18 вересня начальник Головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор ЛИСАК та головний лікар обласної клінічної лікарні ім. М.В.Скліфосовського Євген СКАЛЯНСЬКИЙ провели традиційний прес-тур для журналістів, а також зробили екскурсію для представників фармацевтичної галузі Полтавщини, які вирішили долучитися до благородної справи – облаштування майбутнього перинатального центру.
Перш ніж перейти до огляду внутрішніх приміщень, Віктор ЛИСАК зробив невелику ретроспективу і пригадав, що колись у даній будівлі планувався діагностичний центр. Кількість площ, що експлуатувалися, не перевищувала 20%: було відділення гемодіалізу, при реконструкції корпусів обласної лікарні сюди тимчасово переводили ЛОР-відділення і функціонували деякі діагностичні служби. Решта 80% не використовувалась і безгосподарно стояла пусткою. Тому після прийняття рішення про створення перинатального центру була обрана ця будівля. Таким чином, вдасться вирішити проблеми нераціонального використання корисних площ і певної розпорошеності спеціалізованих відділень. Наприклад, спеціалізована реанімація для немовлят функціонує у відділенні інтенсивного виходжування новонароджених Полтавської обласної дитячої клінічної лікарні, тобто віддалено від пологових відділень. У майбутньому надсучасному центрі передбачається об’єднання передових неонатальних та акушерських технологій під одним дахом, зокрема функціонування реанімацій як для новонароджених (на 9 ліжок), так і для породіль (на 6 ліжок).
Віктор ЛИСАК окремо наголосив на вимогах потужності перинатального центру третинного рівня – близько 4000 пологів у жінок з різними можливими ускладненнями на рік.
Євген СКАЛЯНСЬКИЙ охарактеризував структурну цілісність майбутнього закладу третинного рівня. Він перерахував передбачені у ньому структури: операційний блок на 2 зали, 7 пологових залів, відділення постнатального догляду (для немовлят, які потребуватимуть не реанімаційних заходів, а інтенсивної терапії), відділення сумісного перебування матері і дитини на 29 ліжок, відділення патологій вагітності, лабораторно-діагностичний та амбулаторно-консультативний блоки.
Під час детального огляду приміщень, кожен з присутніх (хто вперше, а хто вже вкотре відвідав об’єкт) мав змогу ознайомитися з вже виконаними оздоблювальними роботами вищеперерахованих відділень, більш наочно уявити майбутнє облаштування. Будівельники повним ходом створюють як обличчя високоспеціалізованого закладу (триває оформлення фасаду), так і його внутрішнє наповнення. Практично завершується монтаж комунікацій, вентиляційних систем. Чимало приміщень окремих палат, індивідуальних душових, санвузлів, операційних та пологових залів уже викладені білими кахлями. Коридори й окремі приміщення пофарбовані у раніше затверджені кольори. У «чистих приміщеннях» встановлені спеціальні двері. Наразі ведуться роботи з вирівнювання підлог на верхніх поверхах, монтаж гіпсокартонних конструкцій, завозяться двері для палат та інших приміщень.
Віктор ЛИСАК повідомив, що будівельники мають залишити приміщення 10 жовтня, щоб медики мали змогу встановити обладнання, завезти інструментарій та виконати фінальні приготування для початку роботи перинатального центру. Начальник Головного управління охорони здоров’я висловив упевненість у тому, що урочисте відкриття відбудеться як і заплановано – 25 жовтня.
Доля прилеглої території та її благоустрій також не залишені поза увагою. Спільно з міською владою ведеться ремонт під’їзних доріг, облаштування території навколо будівлі, чим задоволені мешканці сусідніх житлових будинків.
Перший заступник голови правління Полтавської обласної громадської організації «Асоціація працівників фармацевтичної галузі» Юрій УЛЬШИН, який також відвідав перинатальний центр, повідомив, що фармацевтична спільнота області завжди підтримувала добрі справи, які відбувалися в області, і цього разу фармацевтичні компанії теж прагнуть долучитися до інших організацій, які допомагають облаштовувати перинатальний центр. Зокрема, наголосив Юрій УЛЬШИН, мережі комунальних і приватних аптек готові здійснити благодійні внески чи надати іншу допомогу, щоб майбутній заклад було введено в дію вчасно і він виконував своє відповідальне призначення.