Більше 1 мільйона 800 тисяч грн. заборгувало своїм колишнім працівникам товариство з обмеженою відповідальністю «Полтавський завод газорозрядних ламп». Понад два роки тому підприємство збанкрутіло. Розрахуватись з боргами, говорить юрист, який представляє інтереси заводу ГРЛ, можна, якщо продати майно колись потужного виробника. Чи віддадуть працівникам останнього, а їх – близько 460 чоловік, коли-небудь заробітну плату, не знають. Щоб вкотре нагадати про своє існування, люди звернулись до телевізійної Студії «Місто».
Полтавський завод газорозрядних ламп, заснований у 60-х роках минулого століття, до розпаду Радянського Союзу був монополістом на своєму ринку. В 90-х його приватизували, вже тоді підприємство мало серйозні борги. Нині ж їх сума сягнула 360 мільйонів грн, понад 1 млн. 800 тисяч з них - за заробітну плату. Саме останній аспект і непокоїть полтавців. Разом з ініціативною групою колишніх працівників заводу кореспонденти спробували пройти на територію ТОВ «Торговий дім «ГРЛ-Україна». Без попередження: зв'язатися з представниками товариства не так просто.
Двері офісу, де розташоване товариство з обмеженою відповідальністю, виявились відчиненими. На робочому місці застали юриста Дмитра Бакланова. З організацією, говорить, працює на договірних засадах. Проте «на горіхи» фахівцеві таки дісталося: полтавці почали з'ясовувати проблемі питання, щойно переступивши поріг.
Дмитро Бакланов пояснює причину банкрутства: спочатку кредитування заводу ГРЛ здійснював один банк, потім його викупив інший, але перший розпочату справу так і не завершив. Нині у підприємства перед банком багатомільйонні борги, досі не розрахувалися і з людьми.
Дмитро Бакланов, юрист: "Дуже багато було листів до місцевого керівництва, це рівень обласної державної адміністрації. Нам говорили, що це ваші проблеми з банком, ми зверталися до Тігіпка, він приїздив і теж сказав, що держава впливати не буде, хоча, по суті, говорили зовсім інше".
Найбільше страждають в ситуації, що склалася, люди. Завод ГРЛ досі не виплатив заробітну плату більш ніж чотирьомстам шістдесятьом своїм працівникам. Можливість позитивно вирішити проблему, говорить Дмитро Бакланов, з'явиться лише після продажу майна підприємства. Представники державної виконавчої служби зробити опис останнього не можуть, їх на його територію підприємства не пускають, запевняють ошукані полтавці.
Сергій Лисенко, працював на ТОВ «Полтавський завод ГРЛ»: "Їх спеціально не впускають, бо тут таємно розпилюють металічні конструкції, це і станки, і обладнання всередині корпусів".
Металу із заводу, запевняють колишні працівники, вже вивезли на мільйони гривень.
Катерина Коваленко, працювала на ТОВ «Полтавський завод ГРЛ»: "Можна було за ці гроші віддати не лише зарплату, а хто зна що!".
Марія Єсназарова, працювала на ТОВ «Полтавський завод ГРЛ»: "Ми працювали в охороні і знаємо, як вони вивозили щоночі, а потім навіть вдень".
Справа відносно долі ГРЛ давно розглядається у судах, спочатку - першої інстанції, проте Харківський апеляційний суд скасував попередні рішення щодо стягнення 360 млн.на користь банку, нині ж банк направив касаційну скаргу до вищого господарського суду. Чим все завершиться - невідомо.