У всьому світі відкриваються відділи та навіть клініки, які спеціалізуються на лікуванні людей від залежності від новітніх технологій. Наскільки вразливі полтавці – дізнавались журналісти Студії «Місто».
Історики визначили, що практично від початку часів людина почала бути залежною від своїх же новітніх винаходів. Та в наш час елементарна необхідна функціональність речей змінюється так званими «псевдо» необхідними винаходами людства.
Змінюються часи, і потреби у людей збільшуються. Раніше раділи простому чорно-білому мобільному телефону та грі в тетріс, а тепер людям буває недостатньо супер нових технологій, а прагнення заповнити своє життя технікою іноді навіть переростає в манію.
Зараз майже кожен новітній технологічний мультимедійний чи телефонний пристрій оснащений рядом функцій: інтернет, Wi-Fi, GPS, радіо, блютуз. Це – неповний перелік наворотів, які, начеб-то, необхідні кожному. Насправді ж, якщо деякі з цих функій і використовуються хоча б декілька різів на тиждень – це добре. А от не мати у своєму електронному товаришеві таких гаджетів вже може вважатись відсталістю та недалекоглядністю, і для деяких людей гонитва за все новими винаходами людства перетворюється на цілком повноцінну психологічну проблему, яка в подальшому створює проблеми як для гаманця, так і для суспільного життя вцілому. Психологи цей синдром пояснюють як втечу від реальності і небажання боротися з реальними життєвими проблемами.
Марина Горулько, психолог Полтавського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді:
"Нові технології йдуть 7-ми кілометровими кроками, вони приходять в наше життя і полегшують його, але дуже часто вони замінюють ті наші емоції і ті натуральні почуття, які людина повинна відчувати, живучи в цьому світі".
Для того, щоб відчути межу між віртуальністю і реальним життям, психологи радять застосовувати ряд прийомів.
Марина Горулько, психолог Полтавського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді:
"Коли людина приходить з навчання, роботи, хоча б на годину вимкнути мобільні телефони, не вмикати комп'ютер. Це буде відновлення як фізичне, так і емоційно психологічне – це буде повне оновлення організму".
У полтавців же прагнення різні: хтось волів би мати багато чого з технічних новинок, але бажання, кажуть, часто гальмуються через гроші. А комусь, говорять, вистачає і простого, відтак, участі в гонитві за новітніми винаходами вони не беруть.
Бліци
- Мені всього вистачає, мені нічого особливого не треба
- Зараз середньостатистичний телефон має достатньо всього, я не говорю про бізнес моделі
- Якісний мініатюрний ноутбук, щось в цьому роді
- Я б собі хотів купити сенсорний телефон або приставку звичайну ігрову
- Камеру б гарну, фотокамеру, а так в принципі і все
- Я на цьому не помішана, я б всі гроші віддавала тим людям, які цього потребують.