Полтавському дендропарку наступного року – півстоліття, а знаходиться зелена зона у не досить привабливому, з точки зору екології, стані. Втім, активісти певні: спільними зусиллями можуть зробити місцевий парк не гірше за Софіївський.
2012 – не лише рік українського-польського футбольного чемпіонату Європи. Це – ще й 50-річчя заснування Полтавського дендрологічного парку. Ідея створення такої зеленої зони виникла у тодішнього керівництва держави 4 березня 1962 року, а вже за місяць її почали втілювати у життя.
Ольга Откидач, голова ініціативної групи по відродженню та збереженню Дендропарку:
"13-14 квітня 10 тис. полтавців вийшли на суботник і тоді було підсаджено перші 17 га".
Нині міський дендрологічний парк є пам'яткою садово-паркового мистецтва та і просто окрасою Полтави. Втім, завдяки старанням не надто культурної частини громадян 22 гектари зелених насаджень, з багатим світом флори та фауни, поступово перетворюється на смітник. Та й дерева у зеленій зоні, кажуть представники громади, часто рубають несанкціоновано. Аби врятувати парк, небайдужі полтавці започаткували регулярні суботники. До таких акцій залучають студентську молодь, представників політичних сил, просто громадян. Втім, навіть після прибирання чистота у зеленій зоні тримається не довго.
Ольга Откидач, голова ініціативної групи по відродженню та збереженню Дендропарку:
"Хочу звернутися до мешканців з проханням: вивозити сміття на офіційне сміттєзвалище (воно у місті є). Давайте залишимо парк чистим для наших дітей".
Крім того, активісти також підсаджують у парку молоді дерева та звільняють зелену зону від самосівів. Та й влада місцева, кажуть, коштами допомагає.
Юрій Голік, проректор із науково-педагогічної роботи та міжнародних зв'язків ПНТУ:
"Головне зараз - повернути штат парку, щоб були люди, які будуть парк охороняти, які будуть у парку 8 годин, а то й більше".
Задача-максимум, відзначають члени ініціативної групи по відродженню парку, зробити зелену зону об'єктом, не гіршим за Софіївський.