21 Октября,
04:24

Інформаційна довідка щодо проведення громадських слухань стосовно будівництва Біланівського ГЗК

16 Января 2016 11:22   862
Відповідно до абз.2. п.2. рішення Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи (далі за текстом - Комітет) № 23/24 від 07.10.2015 року, Полтавській обласній державній адміністрації та Полтавській обласній раді спільно з ТОВ «Біланівський ГЗК» було рекомендовано ініціювати, організувати та провести громадські слухання щодо будівництва Біланівського ГЗК у населених пунктах, що потенційно потрапляють під вплив комбінату, а саме: с. Дмитрівка, с. Бондарі, с. Солониця та смт. Нова Галещина.

Згідно з положеннями листа Полтавської обласної державної адміністрації від 06.11.2015 року № 8388/01-19, Полтавською ОДА було запропоновано ТОВ «Біланівський ГЗК» ініціювати, організувати та провести громадські слухання з вищезазначених питань.

З моменту отримання пропозиції Полтавської ОДА, ТОВ «Біланівський ГЗК» почав вживати всіх необхідних заходів для проведення громадських слухань згідно з вказаним вище рішенням Комітету.
 
Керівництвом комбінату було проведено зустрічі з головами Бондарівської, Дмитрівської, Солоницькоїсільських рад, Новогалещинської селищної ради, Козельщинської та Кременчуцької районних рад, а також Кременчуцької та Козельщинської районних державних адміністрацій, стосовно вирішення організаційних питань проведення громадських слухань. З Департаментом екології та природних ресурсів Полтавської ОДА, спеціалізованими держаними підприємствами (ДП УДНДІПМ «Діпромісто»), а також науково-дослідними установами та експертними організаціями (ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва», НДУ «УКРНДІЕП», ТОВ «Южгіпроруда», ТОВ «Фірма Надан»), погоджена участь спеціалістів та експертів вказаних закладів для дачі професійних висновків з питань екології і містобудування.

З метою виконання вимог чинного законодавства і актів органів державної влади, реалізації політики соціальної відповідальності підприємства, об’єктивного і всебічного розгляду проблемних питань, врахування думки максимальної кількості жителів регіону, за ініціативою ТОВ «Біланівський ГЗК», у Бондарівській, Дмитрівській, Солоницькій сільських рад, Новогалещинській селищнійраді були створені робочі групи з питань підготовки проведення громадських слухань.
Окрім того, на ТОВ «Біланівський ГЗК», з метою проведення роз’яснювальної роботи серед мешканців с. Бондарі, с. Дмитрівки, с. Солониці та смт. Нової Галещини, щодо перспектив будівництва підприємства, було створеноробочу групу з працівників ТОВ «Біланівський ГЗК».

У приміщеннях Бондарівської, Дмитрівської, Солоницької сільських рад, Новогалещинської селищної ради для ознайомлення громадськості була розміщена проектна документація щодо будівництва Біланівського ГЗК, у тому числі «ОВНС розкриття Біланівського родовища залізистих кварцитів». Також, у місцях, доступних для громадськості були розміщені інформаційні стенди з інформацією про етапи реалізації проекту, фізичні та технічні характеристики запропонованої діяльності, включаючи оцінку передбачуваних відходів і викидів, опис найбільш суттєвих факторів впливу на навколишнє природне середовище, опис заходів, передбачених для запобігання та/або зменшення впливу та ін. При цьому, з метою фіксації зауважень, пропозицій, рекомендацій членів територіальних громад, були оформлені відповідні книги реєстрації.

Більш ніж за тридцять днів до проведення громадських слухань, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку залучення громадськості до обговорення питань щодо прийняття рішень, які можуть впливати на стан довкілля» від 29.06.2011 року № 771, ТОВ «Біланівський ГЗК» було розміщено в засобах масової інформації (насамперед, у газетах відповідних територіальних громад: «Громадська думка» № 49 (1322) від 09.12.2015 року, «Перемога» № 50 (9102) від 11.12.2015 року, «Козельщинські вісті» від 11.12.2015 року) заяви про наміри та екологічні наслідки з зазначенням інформації щодо місця ознайомлення з проектною документацією та дати, часу і місця проведення громадських слухань. Так, відповідні територіальні громади було повідомлено, що громадські слухання заплановано провести у період з 11.01.2016 року по 14.01.2016 року, зокрема: 11.01.2016 року в с. Дмитрівка, 12.01.2016 р. – в с. Солониці, 13.01.2016 року – в смт. Нова Галещина, 14.01.2016 р. – в с. Бондарі.

В рамках проведення процедури громадського обговорення, робочою групою ТОВ «Біланівський ГЗК» за участю Генерального директора Химича Ю.В. було проведено зустрічі з депутатами сільських(селищних) рад, трудовими колективами підприємств та навчальних закладівщодо роз’яснення інформації про етапи реалізації проекту, можливий вплив на навколишнє природне середовище, а також заходи, передбачені для запобігання та/або зменшення впливу та ін. Окрім того, з членами територіальних громад, які підлягають переселенню,проведено індивідуальні зустрічі.

В ході проведення зустрічей, ТОВ «Біланівський ГЗК»отримано ряд пропозицій щодо необхідності співпраці звирішення соціально-побутових проблем територіальних громад.

У період з 11.01.16 року по 14.01.2016 року, громадські слухання щодо будівництва Біланівського ГЗК, в межах реалізації проекту «Розкриття Біланівського родовища залізистих кварцитів» - відбулися, зокрема:
  • 11.01.2016 року - о 10 год. 00 хв. в актовій залі Дмитрівської ЗОШ I-III ступенів за адресою c. Дмитрівка (Комсомольська міська рада), Полтавської обл., вул. Молодіжна 7.
  • 12.01.2016 року. – о 10 год.00 хв. у приміщені Солоницького будинку культури за адресою: с. Солониця, Козельщинський район, Полтавська обл., вул. Жовтнева, 28.
  • 13.01.2016 року – о 10 год. 00 хв. в приміщенні Новогалещинського будинку культури за адресою: cмт. Нова Галещина, Козельщинський р-н, Полтавська обл., вул. Жовтнева, 137.
  • 14.01.2016 року. – о 10 год. 00 хв. в приміщенні Бондарівського будинку культури за адресою: с. Бондарі, Кременчуцький р-н, Полтавська обл., вул. Кірова, 11в.
В ході проведення громадських слухань до відома місцевого населення була доведена інформація про проектбудівництва підприємства, оцінка його впливу на навколишнє природне середовище і екологічні наслідки діяльності.

Під час громадських слухань представниками територіальних громад виносились на обговорення питання, які були нерозривно пов’язані з темою слухань, зокрема:
  • у Дмитрівській сільській раді – необхідність переселення мешканців села Базалуки;
  • у Солоницькій сільській раді – забезпечення територіальної громади питною водою, будівництво дитячого садочку, ремонт будинку культури;
  • у Новогалещинській селищній раді – питання санітарно-захисних зон та вжиття заходів щодо мінімізації забруднення атмосферного повітря;
  • у Бондарівській сільській раді – переселення с.Бондарі, с.Остапці, с.Василенки: порядок, строки, оцінка майна.
Проведення громадських слухань відбувалось з дотриманням Конституції і законів України. Кожному бажаючому було надано можливість висловити свої думки, зауваження і пропозиції стосовно теми слухань. Слухання проводились відкрито – із залученням представників ЗМІ, представників органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організації. До слухань були допущенні усі особи, які виявили бажання на участь, у тому числі представники сусідніх територіальних громад.

За результатами проведення громадських слухань, територіальні громади Бондарівської, Дмитрівської, Солоницької сільських рад, Новогалещинської селищної ради, одностайно надали своє погодження на будівництво Біланівського гірничо-збагачувального комбінату в межах реалізації проекту "Розкриття Біланівського родовища залізистих кварцитів".
ТОВ "Біланівський ГЗК"
Рекомендуем почитать
20 Октября 08:30,   67
У помешкання миргородців сьогодні подадуть тепло.
19 Октября 17:08,   231
Сьогодні у великій залі адмінбудівлі представник компанії «FAO» Andriy Yarmak та експерт-практик, керівник ТОВ «ФруТек» Oleg Bosyy провели семінар на тему & ...
19 Октября 16:33,   139
За інформацією виробничого підрозділу "Кременчуцька дистанція колії" 19-20.10.2017 (21.00 – 00.00) рух для транспорту буде обмежено з частковим перекриттям однієї с ...
19 Октября 13:55,   99
У райдержадміністрації відбулось навчання для посадових осіб органів виконавчої влади та місцевого самоврядування на тему «Функціонування електронної торгової системи ProZorr ...
18 Октября 15:32,   133
Як повідомили в РДА, в четвер, 19.10. в райдержадміністрації відбудеться семінар на тему "Ефективне вирощування малини та кооперація", який проведуть спеціалісти з провід ...
18 Октября 09:19,   139
Реалізується держінвестпроект з розвитку автомобільної дороги Н-31 Дніпро-Царичанка-Кобеляки-Решетилівка на території Полтавської та Дніпропетровської областей. ...
17 Октября 15:02,   2164
На цьому тижні навряд чи у помешканнях полтавців батареї стануть теплими.
13 Октября 16:49,   231
На пришкільних ділянках Сватківської ЗОШ засаджуть поле малиною.
13 Октября 13:02,   346
"Київстар" презентував дві нові лінійки тарифних планів. Вони змінять старі абонентам як контрактним, так й передплати.
10 Октября 14:18,   161
Компанія «Аватор» продовжує роботи по підключенню сіл Гадяцького району до швидкісного Інтернету.
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Использование материалов сайта разрешается при условии обязательного указания активной, не закрытой от индексирования поисковыми системами, не скриптовой гиперссылки на сайт Полтава-Инфо – Poltava.Info, для печатных изданий – с формулировкой «по материалам сайта Poltava.Info».

Внимание! Перепечатка и копирование информации из разделов Афиша Полтавы, Финансы, Заведения HoReCa, Здоровье и красота, Каталог предприятий, Туризм и путешествия, Дом и ремонт запрещена в любом виде!

Администрация сайта Полтава-Информ не всегда разделяет мнение авторов статей и не несет ответственности за содержание информации, которая размещается посетителями ресурса.

© 2004-2017 «Полтава-Инфо» информационный сайт
О проекте
|
Размещение рекламы
|
Контакты
|
Обратная связь