23 Ноября,
14:59

«Полтаватеплоенерго» практично завершило поточний ремонт котелень і теплових мереж

13 Сентября 2015 15:08   736
На зміну спекотним літнім дням прийшло різке осіннє зниження температури. І хоча сонце ще гріє, проте похолодання, а разом з ним і початок нового опалювального сезону (далі - ОС) не за горами. Як у Полтаві готуються до нього, нам розповів головний інженер ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» Володимир ПАСІЧКО.

— Володимире Степановичу, розкажіть, будь ласка, про підготовку до нового опалювального сезону. Що планувалося зробити і що вже зроблено?
— Сьогодні «Полтаватеплоенерго» практично завершило поточний ремонт котелень і теплових мереж. Майже 100% котельних готові до роботи в осінньо-зимовий період. Усі вони перевірені на предмет готовності до експлуатації і прийняті комісією підприємства. За цей період виконана заміна майже півтора кілометра мереж із застосуванням попередньоізольованих труб у пінополіуретановій ізоляції, здійснена заміна 1,6 км ділянок аварійних трубопроводів, проведений значний обсяг робіт з відновлення теплової ізоляції трубопроводів, відновлення асфальтобетонного покриття, капітального ремонту котлів, заміни автоматики безпеки котлоагрегатів та ін. На виконання заходів інвестиційної програми нами впроваджений утилізатор тепла димових газів на котельні «Левада-3».

Крім того, завершено роботи із заміни димової труби на котельні по вул. Жовтнева, 42, триває реконструкція котельні за адресою вул. Уютна, 29, і зараз її готовність становить майже 80%, а закінчити все плануємо до кінця поточного місяця. Також активно продовжується встановлення будинкових лічильників теплової енергії у мікрорайоні Левада.

Наприкінці вересня підприємство планує провести на всіх котельнях пробні топки, аби остаточно перевірити готовність усіх ланок системи теплопостачання до роботи в зимовий період.

У цілому ж обсяг виконаних робіт дає нам упевненість у тому, що ми зможемо своєчасно і без проблем чи ускладнень почати опалювальний сезон після прийняття відповідного рішення органами місцевого самоврядування.

— А скільки цього року коштували підприємству роботи з підготовки до зими?
— Загалом обсяг коштів, використаних підприємством на підготовку до опалювального періоду 2015-2016 рр., перевищує 13 млн грн.

— Чи готові до зими об'єкти соціальної сфери: дитсадки, школи, лікарні?
— Підготовку цих закладів до нового опалювального сезону можна оцінити як цілком задовільну. Більш ніж у 90% цих закладів вузли введення теплової мережі прийняті представниками «Полтаватеплоенерго» і вже готові до прийому теплоносія. На жаль, говорити про 100% готовність відповідно до правил підготовки до ОС поки що не можна. Закладів, котрі сьогодні терміново усувають недоліки, небагато, менше десяти, але й той обсяг робіт, що вже проведений, дасть змогу вчасно почати ОС.

— А що стосується житлового фонду, як тут справи з підготовкою?
— Тут ситуація дещо гірша. Скажімо так, відносно кращі справи з житловим фондом, який експлуатує КП «ЖЕО №2». Із 939 житлових будинків, що перебувають на балансі ЖЕО й опалюються від котелень нашого підприємства, у 300 будинках вузли обліку обстежені на предмет готовності до ОС і прийняті в експлуатацію. Це — 32% від загальної кількості. Решта вузлів обстежені теж, надані зауваження, усунення яких нині триває.

Щодо житлового фонду, який належить житловим будівельним кооперативам та ОСББ, то там ситуація гірша. Зі 170 будинків лише на вісім запрошувалися представники нашого підприємства і, відповідно, ці вузли вводу прийняті в експлуатацію. Відомчі ж житлові будинки взагалі на предмет готовності до ОС представникам підприємства не пред'являлися, і тому інформацією про стан їх готовності ми не володіємо.

— Чому склалася така ситуація?
— Мені складно сказати. Думаю, головним чинником є те, що у нас немає важелів впливу на власників будинків, які не виконують обов'язковий перелік робіт із підготовки до ОС. Якби на законодавчому рівні було дозволено на ту систему, що не пройшла підготовку, не подавати теплоносій, ми скористалися б цим правом, і, можливо, це стимулювало б несумлінних балансоутримувачів до якісної і своєчасної підготовки житлового фонду до зими.

— Чи відома вже приблизна дата початку ОС?
— За останні роки ОС починався найраніше — з 30 вересня, а найпізніше — з 20 жовтня, отже є підстави вважати, що цього року він розпочнеться десь не раніше 10 жовтня. Усе, звичайно, залежатиме від погодних умов. До речі, важливим чинником, що цього року може вплинути на дату початку ОС, є сувора економія обсягів споживання природного газу підприємствами теплокомуненерго. А отже навіть за умови короткочасного зниження температури повітря малоймовірно, щоб це істотно вплинуло на дату початку ОС, принаймні сьогодні обставини з початком ОС мають саме такий вигляд. Та все ж хочу наголосити: як і у минулі роки, до кінця вересня ми будемо повністю готові оперативно і в повному обсязі забезпечити полтавців теплом.

— Свого часу ви говорили про встановлення у багатоквартирних будинках лічильників теплової енергії. Як зараз просувається ця робота?
— Справді, за рахунок коштів інвестиційної програми будинкові теплові лічильники планували встановити у 42 багатоповерхівках житлової забудови мікрорайону Левада. Їх опалюють чотири котельні підприємства. На момент складання інвестиційної програми, у 2014 році, вартість робіт з їх встановлення становила 1,9 млн грн. Зараз, коли підприємство оформило договірні відносини з підрядними організаціями, що власне і виконують встановлення будинкових приладів обліку теплової енергії, ця вартість становить уже понад чотири мільйони гривень. Але «Полтаватеплоенерго» свідомо не вносило змін у заплановані обсяги робіт і готове нести додаткові витрати. Хочу зауважити — це яскравий приклад того, що підприємство також дуже зацікавлене в облікованому споживанні тепла нашими споживачами.

Нині роботи профінансовані більш ніж на 2,5 млн грн. У 27 будинках лічильники вже встановлені, на інших монтаж триває. Плануємо все завершити до початку ОС. І сумнівів, що нам це вдасться, — жодних.

Також років чотири-п'ять тому в Полтаві було встановлено багато теплових лічильників за рахунок бюджетних коштів, але роботи з їх монтажу та передачі на комерційний облік так і не були завершені. Зараз, враховуючи актуальність питання обладнання тепловими лічильниками житлового фонду міста, ми провели обстеження тих із них, що перебувають на балансі ЖЕДів, але не перебували на комерційному обліку. Із представлених 80 будинкових лічильників тепла 50 приладів уже відремонтовані, пройшли метрологічну повірку і зараз повним ходом встановлюються. Скажу навіть більше: щодня їх монтують у середньому по п'ять одиниць. Отже ці 50 будинкових теплових лічильників ще до офіційного початку ОС ми плануємо прийняти на комерційний облік, і мешканці відповідних багатоповерхівок з початком сезону опалення будуть розраховуватися за послуги з централізованого опалення вже за їх показами.

Ще влітку цього року, за ініціативи ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго», проводилася акція «Підприємство - Громада житлового будинку». За умовами цієї акції ми пропонували мешканцям багатоквартирних житлових будинків за власний кошт придбати тепловий лічильник, а підприємство власним коштом виготовляло проектну документацію і виконувало монтажні роботи з його встановлення. У рамках акції до нас звернулися мешканці 49 житлових будинків. Із них 25 громад їх мешканців уже придбали лічильники тепла, роботи зі встановлення яких добігають свого логічного завершення.

Загалом же силами підприємства цього року введенні в експлуатацію понад 150 будинкових лічильників теплової енергії.

— За останні кілька років вартість теплопостачання дуже зросла, і для багатьох полтавців як ніколи гостро стоїть питання економії енергоносіїв. Що ви можете порадити для ефективного енергозбереження?
— Це прості і зрозумілі заходи. Найбільш ефективним і, на жаль, найбільш «недешевим», є комплексне утеплення всього свого житлового будинку. По можливості бажано провести утеплення стін свого будинку, особливо якщо це панельна чи блочна багатоповерхівка старої забудови. Економію тепла на рівні 30-40% забезпечить і заміна звичайних вікон на енергоощадні металопластикові склопакети. Чималу економію може дати і якісна ізоляція внутрішньобудинкових трубопроводів. Є приклади, коли ті ж мешканці, які за власні кошти встановили у своїх багатоповерхівках теплові лічильники, потім уже самостійно звертають увагу на джерела втрат тепла і роблять усе, аби їх мінімізувати.

Також слід постійно дбати і про місця загального користування (під'їзди, сходинкові клітки тощо), а не тільки власної квартири. З січня 2016 року набере чинності закон про особливості управління багатоквартирними житловими будинками, і обов'язки з утримання та приведення до належного стану місць загального користування ляжуть на самих мешканців. Тому варто дбати про це вже зараз, замінюючи вікна у під'їзді, встановлюючи більш щільні та утеплені двері чи автодоводчики на них. Поза всяким сумнівом, лічильник теплової енергії додасть споживачеві розуміння «потрібності» проведення заходів з економії тепла та збільшення ефективності його використання. До того ж, це прямий шлях до зменшення втрат тепла, а отже і сум у платіжках.

— Яка сьогодні картина з індивідуальними поквартирними лічильниками теплової енергії?
— Останнім часом кількість полтавців, які звертаються за технічними умовами (далі - ТУ) зі встановлення індивідуальних теплових лічильників, значно зросла. Якщо з початку 2005 року по кінець 2014-го за ТУ звернулися лише 1 100 полтавців, то тільки протягом цього року маємо вже близько 370 звернень і вони щодня продовжують надходити. Але не слід забувати, що індивідуальні прилади обліку теплової енергії можна встановлювати тільки у будинках новітньої забудови з горизонтальною розводкою, що зводилися після 2005 року. Крім того, в ТУ ми вказуємо, що ці роботи можна виконувати тільки до початку ОС. Тож я гадаю, що до початку нового ОС 2015-2016 рр. загальна кількість квартирних теплових лічильників сягне понад півтори тисячі.

— Багатьох полтавців дуже турбує інформація щодо можливого зниження норми тепла в квартирах з 18 до 16 градусів Цельсія. Як ви це прокоментуєте?
— Наскільки мені відомо, остаточного рішення з цього приводу ні урядом, ні органами місцевого самоврядування прийнято ще не було, і розглядалася ця пропозиція лише як один з можливих сценаріїв економії енергоносіїв протягом ОС. Насамперед це стосується природного газу. До того ж, ми не можемо бути ініціаторами цієї ідеї, бо до нашої компетенції належить лише виконання такого рішення (якщо воно буде прийняте). Втім, воно може бути прийняте лише у разі, якщо органи місцевого самоврядування або центральної влади внесуть відповідні зміни до нормативної бази. Технічно для обладнання підприємства складнощів для виконання такого рішення ніяких не виникне. Інший бік цього питання — соціальний, адже багато полтавців, споживачів послуг нашого підприємства, — це люди, які мають маленьких дітей або самі є людьми похилого віку. Для цих категорій населення зниження температури повітря в оселі до +16 градусів Цельсія — це більш ніж просто незручність, це, без перебільшення, — питання збереження здоров'я. Ще раз хочу наголосити — у жодному разі самостійно приймати рішення щодо зміни температурного графіка в оселях полтавців підприємство не має права, як, між іншим, не має права й ігнорувати рішення про такий перегляд у разі його наявності.

Загалом же я сподіваюся, що наступний ОС пройде без ексцесів і несподіванок, і ми зможемо безперебійно забезпечувати жителів Полтави якісними послугами щодня протягом усього опалювального періоду, а зима, як і торік, буде до нас прихильною та не занадто суворою!
Обласна щотижнева газета "Полтавський вісник"
Рекомендуем почитать
21 Ноября 08:29,   133
На перехресті автошляхів М-22 "Полтава-Олександрія" й Н-32 "Дніпро-Решетилівка" проходить будівництво транспортної розв'язки (два рівня). ...
16 Ноября 10:24,   140
Завершили капітальний ремонт пологового відділення у Миргородській центральній районній лікарні. Для осучаснення палат та придбання нового медичного обладнання з міського бюджету в ...
14 Ноября 09:29,   118
Платники Кременчуцького регіону (головний офіс Кременчуцької ОДПІ) спрямували протягом січня-жовтня 2017 року до місцевих бюджетів 1 млрд. 098 млн. 691 тис. гривень податків та збо ...
13 Ноября 17:44,   249
За роки дії закону про децентралізацію в Україні з’явилось 665 ОТГ. І тому необхідно вчитися формувати ефективні бюджети, контролювати їх виконання, публічно звітувати за вик ...
07 Ноября 16:48,   219
У Полтавській ОДА до першого грудня презентують стратегію покриття області Інтернетом.
07 Ноября 14:01,   169
Громада села отримає 100 тисяч гривень на облаштування спортінфраструктури.
03 Ноября 11:03,   211
Комунальне-автотранспортне підприємство 1628 наразі активними темпами проводять роботу із прибирання та вивезення з міста опалого листя.
03 Ноября 10:20,   183
Частина Лютеньської школи знаходиться в аварійному стані – одна із опорних стін на межі завалу.
02 Ноября 11:07,   162
17 мільйонів гривень – саме така сума цього року була затверджена на видатки по ремонту доріг у Гадяцькому районі. З них освоєно 15,50 млн. грн. ...
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Использование материалов сайта разрешается при условии обязательного указания активной, не закрытой от индексирования поисковыми системами, не скриптовой гиперссылки на сайт Полтава-Инфо – Poltava.Info, для печатных изданий – с формулировкой «по материалам сайта Poltava.Info».

Внимание! Перепечатка и копирование информации из разделов Афиша Полтавы, Финансы, Заведения HoReCa, Здоровье и красота, Каталог предприятий, Туризм и путешествия, Дом и ремонт запрещена в любом виде!

Администрация сайта Полтава-Информ не всегда разделяет мнение авторов статей и не несет ответственности за содержание информации, которая размещается посетителями ресурса.

© 2004-2017 «Полтава-Инфо» информационный сайт
О проекте
|
Размещение рекламы
|
Контакты
|
Обратная связь