05 Грудня 2012, 16:59
Напередодні Дня місцевого самоврядування голова Полтавської обласної ради Іван Момот поділився роздумами щодо завдань, які нині стоять перед місцевим самоврядуванням як одним із найважливіших інститутів громадянського суспільства.
- Іване Михайловичу, як на Вашу думку, підвищити ефективність роботи органів місцевого самоврядування?
- З одного боку, ідея самоврядування проста і зрозуміла – місцеві проблеми мають розв’язуватися на місцевому рівні. З іншого боку, місцеве самоврядування - складний і багатофункціональний інститут влади. Непростою є навіть сама історія становлення самоврядування в Україні, адже бачимо, що двадцять років розбудови держави – недостатній термін для того, щоб сформувати самодостатню, наділену всіма необхідними повноваженнями і ресурсами місцеву владу.
Але, на моє переконання, це - тільки верхівка того айсберга проблем, які нині є у самоврядування. Головне криється в неготовності й населення, і керівників багатьох громад побачити, усвідомити і сприйняти власну відповідальність за рівень організації життя територій.
Влада, яка утворюється безпосередньо мешканцями громад і служить їхнім інтересам, за своєю природою не може бути відстороненою від вирішення питань життєдіяльності територій.
Ніхто, окрім місцевої влади, не має такої унікальної можливості і не несе такої величезної відповідальності за розв’язання питаннях, від вирішення яких залежить ефективний розвиток місцевих громад.
Люди чекають на результативне реагування влади щодо забезпечення нормальних умов проживання, благоустрою територій, роботи транспорту, соціальної сфери - освіти, медицини, культури. Та є й інший бік медалі. Ніхто, окрім самих громадян, не зможе постійно та ефективно контролювати кожен крок влади на місцях. Тільки голос громади може змусити керівників самоврядування у своїй роботі першочергово орієнтуватися на проблеми життєдіяльності і розвитку територій.