„Аби максимально впливати на цінову ситуацію в регіоні, необхідно не лише вирощувати продукцію, а й збільшити обсяги її переробки безпосередньо на території області, – вважає голова облдержадміністрації Олександр УДОВІЧЕНКО. – Саме це і є одним із пріоритетних завдань влади”.
Про вплив управлінь та інспекцій області на цінову ситуацію на продовольчому ринку йшлося на щотижневій нараді.
Олександр УДОВІЧЕНКО також доручив аграріям вивчити питання збільшення площ вирощування овочевих культур на території області.
А нині вплив на цінову ситуацію в регіоні відбувається згідно з наданими Урядом повноваженнями шляхом запровадження державного регулювання цін на окремі види продовольчих товарів, які є основними в раціоні усіх верств населення – борошно, хліб, макаронні вироби, крупи, цукор, яловичина, свинина та м’ясо птиці, ковбасні вироби варені, молоко, сир, сметана, масло вершкове, олія соняшникова, яйця курячі, а також дитяче харчування.
Граничний розмір торговельної надбавки на ці товари встановлено на рівні 15 відсотків.
Стабілізація цін відбулася майже на всі продукти харчування, у тому числі і завдяки організації торгівлі без посередників, відзначила начальник Головного управління економіки облдержадміністрації Олена АДАМОВИЧ.
На Полтавщині проведено 244 ярмарки, реалізовано 1,5 тисячі тонн продукції на суму понад 16 млн. грн. Ціни на ярмарках були нижчими на 10-15 відсотків, ніж у торговельній мережі. Ярмаркові заходи продовжаться у передсвяткові періоди – напередодні Нового року та Різдва.
Вдалося досягти стабілізації на соціальні сорти хліба шляхом підписання меморандумів порозуміння і співпраці між облдержадміністрацією, товаровиробниками та хлібопекарськими підприємствами.
В області сформовані регіональні ресурси продовольчого зерна в обсязі 60,1 тисяч тонн для досягнення продовольчої безпеки на ринку хліба і хлібобулочних виробів.
Триває робота над запровадженням у мережах магазинів так званих „соціальних полиць”. У перспективі – відкриття соціальних магазинів.