Стан автомобільних доріг області, їх підготовка до експлуатації у весняно-літній період та організація оплачуваних громадських робіт стали основними питаннями порядку денного апаратної наради у голови облдержадміністрації Олександра УДОВІЧЕНКА.
За висновками фахівців, незважаючи на відносно м’яку зиму, стан доріг області здебільшого оцінюється як незадовільний. Сприяли цьому нестабільні погодні умови, що спричинили значну кількість деформацій. На їх ліквідацію були мобілізовані усі наявні фінансові й матеріальні ресурси. Полтавська область одна з перших у поточному році розпочала ремонт дорожнього покриття гарячим асфальтобетоном, використовувалися заздалегідь заготовлені холодні асфальтобетонні суміші. За несприятливих умов – доменний шлак. Станом на 01.04.2011 виготовлено 2942 тонн асфальтобетонної суміші, використано 570 тонн, відремонтовано 1306 км доріг на площі 36210 м2. У даний час залишок ямковості становить 1560 км на 21430 м2.
Однак з підвищенням температур та відтаванням земляного полотна внаслідок інтенсивного автомобільного руху процес руйнування дорожнього покриття триває. Наприклад, у Козельщинському районі повністю пошкоджено близько 3 км шляхів (дороги Фрунзівка – Комсомольськ та Манжелія – Козельщина). Тож служба автомобільних доріг просить власників автотранспорту на період до 15 квітня обмежити використання на дорогах області транспортних засобів з навантаженням на вісь понад 7 тонно-сил.
Наразі перед службою автомобільних доріг стоїть завдання з ремонту дорожнього покриття, транспортних огороджень, заміни дорожніх знаків, нанесення дорожньої розмітки, наведення порядку в рамках двомісячника чистоти. Щодо останнього, то Олександр УДОВІЧЕНКО піддав службу доріг принциповій критиці за зволікання робіт і неналежне їх виконання, адже засміченість узбіч велика. Сприяти у боротьбі з нею мають місцеві органі влади та громадські оплачувані роботи, організовані за сприяння центру зайнятості. Цього року продовжиться й капітальний ремонт та реконструкція об’єктів Євро-2012.
До речі, в структурі активних заходів сприяння зайнятості населення оплачувані громадські роботи займають найбільшу питому вагу – 35,1 відсотка.
У 2010 році в громадських роботах узяли участь 24,1 тис. осіб, що перебували на обліку, – практично кожен 4-ий, тоді як в 2008 році – кожен 6-й. У 2010 році середня тривалість даних робіт для кожного працюючого становила 17,5 робочих днів із середньою заробітною платою 955 грн. (порівняно з 14,7 дня та 699 грн. у 2009 році). Тільки у січні - березні 2011 завдяки узгодженим діям влади та служби зайнятості на потреби громад з можливістю додаткового заробітку працювали 6,8 тис. безробітних.
В апаратній нараді взяв участь перший заступник голови обласної ради Володимир ОНИЩЕНКО.
Віктор КІКОТЬ, Головне управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації