Цього року на Полтавщині зафіксовано 27 випадків пожеж на площі – 2,04 га. Це в 3 рази менше, порівняно з 2010 роком, та у 13 разів менше, порівняно з 2005 роком. Найбільше потерпіли від вогню Кременчуцький і Полтавський лісгоспи, адже це приміські смуги, де завжди найбільше відвідувачів.
Лісівникам доводилося відвойовувати у вогню кожне деревце. Існує думка, що пожежі виникають стихійно, під час спеки самозагорається трава, хвоя тощо. Але спека – лише допоміжній фактор. Головний же – людська недбалість. Сірник, кинутий у траву, недопалок, не загашене вогнище, – це і є ті, здавалося б дрібниці, що призводять до тяжких, непередбачуваних наслідків. В стихії лісових пожеж згорають не тільки цінна деревина, продукти лісу, тварини й птахи – згорає майбутнє людства.
Для збереження лісових масивів від “червоного півня ”, лісова охорона Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства доклала максимум зусиль.
Для цього лісівники проклали 2427 км мінералізованих смуг і проведено 19681 км доглядів за вже існуючими, перекрито більше 874 другорядних доріг в'їздів до шпилькових лісових масивів. Встановлені 1376 аншлаги, панно, біл-борди на протипожежну тематику, розвішувалися листівки та плакати, проводилися заходи із залученням ЗМІ. Ефективним методом боротьби з лісовими пожежами стало активне включення всіх служб у профілактичну боротьбу, спільні рейди-патрулювання, проведені лісівниками, МНС та правоохоронними органами. У 2011 році оштрафовано 218 осіб, на порушників накладено штрафів на суму 3706 гривень. Сприяло контролю й встановлення нових відеокамер у Миргородському, Полтавському, Кременчуцькому та Новосанжарському лісгоспах.
Охорона лісу і гасіння пожеж вимагають не лише спеціальних знань і відданої праці, а й значних матеріальних затрат. Загальний збиток, який щорічно завдають лісові пожежі екології, підрахувати в грошах неможливо: це і кисень, що згорів, і пошкодження органічного шару ґрунту, і кислотні дощі, й ерозії.
Полтавське обласне управління лісового та мисливського господарства висловлює слова вдячності працівникам лісової охорони, які наполегливо працювали задля збереження лісу від вогню. Прес-служба Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства