23 Листопада,
18:59

Андрій Мартенс прозвітував перед громадою

02 Лютого 2012 11:55   675
Згідно із Законом України «Про місцеве самоврядування» кожен депутат з певною періодичністю повинен звітуватися перед громадою, перед виборцями про свою роботу в раді. Сьогодні я хочу підбити підсумки своєї роботи як депутата Полтавської міської ради та члена комісії «З питань розвитку підприємництва та інвестицій» за минулий рік.

Отже, за рік моєї депутатської каденції до мене звернулося 24 громадянина із питаннями різного характеру, більшість з яких вдалося успішно вирішити. В основному, люди зверталися з проханням допомогти вирішити питання поділу земельних ділянок, перерахування комунальних платежів, ремонту під'їзних доріг, ремонту під'їздів та дитячих площадок. Також неодноразово зверталися за матеріальною допомогою громадські організації інвалідів тощо.

Проведено безліч зустрічей з підприємцями в рамках Акції «Зупини податковий терор – Внеси зміни до ПК». На Форумі підприємців обговорені та підготовленні зміни до Податкового Кодексу України. Проте, останнім часом, кількість звернень підприємців різко скоротилася. Вважаю розвиток підприємництва у місті Полтаві своєю профільною задачею,тому, користуючись даною можливістю, хочу закликати представників малого та середнього бізнесу у місті Полтаві звертатися до мене з будь-якими питаннями, пов’язаними із веденням їхньої діяльності. Особливо це стосується підприємців ринків міста, перед якими стоїть задача вижити в умовах нової податкової політики, підвищення місцевих зборів тощо.

За останній рік кількість суб’єктів господарювання в місті не збільшилася, вона складає трохи більше, ніж 31 тис. осіб, що аналогічно цифрі на кінець 2010 року. Але відбувся певний перерозподіл: кількість юридичних осіб у порівнянні з минулим роком зросла майже на 4% і складає 8,9 тис. осіб, кількість суб’єктів підприємницької діяльності фізичних осіб зменшилась на 5% і складає 22,5 тис.

Із загальної кількості суб’єктів підприємницької діяльності, що перебувають на обліку в Державній податковій інспекції у м. Полтаві, 31,2% (9,8тис.) працюють за спрощеною системою оподаткування, що на 13,7% менше, ніж в аналогічному періоді 2010 року.

Загальна сума надходжень до міського бюджету від діяльності суб’єктів господарювання – платників єдиного податку у 2011 році становить 394,0 млн.грн. (з них: від юридичних осіб – 356,6 млн.грн., від фізичних – 37,0 млн. грн.), що майже на 18% менше, ніж за аналогічний період 2010 року.

31 січня 2011 року на черговій сесії депутатами Полтавської міської ради було прийнято «Програму економічного і соціального розвитку м.Полтава на 2011 рік». Цей документ узагальнює 32 галузеві цільові програми. Пріоритетними напрямками програми були визнані: залучення інвестицій у всі галузі, розвиток промисловості та підприємництва, пожвавлення забудови міста, реформування ЖКГ.

Результатом виконання Програми мало стати підвищення рівня життя полтавців, а саме: зростання ВВП на 3%, середньомісячної зарплати на 15% (2628,9 грн.), створення 5800 робочих місць, введення в експлуатацію житлових будинків загальною площею 82,7 тис. м2, зростання обсягів вітчизняних та іноземних інвестицій.

Але проект Програми виявився для підприємців «сирим», мав численні неточності. У своєму первісному вигляді він, в основному, містив опис досягнень попередньої влади міста та її «вдалі» проекти.

Вважаючи своєю головною задачею захист законних інтересів підприємництва, платників податків, я узяв на себе відповідальність за доопрацювання Програми. Результатом цієї роботи стали наступні пропозиції, подані в березні 2011 року у відкритому листі до мера міста Полтави Олександра Мамая:

Щодо програми розвитку підприємництва міста Полтави:

Чітко відповісти підприємцям на прості питання: скільки коштів передбачено у бюджеті міста на розвиток бізнесу; що буде створено суттєвого в питаннях формування інфраструктури розвитку; як вибудовуватимуться відносини між платниками податків та владою, як здійснюватиметься просвітницька діяльність. І, нарешті, як міська влада боротиметься з безробіттям, зокрема серед молоді.

В існуючій програмі було передбачено мізерні кошти для підтримки малого бізнесу, чітко не вказані напрямки регуляторної діяльності, кадрового забезпечення розвитку підприємництва.

На рік було заплановано витратити на підтримку підприємництва 300 000 грн. Це менше 8 гривень на одного підприємця у Полтаві.

Кількість зайнятих на малих підприємствах мала зрости з 21,9 тис. чол. до 22,4 тис. чол., тобто на пів-відсотка у той час, коли армія чиновників зросла в рази, а не на десяті долі відсотка.

Моєю основною пропозицією стало: побудувати Програму по проектному принципу, де буде вказано назву конкретного проекту, обсяги фінансування та інше.

1. «Молоді підприємці». Потрібно створити пільгові умови для молодих підприємців (віком до 30 років). Надати допомогу при реєстрації та отриманні дозволів. Організувати навчання молоді та передачі досвіду з організації та ведення бізнесу відомими полтавськими бізнесменами. Вони мають користуватися пільгами на рекламні послуги, оренду, кредити.

Необхідно створити Раду молодих підприємців при міській Раді. Керівник має входити до складу Ради підприємців міста.

2. «Податковий омбудсмен». Проект передбачає захист депутатами місцевої влади від свавілля перевіряючих та контролюючих органів. Розподілити їх по напрямках підприємницької діяльності та територіях.

3. «Місто-побратим та бізнес-партнер». Налагодити з одним із польських міст братські стосунки та бізнес-зв’язки. Провести форум підприємців Полтави із польськими колегами. Запозичувати досвід поляків, адаптувати до українських реалій, реалізовувати як головний напрямок розвитку підприємництва та міста в цілому.

4. «Жінка-підприємець». Напередодні 8 березня було б в символічно привітати полтавських жінок та зробити великий крок їм на зустріч, створивши пільгові умови для ведення власної справи.

5. «Муніципальна корпорація боротьби з безробіттям». Міська влада має створити «машину» для боротьби з безробіттям, починаючи з муніципальної біржі праці і закінчуючи сучасними бізнес-центрами, технопарками, венчурними фондами та бізнес-інкубаторами.

6. «У бізнес за руку з міської владою». Влада має провести за руку кожного бажаючого створити власну справу, опікувати підприємця до тих пір, поки його бізнес не «стане на ноги». Безробіття — проблема № 1. Необхідно впорядкувати ринок праці, зайнятися навчанням та психологічною підтримкою всіх, хто цього потребує, надати ідеї та підтримати людей з ідеями.

7. Створення Муніципального виставкового центру «Ділова Полтава».

8. «Пенсіонерам — бізнес-освіта».

Також я запропонував для подальшої розробки програми створити «Міський форум розвитку підприємництва». Його головна мета — обговорити у реальному підприємницькому середовищі питання: якою має бути дана програма та внести до неї необхідні ідеї.

Хочу зауважити, що протягом минулого року, в період прийняття Податкового кодексу, я ініціював компанію з роз’яснення його «новацій»та особисто брав участь у більшості зі 120 проведених мітингів, де було зібрано кілька мільйонів підписів підприємців проти прийняття Кодексу, напрацьовано пропозиції до цього Закону.

Також я відстоював права платників податків у всеукраїнській акції «Захисти своє робоче місце — зміни податковий кодекс» ініціював та брав участь у обговоренні наслідків прийняття кодексу, збирав зауваження та виносив іх на Національний форум підприємців.

У травні 2011 року Анатолій Безпалюк, директор Обласного молодіжного центру праці при відділі у справах сім’ї та молоді Полтавської обласної державної адміністрації запросив мене допомогти у проведенні семінарів на теми "Реалізація підприємницької діяльності" та "Пошук бізнес-ідеї" в рамках Школи з основ підприємницької діяльності "Молодь обирає бізнес. Також я увійшов до складу Експертної комісії із визначення кращих бізнес-планів молоді.

Протягом майже 3-х місяців я працював з підприємцями-початківцями, допомагаючи їм оволодіти комплексом знань і умінь для планування всіх етапів підприємницького циклу і складання бізнес-плану, а також навчаючи практичному втіленню в життя бізнес-ідей молодих осіб із залученням коштів інвесторів.

Проведення навчання молоді відбувалося за наступними темами:

- «Пошук бізнес-ідеї»;

- «Технологія складання бізнес-плану»;

- «Як відкрити власну справу»;

- «Ліцензування у сфері бізнесу»;

- «Податковий Кодекс України - особливості підприємницької діяльності»;

- «Розрахунок фінансових показників бізнес-проекту за допомогою програми PROJECT EXPERT»;

- «Реалізація підприємницької діяльності»;

- Захист бізнес-планів підприємницької діяльності.

Навчання проводилося на базі Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, Полтавської державної аграрної академії, Полтавського університету економіки і торгівлі, торгівельно-розважального центру «Київ».

Набуті знання відпрацьовувались молоддю під час практичних тренінгів.

Із 100 молодих осіб, які навчалися у Школі, 33 з них написали бізнес-плани.

Нещодавно відбулася поїздка представників міської ради до міста Боржомі (Грузія). Наразі я, спільно з Радою підприємців, готую зустріч з представниками їхнього бізнесу з метою обміну досвідом, залучення інвестицій та пошуку нових шляхів розвитку ділових взаємовідносин з грузинським партнерами.

Отже, ще раз хочу наголосити, що не треба мовчати, не треба сидіти. Все виходить у тих, хто прагне особистих досягнень. Тож закликаю небайдужу молодь та підприємців до продуктивної співпраці в новому році.
Прес-служба Полтавської міської ради
Рекомендуем почитать
15 Грудня 16:00,   1710
У Полтавській області за добу зареєстровано 98 повідомлень стосовно злочинних посягань.
15 Грудня 15:07,   1027
У залі засідань райдержадміністрації відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Головував перший заступник голови районно ...
15 Грудня 14:41,   865
На позачерговому засіданні виконавчий комітет розглянув питання, що стосувалося отримання пільгового кредиту на придбання квартири для учасника АТО.
15 Грудня 08:42,   930
Аналіз перебігу виборчої кампанії у Мачухівській громаді провела Громадянська мережа ОПОРА.
14 Грудня 16:53,   717
Кременчуцьку міську раду відвідали учні 9-х класів КНВК №5 імені Т.Г. Шевченка, які беруть участь у проекті в рамках навчального закладу «Разом до успіху». ...
14 Грудня 16:00,   706
У Полтавській області за добу зареєстровано 88 повідомлень стосовно злочинних посягань.
14 Грудня 15:15,   788
У Кременчуці в районі залізничного вокзалу встановлено новий сучасний пункт обігріву, виготовлений ТОВ «Інструментальний завод», дочірнім підприємством ПАТ «Крюкі ...
14 Грудня 11:33,   699
У Кременчуці розглядають можливість надання нової послуги виховання дитини.
14 Грудня 10:40,   853
Голова райдержадміністрації Олексій Матюшенко провів важливу зустріч із із заступником командувача Сухопутних військ України по тиловому забезпеченню. ...
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Використання матеріалів сайту дозволяється за умови обов'язкового вказівки активного, не закритого для індексації пошуковими системами, не скриптового гіперпосилання на сайт Полтава-Інфо - Poltava.Info, для друкованих видань - з формулюванням "за матеріалами сайту Poltava.Info".

Увага! Копіювання інформації із розділів Афіша Полтави, Заклади HoReCa, Здоров'я та краса, Каталог підприємств заборонене у будь-якому вигляді!

Адміністрація сайту Полтава-Інфо не завжди поділяє думку авторів статей і не несе відповідальності за зміст інформації, яка розміщується відвідувачами ресурсу.

© 2004-2024 "Полтава-Інфо" інформаційний сайт
Про нас
|
Розміщення реклами
|
Контакти
|
Зворотній зв'язок