Індустріальний центр Полтавщини – Кременчук – в рамках робочого візиту відвідав голова Полтавської обласної державної адміністрації Валерій Головко. Він побував на Крюківському вагонобудівному заводі, підприємствах «АвтоКрАЗ» та «Кременчук м'ясо», а також поклав квіти до пам'ятника колишньому меру Кременчука Олегу Бабаєву. А ще – відвідав волонтерку у госпіталі та зустрівся з директорами підприємств.
Спершу оглянув потужності Крюківського вагонобудівного заводу, де виготовляють дизельні та електропотяги, вагони локомотивної тяги, вантажні і вагони метро, зокрема, й для київського метрополітену. В гарні роки, говорять на заводі, виробляли майже 11 тисяч вантажних вагонів на рік, проте нині у підприємства – важкі часи – через втрату ринків збуту.
Вадим Ведмеденко, директор з якості ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод»: "Ми як вітчизняне підприємство, вітчизняний товаровиробник хочемо, щоб українці були завантажені роботою, щоб отримували прибуток і щоб війна закінчилася".
Крюківський вагонобудівний завод – один із найбільших наповнювачів бюджету. Відрахування до міської казни у 2012-2013 роках становили 70-78 млн.грн. У 2014-му надходження зменшились до 30 млн., до державного бюджету нині теж спрямовують у рази менше. Крім цього, торік підприємство втратило близько тисячі працівників, зокрема, через реорганізацію.
Костянтин Жеваго, народний депутат України: "Я на 100% впевнений, що завод повинен і буде працювати, просто там повинні бути адекватні спеціалісти, які можуть продавати цю продукцію не лише на ринки Російської Федерації, колишнього СРСР чи СНГ, а на зовнішній ринок".
Нині продукцію заводу закуповує Білорусія, Казахстан, Таджикистан та країн Балтії. В Україні – 18 вагонобудівних підприємств, 65% усієї продукції припадає саме на Крюківський вагонобудівний.
Побував Валерій Головко і на ПАТ «АвтоКрАЗ», де виконують замовлення Міноборони.
Роман Черняк, генеральний директор ПАТ «АвтоКрАЗ» розповідає В.Головку: "У нас на озброєнні сьогодні - ЗІЛи - 135, МАЗ - 537, МАЗ - 543 і БАТи. Це автомобіль з можливістю тягати причепи вагою до 100 тонн".
«АвтоКрАЗ» виготовляє різні види бронетехніки для потреб української армії, зокрема, «Кугуари» та «Спартани».
«Я хочу, щоб Міноборони робило замовлення виключно вітчизняним підприємствам, одним із яких є «АвтоКрАЗ» – наголосив Валерій Головко.
Юрій Облог, директор з продажу ПАТ «АвтоКрАЗ»: "У 2014 році здійснювали поставки Міноборони, прикордонним військам, СБУ, експертно-криміналістичній службі, Національній гвардії та іншим силовим відомствам".
Щоправда, комунальна техніка поки що залишається «у прольоті», говорять на підприємстві. Генеральний директор Роман Черняк висловив невдоволення тим, що у Києві закупили КАМАЗи, а у Полтаві – сміттєвози невітчизняного виробництва. Придбати їх у «АвтоКрАЗа», говорить, було б дешевше. Після екскурсії виробничими приміщеннями влаштували тестування новенької техніки на полігоні, побував за кермом «Кугуара» та «Спартана» і Валерій Головко.
Побував Валерій Головко і на ПАТ «Кременчук м'ясо», яке досі постачає продукцію на Донеччину та Луганщину. Підприємство втратло ринки збуту у Криму і перебуває у пошуках нових.
Під час перебування у Кременчуці керівник області разом із першим заступником міського голови Віктором Калашником вшанували пам’ять екс-мера Олега Бабаєва, поклавши квіти до скульптурної композиції у сквері, який віднедавна носить ім'я Олега Мейдановича. Потім посадовці відвідали волонтерку Ірину Митрофанову в обласному госпіталі для інвалідів війни. Жінка тільки-но повернулася із зони АТО, де, допомагаючи пораненим, отримала контузію. Валерій Головко потурбувався про збір медикаментів для краматорського шпиталю, звідки приїхала волонтер.