19 Августа,
21:56

За результатами минулого року Полтавщина стала першою по збору платежів у бюджет

28 Января 2016 10:35   394
Підсумки роботи органів державної фіскальної служби у минулому році показали, що з 284 млрд.грн. надходжень до загального фонду державного бюджету по Україні на Полтавську область припадає майже 7%, що відповідає третьому місцю по частці надходжень серед територіальних органів ДФС. Про це повідомляє прес-служба установи.

Однак, якщо перші позиції за цими показниками належать Центральному офісу по обслуговуванню великих платників податків із сумою надходжень у 142,3 млрд.грн. та місту Києву, де зібрано 37,8 млрд.грн., що виправдано, адже там зосереджені бюджетоутворюючі платники, то серед областей, Полтавщина лідер по збору платежів та посідає перше місце із сумою у 19,2 млрд.грн. Для прикладу, навіть сусідні Харківська та Дніпропетровська області, впродовж минулого року, забезпечили до державної скарбниці, відповідно, 18 млрд.грн. та майже 11 млрд. грн.

Докладніше про підсумки та особливості роботи органів державної фіскальної служби регіону, а також про плани та перспективи, розповідає в.о. начальника Головного управління ДФС у Полтавській області Борис Сидоров.

Борисе Володимировичу, Полтавщина завжди була успішним регіоном, в частині наповнення державної скарбниці. Останні кілька років, наша область входить до п’ятірки основних бюджетоформуючих регіонів України. Як наповнювалися державна та місцеві скарбниці за підсумками минулого року?

За 2015 рік до бюджетів всіх рівнів областю зібрано 23,3 млрд.грн.. З них до державного бюджету (загальний фонд) – 19,2 млрд.грн., а саме: рентних платежів – 14,8 млрд.грн; податку на додану вартість – 2,1 млрд.грн.; податку на доходи фізичних осіб – 1,1 млрд.грн.; податку на прибуток – 0,6 млрд.грн.
До місцевих бюджетів області за 2015 рік зібрано – 4,1 млрд.грн. В тому числі: плата за землю склала – 0,7 млрд.грн; єдиний податок – 0,4 млрд.грн.; акцизний податок – 0,3 млрд.грн.; податок на доходи фізичних осіб - 2,3 млрд.грн.


Які галузі, так би мовити, "тримають першість" у сплаті податків: промисловість, сільське господарство?

Промисловість області є провідною галуззю в зборі податкових платежів до зведеного бюджету в 2015 році. Промисловими підприємствами сплачено 17,3 млрд.грн. На долю промисловців припадає 74,3% сплачених податків до бюджетів всіх рівнів. Серед промислових видів діяльності найбільшу частку надходжень (66,2 %) забезпечує добувна промисловість, від суб’єктів господарювання якої надходження склали 15,4 млрд.грн.

Щодо сільськогосподарських товаровиробників, то їх частка в загальних надходженнях склала 5,4 відсотка, їх позиція є другою у структурі збору.

Впродовж всього минулого року, всі громадяни України, які отримували доходи обов’язково сплачували до Державного бюджету 1,5%-вий військовий збір. Скільки його надійшло від Полтавської області?

За 2015 рік від платників податків Полтавщини до державного бюджету надійшло 321 млн.грн. військового збору.

Впродовж минулого 2015 року в податковому законодавстві було запроваджено ряд нововведень. Чи скористалися ними платники і як це позначилося на надходженнях платежів?

У 2015 році платники податків мали можливість самостійно уточнити свої податкові зобов’язання по взаємовідносинах із ризиковими суб’єктами господарювання, які мали місце в попередніх звітних періодах.

Така унікальна можливість була надана Законом України від 25.12.2014 року №63-VII „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу ”.

В рамках дії зазначеного закону 416 підприємств області скористалися процедурою податкового компромісу, що в результаті дало 46,7 млн.грн додаткових надходжень до бюджету.


Борисе Володимировичу, які основні зміни в податковому законодавстві чекають на наших земляків цього року? Чи є серед них приємні новини?


2016 рік ми розпочали із законодавчих новацій у Податковому Кодексі.

Ключові з них такі: з ПДВ – змінено порядок оподаткування сільськогосподарських товаровиробників; з податку на прибуток – скасовано сплату авансових внесків та впроваджено поквартальну сплату податку; підвищення ставок з акцизного податку та проіндексовано ставки по інших платежах.

Окремо відмічу знакову подію, а саме - значне зниження ставки по єдиному соціальному внеску.

Слід відзначити, що сьогодні йде доволі бурхлива полеміка навколо змін в оподаткуванні сільськогосподарських товаровиробників.

Як вже було згадано, від аграріїв області до бюджетів всіх рівнів за 2015 рік надійшло 1,3 млрд.грн. У структурі сплачених податків на першому місці податок на доходи фізичних осіб (0,7 млрд.грн.) та фіксований податок (майже 160 млн.грн.). Надходження податку на додану вартість від аграріїв в бюджет склали лише 81,5 млн.грн.
Одночасно на власні спецрахунки сільськогосподарські товаровиробники за 2015 рік спрямували 5,9 млрд.грн.

За попередніми розрахунками в умовах цьогорічних умов сплати надходження ПДВ від сільгоспвиробників повинні скласти 4,8 млрд.грн. за рік.

Як ви оцінюєте перспективи області в плані надходжень до бюджетів в 2016 році? Чи є на Полтавщині нові (або невикористані) резерви для наповнення державної та місцевих скарбниць?


2016 рік розпочався із впровадженням новацій у Податковому кодексі України. Тому наше завдання якісно імплементувати ці зміни співпрацюючи із платниками податків. Це забезпечить позитивні результати роботи та стабільні надходження до скарбниць.

Щодо резервів, то зокрема, одним із джерел наповнення місцевих скарбниць є приведення орендодавцями у відповідність до вимог чинного законодавства договорів оренди земель державної та комунальної власності, щодо розміру орендної плати у розмірі не менше 3%. Це дасть можливість поповнити місцеві бюджети області у 2016 році на 6,7 млн.грн.
ГУ ДФС у Полтавській області
Рекомендуем почитать
18 Августа 16:26,   119
 Підприємство зацікавилося Книшівським шлюзом-регулятором, на території якого планують створити міні-гідроелектростанцію.
17 Августа 16:21,   143
Рішення «Про реалізацію проекту «Кременчуцькі зупинки - очікування з комфортом» виноситься на розгляд пленарного засідання 25 сесії Кременчуцької міської ради, як ...
17 Августа 13:31,   122
Вже скоро футбольне поле зі штучним покриттям (20х40 метрів) розпочне робоче функціонування для учнів загальноосвітньої школи № 9.
15 Августа 12:41,   129
Триває капітальний ремонт дитячої музичної школи ім. А. Коломійця.
15 Августа 11:10,   110
Сьогодні за цими адресами заплановано дорожні роботи:
15 Августа 09:19,   110
У мікрорайоні Лашки відзначили Свято Маковія та завершення ремонту контакт-центру № 7, спеціалісти якого проводитимуть роботу з жителями мікрорайону в сфері комунікацій та питань б ...
14 Августа 14:28,   148
У Гадяцькій лікарні Wi-Fi зона на кожному поверсі, в кожному відділенні.
14 Августа 09:28,   232
У більшості пасажирських вагонів «Укрзалізниці» відсутня система кондиціонування повітря.
08 Августа 13:30,   124
КП «Шляхове ремонтно-будівельне управління» продовжує наносити червоно-білу розмітку в місцях пішохідних переходів, розташованих на найбільш вразливих ділянках автошлях ...
07 Августа 15:34,   153
Управлінням соцзахисту населення опрацьовано дані, надані у результаті верифікації достовірності інформації, наданої громадянами при оформленні субсидії для відшкодування витрат на ...
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Использование материалов сайта разрешается при условии обязательного указания активной, не закрытой от индексирования поисковыми системами, не скриптовой гиперссылки на сайт Полтава-Инфо – Poltava.Info, для печатных изданий – с формулировкой «по материалам сайта Poltava.Info».

Внимание! Перепечатка и копирование информации из разделов Афиша Полтавы, Финансы, Заведения HoReCa, Здоровье и красота, Каталог предприятий, Туризм и путешествия, Дом и ремонт запрещена в любом виде!

Администрация сайта Полтава-Информ не всегда разделяет мнение авторов статей и не несет ответственности за содержание информации, которая размещается посетителями ресурса.

© 2004-2017 «Полтава-Инфо» информационный сайт
О проекте
|
Размещение рекламы
|
Контакты
|
Обратная связь