У Полтаві повністю реконструювали котельню по вул. Уютній, 29.
Про це повідомляє
Полтавська телевізійна студія "Місто".
Раніше на цьому об'єкті теплопостачання, який був введений в експлуатацію наприкінці 60-х років, знаходилося дев'ять котлів «НІІСТУ-5М» із коефіцієнтом корисної дії, що не перевищував 80-84%.
Зрозуміло, що за той час вони відпрацювали весь термін експлуатації, морально та фізично застаріли, а з урахуванням стрімкого підвищення цін на енергоносії нагальною стала потреба в реконструкції котельні, в заміні на більш сучасні.
Сучасні котли українського виробництва мають коефіцієнт корисної дії понад 92%. Окрім їхнього оновлення, реконструкція по Уютній, 29 також включала і заміну газових пальників на енергоефективні від визнаного у світі європейського виробника марки Weishaupt, підключення нової системи автоматизації, яка дозволяє експлуатувати котельню без постійної присутності обслуговуючого персоналу. Усе це стало можливим в рамках виконання заходів інвестиційної програми підприємства на поточний рік.
Очікується, що сума у 7 млн гривень, яку витратили на реконструкцію, кажуть фахівці, має повністю окупитися протягом не більше ніж 7 років. Це є цілком прийнятним результатом у сьогоднішніх умовах, адже нове обладнання дозволить відчутно економити на енергоносіях.
До реконструкції, в залежності від року і погодніх умов, котельня споживала від 1 млн 200 до 1,5 млн куб. м природного газу. Споживання електричної енергії знаходилося в межах 110-120 тисяч кВт-годин на рік. В результаті реконструкції очікувана економія природного газу складе приблизно 15%, в грошовому еквіваленті — це 850 тисяч гривень, а економія фонду заробітної плати, оскільки тут постійно працювало 4 оператора, складе близько 250 тисяч гривень, - говорить Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго».
Сучасні котли та насосне обладнання мають запас потужності, а отже можуть забезпечити теплом більшу, порівняно із показниками донедавна, кількість будинків житлового фонду міста з прилеглих до котельні районів.
Ця котельня буде обслуговувати порядка 24 житлових будинків. Це за старою схемою. За новою – підключаються ще 4 будинки, тобто розрахована вона на додаткове навантаження. Це за гарячим водопостачанням та опаленням. Протяжність теплотрас по цій котельні – приблизно 3,7 км у двотрубному вимірі.