24 Августа,
02:29

Полтавагаз роз'яснює порядок оплати за спожитий природний газ

29 Октября 2015 15:14   2443
Розрахунковим періодом для визначення розміру плати за послуги з газопостачання є календарний місяць. Плата за спожиті послуги повинна вноситись не пізніше 10 числа місяця, наступного за розрахунковим. Такий порядок оплати встановлений Правилами надання населенню послуг з газопостачання (Постанова КМУ від 9 грудня 1999 р. № 2246). Про це повідомляє прес-служба ПАТ "Полтавагаз".

Розрахунки за послуги з газопостачання можуть проводитись:
  • за показаннями лічильників;
  • за нормами споживання (при відсутності лічильника).
При наявності лічильника оплата за газ проводиться наступним чином:
  1. Зняти показання лічильника станом на 1 число;
  2. Обрахувати обсяг газу, спожитого протягом місяця, за який проводиться розрахунок;
  3. Визначити вартість спожитих послуг згідно діючої в розрахунковому місяці ціни на газ (з урахуванням наявних пільг);
  4. Оплатити за спожитий газ до 10 числа місяця, наступного за розрахунковим (наприклад, за лютий – до 10 березня).
У разі, якщо оплата не проведена, або порушений термін сплати, обсяг спожитого газу визначається за контрольними показниками лічильників, які фіксуються працівниками ПАТ «Полтавагаз».

При відсутності лічильника газу визначення вартості спожитих послуг з газопостачання проводиться за нормами споживання з урахуванням кількості осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні за місцем постійного проживання та ціни газу:
  • У разі використання природного газу для приготування їжі та/або підігріву води за наявності газових лічильників1м³-7.188 грн;
  • Для індивідуального опалення або комплексного споживання (індивідуальне опалення, приготування їжі та/або підігрів води) будинків за наявності газових лічильників у період з 01 жовтня по 30 квітня (включно) за обсяг спожитий до 200м³ природного газу на місяць (включно)1м³-3.60 грн; за обсяг спожитий понад 200м³ природного газу на місяць-7.188 грн;
Якщо розрахунки за газ проводяться за нормами споживання у обов’язки споживача входить письмове повідомлення з наданням відповідних документів про зміни кількості зареєстрованих осіб, що користуються послугами з газопостачання та написання відповідної заяви до ПАТ «Полтавагаз» . Термін для такого повідомлення – 1 місяць з моменту зміни. При наданні документів про зменшення кількості осіб, що користуються газом, з порушенням вказаного терміну, зміни у нарахування вносяться з того місяця, коли таки документи були надані.

Газопостачальне підприємство в свою чергу має право звертатися до газорозподільного підприємства з письмовою заявою щодо припинення постачання газу споживачеві у разі порушення строків оплати послуг з газопостачання та самовільного використання газу споживачем і вимагати від споживача відшкодування збитків.
ПАТ Полтавагаз
Рекомендуем почитать
23 Августа 14:03,   115
У Великих Сорочинцях наступного року збираються започаткувати Національний ярмарок пива.
22 Августа 13:04,   196
На полях Полтавщини, як стверджують занепокоєні землероби, швидко розповсюджується всеїдний лучний метелик.
22 Августа 09:28,   598
Правоохоронцями знешкоджено підпільний цех з незаконним виготовленням підакцизних товарів.
21 Августа 15:46,   188
Автомобіль МАЗ із відвалом та грейферним захватом вартістю 3,069 млн. грн. придбали за кошти обласного, районного й сільських бюджетів. Тепер він на варті чистоти семи сіл і буде о ...
21 Августа 12:15,   182
Сьогодні за цими адресами заплановано дорожні роботи:
21 Августа 11:19,   114
На впровадження державної програми «Ощадний дім» з державного бюджету виділені додаткові кошти.
18 Августа 16:26,   141
 Підприємство зацікавилося Книшівським шлюзом-регулятором, на території якого планують створити міні-гідроелектростанцію.
17 Августа 16:21,   167
Рішення «Про реалізацію проекту «Кременчуцькі зупинки - очікування з комфортом» виноситься на розгляд пленарного засідання 25 сесії Кременчуцької міської ради, як ...
17 Августа 13:31,   128
Вже скоро футбольне поле зі штучним покриттям (20х40 метрів) розпочне робоче функціонування для учнів загальноосвітньої школи № 9.
15 Августа 12:41,   132
Триває капітальний ремонт дитячої музичної школи ім. А. Коломійця.
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Использование материалов сайта разрешается при условии обязательного указания активной, не закрытой от индексирования поисковыми системами, не скриптовой гиперссылки на сайт Полтава-Инфо – Poltava.Info, для печатных изданий – с формулировкой «по материалам сайта Poltava.Info».

Внимание! Перепечатка и копирование информации из разделов Афиша Полтавы, Финансы, Заведения HoReCa, Здоровье и красота, Каталог предприятий, Туризм и путешествия, Дом и ремонт запрещена в любом виде!

Администрация сайта Полтава-Информ не всегда разделяет мнение авторов статей и не несет ответственности за содержание информации, которая размещается посетителями ресурса.

© 2004-2017 «Полтава-Инфо» информационный сайт
О проекте
|
Размещение рекламы
|
Контакты
|
Обратная связь