Мати трьох дітей з Луганська Ірина Васильченко розповіла ГромадськомуТБ.Полтава про те, чому залишила рідний дім, як опинилася в Полтаві та як адаптувалася на новому місці.
Ірині Васильченко 37 років. У червні 2014 року вона народила третю дитину. У цей же час в Луганськ почала заїжджати військова техніка, розгорнулися бойові дії, стрілянина, авіанальоти. Якийсь час мати з дітьми переховувалася в підвалі, проте згодом зрозуміла, що залишатися в місті надто небезпечно. Одного разу, коли за ніч сирена тривоги пролунала 15 разів, Ірина вирішила залишити все та сісти на найближчий потяг до Києва. Проте до столиці вона так і не доїхала – на станції в Полтаві її разом з трьома дітьми зустріли волонтери та запропонували допомогу.
Спочатку проживала в гуртожитку, потім житло надала благодійна організація «Світло надії». Проте згодом житло довелося шукати власними силами.
На проживання держава щомісяця виділяє 2400 грн. На ці кошти Ірина орендує приватний будинок разом в з ще однією сім’єю. Умови проживання залишають бажати кращого, проте Ірина не скаржиться: в цілому тут є все для нормального існування. У вітальні чимало іграшок, усе це – допомога небайдужих полтавців.
Старший син Ірини Костя вступив до місцевого училища, молодший Даня відвідує школу в Яківцях. Тут діти знайшли нових друзів, але і старих не забувають – підтримують спілкування через Інтернет. Надворі Ірина висадила деякі овочі. Таким чином вимушені переселенці пристосовуються до нового місця.
Головне, на що сподіваються – що нарешті настане перемир’я, і вони зможуть повернутися додому. «Ми ж не можемо постійно змінювати квартири», – жаліється Ірина. А поки переймаються, аби лишень не відмінили виплати на житло.
Детальніше про те, як живеться переселенцям у Полтаві, дивіться у відеосюжеті Полтавського Громадського.
«Життя з нової сторінки» – цикл відеосюжетів, присвячений проблемам тимчасово переміщених осіб, що нині перебувають на Полтавщині.
Інформаційна кампанія «Життя з нової сторінки» проводиться ГО «Полтавське Громадське Телебачення» в рамках проекту «Сприяння плюралізму та діалогу в українському суспільстві», що реалізується Фондом Східна Європа за підтримки ChildFund Deutschland e.V. та Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини.
Навіщо потрібно виконувати «декомунізаційний» закон. Суть громадсько-волонтерського проекту «Декомунізація на Полтавщині» обласного товариства «Просві ...
Вячеслав Демчук, керівник Лохвицького районного осередку "Батьківщини", чоловік голови ОВК 151 округу, проводить "інструктаж" як отримати "лесі" та &q ...
У зв'язку із ситуацією, що виникла в Ізмаїлі, коли від неякісної води постраждало понад 400 людей, журналісти студії "Місто" вирішили перевірити, наскільки безпечно ...
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови обов'язкового вказівки активного, не закритого для індексації пошуковими системами, не скриптового гіперпосилання на сайт Полтава-Інфо - Poltava.Info, для друкованих видань - з формулюванням "за матеріалами сайту Poltava.Info".
Адміністрація сайту Полтава-Інфо не завжди поділяє думку авторів статей і не несе відповідальності за зміст інформації, яка розміщується відвідувачами ресурсу.