23 Августа,
05:24

Полтавагаз у 2016 році встановить більше сотні будинкових лічильників газу

02 Февраля 2016 09:20   1181
Згідно вимог Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» ПАТ «Полтавагаз» необхідно в термін до 1 січня 2018 року забезпечити приладами обліку квартири, в яких газ використовується для приготування їжі.

Постановою № 2442 від 24.09.2015 р. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) затвердила для ПАТ «Полтавагаз» Інвестиційну програму з включенням витрат на встановлення будинкових лічильників газу для населення з пооб’єктним переліком багатоквартирних будинків, які необхідно обладнати будинковими лічильниками газу.

Будь-які зміни в адресах будинків, вартості заходів та типу лічильника можливі лише за погодження з НКРЕКП шляхом внесення відповідних змін до інвестиційної програми газорозподільного підприємства.

Своїм рішенням НКРЕКП також зобов’язала ПАТ «Полтавагаз» щомісячно до 15 числа наступного за звітним місяця подавати до НКРЕКП інформацію щодо стану встановлення будинкових лічильників населенню та використання коштів за встановленою формою та заборонила нецільове використання цих коштів.

Враховуючи вищевикладене, ПАТ «Полтавагаз» з 01.02.2016 р. розпочинає роботи з оснащення будинковими приладами обліку житлового фонду багатоквартирних будинків, у яких встановлені газові плити. Про дату встановлення лічильників по кожному будинку УЖКГ та мешканці будуть обов’язково попереджені заздалегідь.
При цьому слід зауважити, що відповідно до розділу 9 п.5 пп.1 Кодексу газорозподільних систем балансоутримувач не може відмовити Оператору ГРМ в організації та встановленні загальнобудинкового вузла обліку природного газу, якщо ці заходи здійснюються за рахунок Оператора ГРМ ( ПАТ «Полтавагаз»).

Будинкові прилади обліку обліковуватимуть загальну кількість спожитого природного газу всіх мешканців будинку. У випадку, якщо в будинку вже є кілька квартир, обладнаних індивідуальними лічильниками, то їхні показання за місяць віднімуть від показань будинкового лічильника. Залишок буде порівну ділитися між усіма мешканцями квартир без лічильників.

«Придбання та монтаж таких лічильників коштувати в сім разів дешевше, ніж встановлення індивідуальних приладів обліку природного газу», – аргументує голова НКРЕКП Дмитро Вовк. Тому, щоб заощадити час та кошти, в багатоквартирних будинках з невеликими витратами газу, при наявності у споживачів лише газових плит, встановлення будинкових приладів обліку визначено як найбільш раціональне.

До того ж слід нагадати, що всі бажаючі мати індивідуальний газовий лічильник зможуть встановити його, навіть за наявності будинкового облікового приладу за власні кошти.

Протягом 2016 року в ПАТ «Полтавагаз» такі прилади обліку встановлять у 103 багатоповерхівках Полтави. Наступний додатковий список ще знаходиться на затвердженні в регуляторному органі.

В зв’язку із зазначеним, враховуючи законодавчі вимоги ПАТ «Полтавагаз» просить управління житлово – комунального господарства та мешканців багатоквартирних будинків міста сприяти у вирішені питань встановлення загальнобудинкових вузлів обліку газу, підписання двосторонніх актів розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін, укладання договорів на експлуатацію внутрішньобудинкових газових мереж та зберігання встановлених загальнобудинкових вузлів обліку газу по будинках, підвідомчих УЖКГ.
ПАТ "Полтавагаз"
Рекомендуем почитать
22 Августа 13:04,   174
На полях Полтавщини, як стверджують занепокоєні землероби, швидко розповсюджується всеїдний лучний метелик.
22 Августа 09:28,   550
Правоохоронцями знешкоджено підпільний цех з незаконним виготовленням підакцизних товарів.
21 Августа 15:46,   179
Автомобіль МАЗ із відвалом та грейферним захватом вартістю 3,069 млн. грн. придбали за кошти обласного, районного й сільських бюджетів. Тепер він на варті чистоти семи сіл і буде о ...
21 Августа 12:15,   177
Сьогодні за цими адресами заплановано дорожні роботи:
21 Августа 11:19,   112
На впровадження державної програми «Ощадний дім» з державного бюджету виділені додаткові кошти.
18 Августа 16:26,   141
 Підприємство зацікавилося Книшівським шлюзом-регулятором, на території якого планують створити міні-гідроелектростанцію.
17 Августа 16:21,   165
Рішення «Про реалізацію проекту «Кременчуцькі зупинки - очікування з комфортом» виноситься на розгляд пленарного засідання 25 сесії Кременчуцької міської ради, як ...
17 Августа 13:31,   127
Вже скоро футбольне поле зі штучним покриттям (20х40 метрів) розпочне робоче функціонування для учнів загальноосвітньої школи № 9.
15 Августа 12:41,   132
Триває капітальний ремонт дитячої музичної школи ім. А. Коломійця.
15 Августа 11:10,   122
Сьогодні за цими адресами заплановано дорожні роботи:
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Использование материалов сайта разрешается при условии обязательного указания активной, не закрытой от индексирования поисковыми системами, не скриптовой гиперссылки на сайт Полтава-Инфо – Poltava.Info, для печатных изданий – с формулировкой «по материалам сайта Poltava.Info».

Внимание! Перепечатка и копирование информации из разделов Афиша Полтавы, Финансы, Заведения HoReCa, Здоровье и красота, Каталог предприятий, Туризм и путешествия, Дом и ремонт запрещена в любом виде!

Администрация сайта Полтава-Информ не всегда разделяет мнение авторов статей и не несет ответственности за содержание информации, которая размещается посетителями ресурса.

© 2004-2017 «Полтава-Инфо» информационный сайт
О проекте
|
Размещение рекламы
|
Контакты
|
Обратная связь