Боротьба зі стихійною торгівлею на Полтавщині продовжується. Тільки-но були перевірені полтавські школи та місця громадського харчування у місті Полтава, як ветеринарна міліція УМВС знову організувала черговий рейд по стихійним ринкам Полтавської області.
Цього разу правоохоронці навідалися до стихійників у селищі Градизьк. Саме в цьому регіоні Полтавщини ринки славляться різноманіттям рибної продукції. Ветеринарна міліція спільно з працівниками Управління ДСБЕЗ УМВС та дільничними інспекторами Глобинського райвідділу міліції перевіряли місцевих підприємців на порушення правил ветеринарно-санітарних вимог.
Під час перевірки працівники міліції виявили ряд підприємців, які проводили реалізацію риби снулої в асортименті (лящ, карась, короп та товстолоб) без відповідних супровідних ветеринарних документів, які засвідчують походження, безпеку та якість. Дана продукція загальною вагою 83 кг вилучена та утилізована за рахунок та згодою власників, про що складено відповідний акт. За виявлені порушення на вищевказаних громадян складено адмінпротоколи.
Микола Васюта, начальник ветеринарної міліції УМВС України в Полтавській області, говорить, що головна біда не узаконеної торгівлі в тому, що її ніхто не контролює. Якість і свіжість продуктів на стихійних ринках не перевіряють, а самі продавці працюють без санітарних книжок і в антисанітарних умовах. Така торгівля негативно впливає на якість продукції, а відтак і на здоров’я наших громадян.
Також правоохоронці перевірили рибопереробні підприємства, в яких також було виявлено ряд порушень. Зокрема, один з приватних підприємців проводив приймання риби від постачальника в асортименті сом, плотва, лящ, густера без супровідних ветеринарних документів. Сам же цех знаходився в антисанітарному стані. Були відсутні: журнал проведення миття та дезінфекції оборотної тари, журнал надходження сировини, журнал реєстрації температурного режиму, дезінфікуючі засоби та кімнати для зберігання спецодягу.
В холодильній камері цеху правоохоронці виявили 2900 кг свіжозамороженої риби, а саме густера – 60 кг, плотва – 960 кг, лящ – 1880 кг, на яку відсутні супровідні ветеринарні документи, що засвідчують походження, безпеку та якість (ветеринарна довідка, експертний висновок ЛВСЕ).
Дану сировину було знято з реалізації та залишено власнику на відповідальне зберігання до надання відповідних документів. Холодильну камеру опечатано. За виявлені порушення на власника складено адмінпротокол та вручено припис про призупинення роботи.
При перевірці рибодобувних підприємств, які є постачальниками риби на дані рибопереробні підприємства, працівники міліції встановили факт реалізації сировини без супровідних ветеринарних документів. На рибодобувних пунктах були відсутні елементарні засоби гігієни, а про журнал проведення дезінфекції взагалі ніхто не чув. До того ж, у одного з приватних підприємців була відсутня холодильна камера.
За виявлені численні порушення на відповідальних осіб приватних підприємств було складено адмінпротоколи та вручено приписи щодо призупинення роботи до усунення виявлених порушень.
Микола Миколайович зауважив: «Ми плануємо і надалі проводити рейди щодо запобігання стихійній торгівлі в області. Під час таких заходів ми не лише складаємо протоколи на порушників, а й проводимо профілактичні бесіди з потенційними покупцями. Співробітники міліції дохідливо пояснюють людям, наскільки небезпечно для їхнього здоров'я купувати товар сумнівного походження!»