21 Липня,
05:07

Полтавагаз у 2016 році встановить більше сотні будинкових лічильників газу

02 Лютого 2016 09:20   1344
Згідно вимог Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» ПАТ «Полтавагаз» необхідно в термін до 1 січня 2018 року забезпечити приладами обліку квартири, в яких газ використовується для приготування їжі.

Постановою № 2442 від 24.09.2015 р. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) затвердила для ПАТ «Полтавагаз» Інвестиційну програму з включенням витрат на встановлення будинкових лічильників газу для населення з пооб’єктним переліком багатоквартирних будинків, які необхідно обладнати будинковими лічильниками газу.

Будь-які зміни в адресах будинків, вартості заходів та типу лічильника можливі лише за погодження з НКРЕКП шляхом внесення відповідних змін до інвестиційної програми газорозподільного підприємства.

Своїм рішенням НКРЕКП також зобов’язала ПАТ «Полтавагаз» щомісячно до 15 числа наступного за звітним місяця подавати до НКРЕКП інформацію щодо стану встановлення будинкових лічильників населенню та використання коштів за встановленою формою та заборонила нецільове використання цих коштів.

Враховуючи вищевикладене, ПАТ «Полтавагаз» з 01.02.2016 р. розпочинає роботи з оснащення будинковими приладами обліку житлового фонду багатоквартирних будинків, у яких встановлені газові плити. Про дату встановлення лічильників по кожному будинку УЖКГ та мешканці будуть обов’язково попереджені заздалегідь.
При цьому слід зауважити, що відповідно до розділу 9 п.5 пп.1 Кодексу газорозподільних систем балансоутримувач не може відмовити Оператору ГРМ в організації та встановленні загальнобудинкового вузла обліку природного газу, якщо ці заходи здійснюються за рахунок Оператора ГРМ ( ПАТ «Полтавагаз»).

Будинкові прилади обліку обліковуватимуть загальну кількість спожитого природного газу всіх мешканців будинку. У випадку, якщо в будинку вже є кілька квартир, обладнаних індивідуальними лічильниками, то їхні показання за місяць віднімуть від показань будинкового лічильника. Залишок буде порівну ділитися між усіма мешканцями квартир без лічильників.

«Придбання та монтаж таких лічильників коштувати в сім разів дешевше, ніж встановлення індивідуальних приладів обліку природного газу», – аргументує голова НКРЕКП Дмитро Вовк. Тому, щоб заощадити час та кошти, в багатоквартирних будинках з невеликими витратами газу, при наявності у споживачів лише газових плит, встановлення будинкових приладів обліку визначено як найбільш раціональне.

До того ж слід нагадати, що всі бажаючі мати індивідуальний газовий лічильник зможуть встановити його, навіть за наявності будинкового облікового приладу за власні кошти.

Протягом 2016 року в ПАТ «Полтавагаз» такі прилади обліку встановлять у 103 багатоповерхівках Полтави. Наступний додатковий список ще знаходиться на затвердженні в регуляторному органі.

В зв’язку із зазначеним, враховуючи законодавчі вимоги ПАТ «Полтавагаз» просить управління житлово – комунального господарства та мешканців багатоквартирних будинків міста сприяти у вирішені питань встановлення загальнобудинкових вузлів обліку газу, підписання двосторонніх актів розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін, укладання договорів на експлуатацію внутрішньобудинкових газових мереж та зберігання встановлених загальнобудинкових вузлів обліку газу по будинках, підвідомчих УЖКГ.
ПАТ "Полтавагаз"
Рекомендуем почитать
14 Грудня 08:44,   303
Відбувся аукціон на право оренди земельної ділянки комунвласності Білоцерківської сільської ради площею 12,2 га під висадження саду, який провела відповідно до усіх процесуальних н ...
13 Грудня 09:35,   212
З підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги, кожен з нас почав та шукати шляхи зменшення споживання енергоносіїв, замислюватись як утеплити дім чи поставити енергоефективне ...
08 Грудня 14:21,   275
Підтриманий парламентом документ передбачає, що ставки акцизного податку на тютюнові вироби будуть зростати до 2025 р.
08 Грудня 12:30,   4732
Цей унікальний аппарат дає змогу, використовуючи сучасну методику, діагностувати та виправляти в організмі будь-яку патологію судин.
07 Грудня 11:36,   205
Дорожники Кременчука проводять ремонт дорожнього покриття на проїздах цвинтарю.
05 Грудня 10:36,   185
За дорученням міського голови Віталія Малецького, наразі комунальні служби Кременчука приведені в готовність, щоб оперативно приступити до ліквідації наслідків погіршення погодних  ...
04 Грудня 16:33,   191
У Києві відбулась заключна оглядова зустріч стосовно підсумків реалізації в Україні спільного проекту Європейського Союзу та ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду. ...
04 Грудня 14:54,   180
Набір учасників проекту, котрий націлений покращити можливості самозайнятості переселенців, за фінансової підтримки Уряду Німеччини розпочала Міжнародна організація з міграції (МОМ ...
28 Листопада 15:43,   312
Сьогодні у Кременчуці в палаці культури імені І.Ф. Котлова за участі голови Полтавської обласної державної адміністрації Валерія Головка, першого заступника голови Полтавської ОДА  ...
28 Листопада 12:30,   324
Завдання відпрацювати з підприємцями, які зазвичай торгують новорічними ялинками у Кременчуці, питання оформлення необхідних дозвільних документів, поставив перед начальником управ ...
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Використання матеріалів сайту дозволяється за умови обов'язкового вказівки активного, не закритого для індексації пошуковими системами, не скриптового гіперпосилання на сайт Полтава-Інфо - Poltava.Info, для друкованих видань - з формулюванням "за матеріалами сайту Poltava.Info".

Увага! Копіювання інформації із розділів Афіша Полтави, Заклади HoReCa, Здоров'я та краса, Каталог підприємств заборонене у будь-якому вигляді!

Адміністрація сайту Полтава-Інфо не завжди поділяє думку авторів статей і не несе відповідальності за зміст інформації, яка розміщується відвідувачами ресурсу.

© 2004-2018 "Полтава-Інфо" інформаційний сайт
Про нас
|
Розміщення реклами
|
Контакти
|
Зворотній зв'язок