Інспектори з державного метрологічного нагляду ДП «Полтавастандартметрологія» впродовж квітня-травня поточного року перевірили 22 підприємства регіону, на 17 (77%) з них виявлені порушення вимог Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність».
Загалом було обревізовано 616 засобів вимірювальної техніки (ЗВТ), з них визнано непридатними до застосування 33.
Найбільше порушень виявлено на автозаправних станціях області.
Так, у Кременчуці при перевірці однієї з автозаправних станцій, виявилось, що підприємство користується 19-ма неповіреними засобами вимірювальної техніки. Крім того, за результатами інспекційної повірки, одна з газороздавальних колонок не відповідала вимогам нормативних документів. Також на цій автозаправній станції були відсутні термометри для контролю температури навколишнього середовища при визначенні об’єму скрапленого вуглеводневого газу, ареометри для контролю густини бензину та необхідна нормативна документація. Виконання вимірювань визначення об’єму скрапленого вуглеводневого газу під час його приймання автомобільним транспортом проводилось за власною методикою замість застосування опосередкованого методу статистичних вимірювань.
Як наслідок, підприємству видано припис про усунення порушень і заборонено виконувати вимірювання та користуватися неповіреними та непридатними засобами вимірювальної техніки. Одну посадову особу притягнено до адміністративної відповідальності.
На іншій АЗС користувалися 4-ма одиницями неповірених засобів вимірювальної техніки, виконання вимірювань визначення об’єму скрапленого вуглеводневого газу під час його приймання автомобільним транспортом проводилось за власною методикою замість застосування опосередкованого методу статистичних вимірювань. На підприємстві не виявилося ні відповідального за метрологічний напрямок роботи, ні необхідної нормативної документації, тож йому заборонили виконання вимірювань та використання непридатних до застосування засобів вимірювальної техніки, винесено постанову про накладення адміністративного штрафу.
При перевірці магазину «Продукти» у цьому ж наддніпрянському місті, встановлено, що в магазині відсутні перелік засобів вимірювальної техніки, які підлягають повірці та контрольні ваги. Чи не тому невірно визначалася маса нетто харчових продуктів, що фасувалися в магазині. Зокрема, маса фасованих шматочків сиру твердого «Російський» була меншою від задекларованої на етикетці на 15-45 грамів.
Як наслідок, видано припис про усунення порушень, заборонено виконання вимірювань під час фасування харчових продуктів та притягнено до адміністративної відповідальності одну посадову особу.
Всього за результатами перевірок протягом травня складено 17 протоколів про усунення порушень, загальна сума адміністративних стягнень сягнула понад 2 тисячі гривень.