Завершився регіональний етап Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Я хочу жити в якісному світі», який проводиться під егідою Держспоживстандарту України. Вже сьомий рік поспіль діти з різних куточків нашої області спробували виразити своє бачення ситуації, що склалася на сучасному споживчому ринку та уявлення, якою має бути якісна продукція, за допомогою олівців та фарб.
Як відомо, мета конкурсу: сприяти формуванню у свідомості наймолодших споживачів нашого суспільства асоціативного уявлення про якісну, безпечну продукцію та популяризувати рух за підвищення якості життя. Адже саме в дитинстві закладається подальше світосприйняття людини, її ставлення до оточуючих, рівень загальнолюдських цінностей. Тож наше з Вами майбутнє напряму залежить від того, якими ми зуміємо виховати, тих, хто зараз сидить за шкільними партами чи лише збирається йти до школи.
Позмагатися мали змогу всі бажаючі віком від 5-ти до 17-ти років. Оцінювання робіт проводилося в трьох вікових підгрупах: молодшій (вік учасників – 5-8 років), середній (9-12) та старшій (13-17), а також у трьох номінаціях: «Я пізнаю якісну продукцію», «Ми – архітектори якісного світу», «Кращий плакат на споживчу тематику».
Відрадно відзначити, що кожного разу кількість робіт, як і число навчальних закладів, вихованці яких, їх подають невпинно зростає. Цього разу до державного підприємства «Полтавастандартметрологія» надійшло 170 малюнків. Серед юних митців – вихованці Полтавської, Кременчуцької та Комсомольської дитячих художніх шкіл, Полтавської Малої академії мистецтв, Кременчуцької художньої школи «Віка», Полтавського національного ліцею № 1, ЗОШ №26 м. Полтави гурт «Бджолята», студії «Соняшник» (Полтавського палацу дитячої та юнацької творчості), ізостудії Кременчуцького палацу дитячої та юнацької творчості, а також гуртка образотворчого мистецтва Градизької загальноосвітньої школи. Найактивнішими виявилися юні художники з Полтавської Малої академії мистецтв, вони представили на суд журі відразу 28 робіт.
Очолив регіональне конкурсне журі генеральний директор ДП «Полтавастандартметрологія» Віктор Мирунко, також до його складу увійшли: Віктор Старіков – член Полтавської обласної спілки художників, Оксана Семер’янова – директор Полтавської дитячої художньої школи; Ольга Клочко – викладач Полтавської міської школи мистецтв «Мала академія мистецтв» та Наталя Юрчишина начальник відділу організаційного запезпечення виробництва ДП «Полтавастандартметрологія».
Вони взяли до уваги не лише рівень володіння технікою виконання, а й актуальність та повноту розкриття теми, охайність роботи, творчий підхід автора до її виконання.
Журі визначило 30 робіт, яка посіли призові місця відповідно до номінацій та вікових підгруп. Додатково заохочувальними призами відзначено ще 5 учасників.
Дев’ять робіт, що посіли почесні перші місця, продовжать змагання на загальнодержавному етапі конкурсу, який відбудеться у Києві в листопаді поточного року. Це „Як на морі я була, кукурудзу їла я, виросла вона на Україні” Анни Богданової з Полтавської міської школи мистецтв «Мала академія мистецтв», „З якісною технікою у нас будуть добрі врожаї” Рімми Онищенко з Полтавської міської школи мистецтв «Мала академія мистецтв», „Я обираю якісну продукцію” Анни Комінар з Полтавської художньої школи, „Я хочу жити в якісному світі” Максима Гриня з Кременчуцької художньої школи, „Збережи життя на Землі” Аліси Чень з будинку дитячої та юнацької творчості Кременчука, „Якість майбутнього в наших руках” Катерини Квасневської з Полтавського ліцею №1, „Не роби шкоду природі” Анастасії Середи з Кременчуцької художньої школи «Віка», „Ой чи живі, чи здорові, чи ви без ГМО?” Богдана Гармаша з дитячої художньої школи міста Комсомольська, „Не зачиняй вікно в якісне майбутнє” Анни Бєгункової з Полтавської художньої школи.
Усім призерам конкурсу вручили подарунки, придбані за кошти ДП «Полтавастандартметрологія», а це все, що необхідне юному художнику, аби розвивати свої творчі здібності в подальшому: різноманітні фарби, олівці, фломастери, пензлі і таке інше. Заохочувальні призи отримали й найактивніші педагоги, по закінченню урочистостей на усіх учасників конкурсу чекав солодкий стіл.