження щодо начальника КАТП 1628 Дмитра Третьякова. Він протягом квітня-червня 2015 року передав своїй тещі у безоплатне користування приміщення буфету підприємства, яким керував, для здійснення підприємницької діяльності.

"Умисно діючи в умовах реального конфлікту інтересів" отримав Дмитро Третьяков судимість за ч.1 та 2 ст.172-7 КУпАП та штраф у розмірі 4250 грн. Апеляційну скаргу, подану уже екс-керівником КАТП 1628 суд не задовольнив.

Чергова справа КАТП 1628 – закупівля неякісних сміттєвозів, чим комунальники - працівники цього підприємства, за результатами експертиз, нанесли збитків місцевому бюджету на загальну суму 1 816 488, 62 грн.

За цими двома резонансним фактами відкрито і ряд кримінальних проваджень: за ч. 2 191, ч.3 ст. 191, та ч. 1 ст. 364 ККУ. Втім, остаточних рішень судом винесено ще не було.

Не менш "тернистим" у 2016 виявився шлях і КП "Полтавська міська шляхово-експлуатаційна дільниця". Підприємство неодноразово програвало у спорах про стягнення заборгованості, двічі начальника притягували до адмінвідповідальності за безпідставну невиплату заробітної плати працівникам. У вересні 2016 Октябрський суд Полтави проголосив вирок: особа, яка розробляла та складала документацію конкурсних торгів КП "Полтавська МШЕД" по закупівлі спецмашин у 2013 – винна у вчиненні злочину, предебаченого ч.1 ст. 366 ККУ "Службове підроблення". Втім, цим же рішенням особу звільнено від відповідальності у зв’язку з закінченням строків давності.

Ще одне гучне кримінальне провадження, яке стосується КП "МШЕД" - закупівля павільйонів для зупинок громадського транспорту на суму 4 млн. грн. Особливого розголосу сумнівний тендер набрав перед місцевими виборами 2015. Тоді ж і почали встановлювати зупинки.

У цій справі підприємству доводиться "тягатися" з поліцією, яка підозрює комунальників знову ж таки у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 366 ККУ. За версією слідства, службові особи МШЕДу та ПОГ "Інватех", яке і виграло тендер, вступили у злочинну змову та умисно, з корисливих мотивів, всупереч державним інтересам, внесли завідомо неправдиві відомості до офіційних документів по роботам, які фактично виконані не були або виконані не в повному об'ємі з використанням матеріалів, які не передбачені умовами тендерної документації.

Отримані бюджетні кошти посадові особи ПОГ "Інватех" перевели у готівку через фіктивні підприємства (тим самим привласнивши їх), що спричинило збитки державному бюджету на суму близько 200 тис. грн. Однак, кримінальне провадження ще не завершено, тож якісь висновки робити зарано.

Ще одним комунальним підприємством, яке, на думку поліції, займається підробкою документів є КП "Ремліфт". Упродовж 2015 року підприємство здійснювало капітальний ремонт ліфтів Полтави. Втім, слідчий вважає, що вартість матеріалів, які використовувалися у роботі завищена на 380 тис. гривень. На цю ж суму, запевняють у поліції, і завдано збитків державі.

КП "Житлово-експлуатаційна організація №2" відзначилася у цьому році тим, що заборгувала Полтаваобленерго чималу суму. Відтак, за рішенням суду, комунальне підприємство має сплатити уже у примусовому порядку понад 55 тис. грн. за постачання електричної енергії.

Ще один "мінус" розміром в 136 тис. грн. у власному бюджеті ЖЕО №2 заробило за порушення антимонопольного законодавства. Комунальники відмовлялися надавати послуги централізованого постачання гарячої води в десяток полтавських будинків, за що їх через суд і оштрафував АМКУ.

Аналогічне поповнення бюджету зробило і КП "Декоративні культури". Проте їх оштрафували на більше, аніж 20 тис. грн. за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок ведення своєї господарської діяльності.

Закінчилася у 2016 і судова епопея, пов’язана з директором КП "Полтава-сервіс". Він у середині 2015 році двічі приймав свою дружину на роботу: вперше – на посаду бухгалтера, вдруге – юрисконсультом. Однак, конфлікту інтересів не помітив. У результаті - Октябрський суд визнав його також не винним. Втім, прокуратура подала апеляцію і врешті довела свою правоту: директор винен.

Останньою ланкою мав би стати Октябрський районний суд Полтави, який Апеляційний суд зобов’язав ухвалити нову постанову. Та на той час уже вийшли строки накладення адміністративного стягнення. Відтак, корупційну справу закрили.
Всеукраїнський рух проти політичної корупції "Під контролем"
Рекомендуем почитать
15 Грудня 16:00,   1710
У Полтавській області за добу зареєстровано 98 повідомлень стосовно злочинних посягань.
15 Грудня 15:07,   1028
У залі засідань райдержадміністрації відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Головував перший заступник голови районно ...
15 Грудня 14:41,   865
На позачерговому засіданні виконавчий комітет розглянув питання, що стосувалося отримання пільгового кредиту на придбання квартири для учасника АТО.
15 Грудня 08:42,   930
Аналіз перебігу виборчої кампанії у Мачухівській громаді провела Громадянська мережа ОПОРА.
14 Грудня 16:53,   717
Кременчуцьку міську раду відвідали учні 9-х класів КНВК №5 імені Т.Г. Шевченка, які беруть участь у проекті в рамках навчального закладу «Разом до успіху». ...
14 Грудня 16:00,   706
У Полтавській області за добу зареєстровано 88 повідомлень стосовно злочинних посягань.
14 Грудня 15:15,   788
У Кременчуці в районі залізничного вокзалу встановлено новий сучасний пункт обігріву, виготовлений ТОВ «Інструментальний завод», дочірнім підприємством ПАТ «Крюкі ...
14 Грудня 11:33,   699
У Кременчуці розглядають можливість надання нової послуги виховання дитини.
14 Грудня 10:40,   853
Голова райдержадміністрації Олексій Матюшенко провів важливу зустріч із із заступником командувача Сухопутних військ України по тиловому забезпеченню. ...
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Використання матеріалів сайту дозволяється за умови обов'язкового вказівки активного, не закритого для індексації пошуковими системами, не скриптового гіперпосилання на сайт Полтава-Інфо - Poltava.Info, для друкованих видань - з формулюванням "за матеріалами сайту Poltava.Info".

Увага! Копіювання інформації із розділів Афіша Полтави, Заклади HoReCa, Здоров'я та краса, Каталог підприємств заборонене у будь-якому вигляді!

Адміністрація сайту Полтава-Інфо не завжди поділяє думку авторів статей і не несе відповідальності за зміст інформації, яка розміщується відвідувачами ресурсу.

© 2004-2024 "Полтава-Інфо" інформаційний сайт
Про нас
|
Розміщення реклами
|
Контакти
|
Зворотній зв'язок