24 Червня,
04:18

Інформаційна довідка щодо проведення громадських слухань стосовно будівництва Біланівського ГЗК

16 Січня 2016 11:22   964
Відповідно до абз.2. п.2. рішення Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи (далі за текстом - Комітет) № 23/24 від 07.10.2015 року, Полтавській обласній державній адміністрації та Полтавській обласній раді спільно з ТОВ «Біланівський ГЗК» було рекомендовано ініціювати, організувати та провести громадські слухання щодо будівництва Біланівського ГЗК у населених пунктах, що потенційно потрапляють під вплив комбінату, а саме: с. Дмитрівка, с. Бондарі, с. Солониця та смт. Нова Галещина.

Згідно з положеннями листа Полтавської обласної державної адміністрації від 06.11.2015 року № 8388/01-19, Полтавською ОДА було запропоновано ТОВ «Біланівський ГЗК» ініціювати, організувати та провести громадські слухання з вищезазначених питань.

З моменту отримання пропозиції Полтавської ОДА, ТОВ «Біланівський ГЗК» почав вживати всіх необхідних заходів для проведення громадських слухань згідно з вказаним вище рішенням Комітету.
 
Керівництвом комбінату було проведено зустрічі з головами Бондарівської, Дмитрівської, Солоницькоїсільських рад, Новогалещинської селищної ради, Козельщинської та Кременчуцької районних рад, а також Кременчуцької та Козельщинської районних державних адміністрацій, стосовно вирішення організаційних питань проведення громадських слухань. З Департаментом екології та природних ресурсів Полтавської ОДА, спеціалізованими держаними підприємствами (ДП УДНДІПМ «Діпромісто»), а також науково-дослідними установами та експертними організаціями (ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва», НДУ «УКРНДІЕП», ТОВ «Южгіпроруда», ТОВ «Фірма Надан»), погоджена участь спеціалістів та експертів вказаних закладів для дачі професійних висновків з питань екології і містобудування.

З метою виконання вимог чинного законодавства і актів органів державної влади, реалізації політики соціальної відповідальності підприємства, об’єктивного і всебічного розгляду проблемних питань, врахування думки максимальної кількості жителів регіону, за ініціативою ТОВ «Біланівський ГЗК», у Бондарівській, Дмитрівській, Солоницькій сільських рад, Новогалещинській селищнійраді були створені робочі групи з питань підготовки проведення громадських слухань.
Окрім того, на ТОВ «Біланівський ГЗК», з метою проведення роз’яснювальної роботи серед мешканців с. Бондарі, с. Дмитрівки, с. Солониці та смт. Нової Галещини, щодо перспектив будівництва підприємства, було створеноробочу групу з працівників ТОВ «Біланівський ГЗК».

У приміщеннях Бондарівської, Дмитрівської, Солоницької сільських рад, Новогалещинської селищної ради для ознайомлення громадськості була розміщена проектна документація щодо будівництва Біланівського ГЗК, у тому числі «ОВНС розкриття Біланівського родовища залізистих кварцитів». Також, у місцях, доступних для громадськості були розміщені інформаційні стенди з інформацією про етапи реалізації проекту, фізичні та технічні характеристики запропонованої діяльності, включаючи оцінку передбачуваних відходів і викидів, опис найбільш суттєвих факторів впливу на навколишнє природне середовище, опис заходів, передбачених для запобігання та/або зменшення впливу та ін. При цьому, з метою фіксації зауважень, пропозицій, рекомендацій членів територіальних громад, були оформлені відповідні книги реєстрації.

Більш ніж за тридцять днів до проведення громадських слухань, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку залучення громадськості до обговорення питань щодо прийняття рішень, які можуть впливати на стан довкілля» від 29.06.2011 року № 771, ТОВ «Біланівський ГЗК» було розміщено в засобах масової інформації (насамперед, у газетах відповідних територіальних громад: «Громадська думка» № 49 (1322) від 09.12.2015 року, «Перемога» № 50 (9102) від 11.12.2015 року, «Козельщинські вісті» від 11.12.2015 року) заяви про наміри та екологічні наслідки з зазначенням інформації щодо місця ознайомлення з проектною документацією та дати, часу і місця проведення громадських слухань. Так, відповідні територіальні громади було повідомлено, що громадські слухання заплановано провести у період з 11.01.2016 року по 14.01.2016 року, зокрема: 11.01.2016 року в с. Дмитрівка, 12.01.2016 р. – в с. Солониці, 13.01.2016 року – в смт. Нова Галещина, 14.01.2016 р. – в с. Бондарі.

В рамках проведення процедури громадського обговорення, робочою групою ТОВ «Біланівський ГЗК» за участю Генерального директора Химича Ю.В. було проведено зустрічі з депутатами сільських(селищних) рад, трудовими колективами підприємств та навчальних закладівщодо роз’яснення інформації про етапи реалізації проекту, можливий вплив на навколишнє природне середовище, а також заходи, передбачені для запобігання та/або зменшення впливу та ін. Окрім того, з членами територіальних громад, які підлягають переселенню,проведено індивідуальні зустрічі.

В ході проведення зустрічей, ТОВ «Біланівський ГЗК»отримано ряд пропозицій щодо необхідності співпраці звирішення соціально-побутових проблем територіальних громад.

У період з 11.01.16 року по 14.01.2016 року, громадські слухання щодо будівництва Біланівського ГЗК, в межах реалізації проекту «Розкриття Біланівського родовища залізистих кварцитів» - відбулися, зокрема:
  • 11.01.2016 року - о 10 год. 00 хв. в актовій залі Дмитрівської ЗОШ I-III ступенів за адресою c. Дмитрівка (Комсомольська міська рада), Полтавської обл., вул. Молодіжна 7.
  • 12.01.2016 року. – о 10 год.00 хв. у приміщені Солоницького будинку культури за адресою: с. Солониця, Козельщинський район, Полтавська обл., вул. Жовтнева, 28.
  • 13.01.2016 року – о 10 год. 00 хв. в приміщенні Новогалещинського будинку культури за адресою: cмт. Нова Галещина, Козельщинський р-н, Полтавська обл., вул. Жовтнева, 137.
  • 14.01.2016 року. – о 10 год. 00 хв. в приміщенні Бондарівського будинку культури за адресою: с. Бондарі, Кременчуцький р-н, Полтавська обл., вул. Кірова, 11в.
В ході проведення громадських слухань до відома місцевого населення була доведена інформація про проектбудівництва підприємства, оцінка його впливу на навколишнє природне середовище і екологічні наслідки діяльності.

Під час громадських слухань представниками територіальних громад виносились на обговорення питання, які були нерозривно пов’язані з темою слухань, зокрема:
  • у Дмитрівській сільській раді – необхідність переселення мешканців села Базалуки;
  • у Солоницькій сільській раді – забезпечення територіальної громади питною водою, будівництво дитячого садочку, ремонт будинку культури;
  • у Новогалещинській селищній раді – питання санітарно-захисних зон та вжиття заходів щодо мінімізації забруднення атмосферного повітря;
  • у Бондарівській сільській раді – переселення с.Бондарі, с.Остапці, с.Василенки: порядок, строки, оцінка майна.
Проведення громадських слухань відбувалось з дотриманням Конституції і законів України. Кожному бажаючому було надано можливість висловити свої думки, зауваження і пропозиції стосовно теми слухань. Слухання проводились відкрито – із залученням представників ЗМІ, представників органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організації. До слухань були допущенні усі особи, які виявили бажання на участь, у тому числі представники сусідніх територіальних громад.

За результатами проведення громадських слухань, територіальні громади Бондарівської, Дмитрівської, Солоницької сільських рад, Новогалещинської селищної ради, одностайно надали своє погодження на будівництво Біланівського гірничо-збагачувального комбінату в межах реалізації проекту "Розкриття Біланівського родовища залізистих кварцитів".
ТОВ "Біланівський ГЗК"
Рекомендуем почитать
14 Грудня 08:44,   296
Відбувся аукціон на право оренди земельної ділянки комунвласності Білоцерківської сільської ради площею 12,2 га під висадження саду, який провела відповідно до усіх процесуальних н ...
13 Грудня 09:35,   211
З підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги, кожен з нас почав та шукати шляхи зменшення споживання енергоносіїв, замислюватись як утеплити дім чи поставити енергоефективне ...
08 Грудня 14:21,   271
Підтриманий парламентом документ передбачає, що ставки акцизного податку на тютюнові вироби будуть зростати до 2025 р.
08 Грудня 12:30,   4706
Цей унікальний аппарат дає змогу, використовуючи сучасну методику, діагностувати та виправляти в організмі будь-яку патологію судин.
07 Грудня 11:36,   201
Дорожники Кременчука проводять ремонт дорожнього покриття на проїздах цвинтарю.
05 Грудня 10:36,   182
За дорученням міського голови Віталія Малецького, наразі комунальні служби Кременчука приведені в готовність, щоб оперативно приступити до ліквідації наслідків погіршення погодних  ...
04 Грудня 16:33,   189
У Києві відбулась заключна оглядова зустріч стосовно підсумків реалізації в Україні спільного проекту Європейського Союзу та ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду. ...
04 Грудня 14:54,   176
Набір учасників проекту, котрий націлений покращити можливості самозайнятості переселенців, за фінансової підтримки Уряду Німеччини розпочала Міжнародна організація з міграції (МОМ ...
28 Листопада 15:43,   309
Сьогодні у Кременчуці в палаці культури імені І.Ф. Котлова за участі голови Полтавської обласної державної адміністрації Валерія Головка, першого заступника голови Полтавської ОДА  ...
28 Листопада 12:30,   322
Завдання відпрацювати з підприємцями, які зазвичай торгують новорічними ялинками у Кременчуці, питання оформлення необхідних дозвільних документів, поставив перед начальником управ ...
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Використання матеріалів сайту дозволяється за умови обов'язкового вказівки активного, не закритого для індексації пошуковими системами, не скриптового гіперпосилання на сайт Полтава-Інфо - Poltava.Info, для друкованих видань - з формулюванням "за матеріалами сайту Poltava.Info".

Увага! Копіювання інформації із розділів Афіша Полтави, Заклади HoReCa, Здоров'я та краса, Каталог підприємств заборонене у будь-якому вигляді!

Адміністрація сайту Полтава-Інфо не завжди поділяє думку авторів статей і не несе відповідальності за зміст інформації, яка розміщується відвідувачами ресурсу.

© 2004-2018 "Полтава-Інфо" інформаційний сайт
Про нас
|
Розміщення реклами
|
Контакти
|
Зворотній зв'язок