21 Ноября,
16:01

Полтавагаз у 2016 році встановить більше сотні будинкових лічильників газу

02 Февраля 2016 09:20   1240
Згідно вимог Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» ПАТ «Полтавагаз» необхідно в термін до 1 січня 2018 року забезпечити приладами обліку квартири, в яких газ використовується для приготування їжі.

Постановою № 2442 від 24.09.2015 р. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) затвердила для ПАТ «Полтавагаз» Інвестиційну програму з включенням витрат на встановлення будинкових лічильників газу для населення з пооб’єктним переліком багатоквартирних будинків, які необхідно обладнати будинковими лічильниками газу.

Будь-які зміни в адресах будинків, вартості заходів та типу лічильника можливі лише за погодження з НКРЕКП шляхом внесення відповідних змін до інвестиційної програми газорозподільного підприємства.

Своїм рішенням НКРЕКП також зобов’язала ПАТ «Полтавагаз» щомісячно до 15 числа наступного за звітним місяця подавати до НКРЕКП інформацію щодо стану встановлення будинкових лічильників населенню та використання коштів за встановленою формою та заборонила нецільове використання цих коштів.

Враховуючи вищевикладене, ПАТ «Полтавагаз» з 01.02.2016 р. розпочинає роботи з оснащення будинковими приладами обліку житлового фонду багатоквартирних будинків, у яких встановлені газові плити. Про дату встановлення лічильників по кожному будинку УЖКГ та мешканці будуть обов’язково попереджені заздалегідь.
При цьому слід зауважити, що відповідно до розділу 9 п.5 пп.1 Кодексу газорозподільних систем балансоутримувач не може відмовити Оператору ГРМ в організації та встановленні загальнобудинкового вузла обліку природного газу, якщо ці заходи здійснюються за рахунок Оператора ГРМ ( ПАТ «Полтавагаз»).

Будинкові прилади обліку обліковуватимуть загальну кількість спожитого природного газу всіх мешканців будинку. У випадку, якщо в будинку вже є кілька квартир, обладнаних індивідуальними лічильниками, то їхні показання за місяць віднімуть від показань будинкового лічильника. Залишок буде порівну ділитися між усіма мешканцями квартир без лічильників.

«Придбання та монтаж таких лічильників коштувати в сім разів дешевше, ніж встановлення індивідуальних приладів обліку природного газу», – аргументує голова НКРЕКП Дмитро Вовк. Тому, щоб заощадити час та кошти, в багатоквартирних будинках з невеликими витратами газу, при наявності у споживачів лише газових плит, встановлення будинкових приладів обліку визначено як найбільш раціональне.

До того ж слід нагадати, що всі бажаючі мати індивідуальний газовий лічильник зможуть встановити його, навіть за наявності будинкового облікового приладу за власні кошти.

Протягом 2016 року в ПАТ «Полтавагаз» такі прилади обліку встановлять у 103 багатоповерхівках Полтави. Наступний додатковий список ще знаходиться на затвердженні в регуляторному органі.

В зв’язку із зазначеним, враховуючи законодавчі вимоги ПАТ «Полтавагаз» просить управління житлово – комунального господарства та мешканців багатоквартирних будинків міста сприяти у вирішені питань встановлення загальнобудинкових вузлів обліку газу, підписання двосторонніх актів розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін, укладання договорів на експлуатацію внутрішньобудинкових газових мереж та зберігання встановлених загальнобудинкових вузлів обліку газу по будинках, підвідомчих УЖКГ.
ПАТ "Полтавагаз"
Рекомендуем почитать
21 Ноября 08:29,   91
На перехресті автошляхів М-22 "Полтава-Олександрія" й Н-32 "Дніпро-Решетилівка" проходить будівництво транспортної розв'язки (два рівня). ...
16 Ноября 10:24,   132
Завершили капітальний ремонт пологового відділення у Миргородській центральній районній лікарні. Для осучаснення палат та придбання нового медичного обладнання з міського бюджету в ...
14 Ноября 09:29,   112
Платники Кременчуцького регіону (головний офіс Кременчуцької ОДПІ) спрямували протягом січня-жовтня 2017 року до місцевих бюджетів 1 млрд. 098 млн. 691 тис. гривень податків та збо ...
13 Ноября 17:44,   239
За роки дії закону про децентралізацію в Україні з’явилось 665 ОТГ. І тому необхідно вчитися формувати ефективні бюджети, контролювати їх виконання, публічно звітувати за вик ...
07 Ноября 16:48,   215
У Полтавській ОДА до першого грудня презентують стратегію покриття області Інтернетом.
07 Ноября 14:01,   165
Громада села отримає 100 тисяч гривень на облаштування спортінфраструктури.
03 Ноября 11:03,   208
Комунальне-автотранспортне підприємство 1628 наразі активними темпами проводять роботу із прибирання та вивезення з міста опалого листя.
03 Ноября 10:20,   181
Частина Лютеньської школи знаходиться в аварійному стані – одна із опорних стін на межі завалу.
02 Ноября 11:07,   159
17 мільйонів гривень – саме така сума цього року була затверджена на видатки по ремонту доріг у Гадяцькому районі. З них освоєно 15,50 млн. грн. ...
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Использование материалов сайта разрешается при условии обязательного указания активной, не закрытой от индексирования поисковыми системами, не скриптовой гиперссылки на сайт Полтава-Инфо – Poltava.Info, для печатных изданий – с формулировкой «по материалам сайта Poltava.Info».

Внимание! Перепечатка и копирование информации из разделов Афиша Полтавы, Финансы, Заведения HoReCa, Здоровье и красота, Каталог предприятий, Туризм и путешествия, Дом и ремонт запрещена в любом виде!

Администрация сайта Полтава-Информ не всегда разделяет мнение авторов статей и не несет ответственности за содержание информации, которая размещается посетителями ресурса.

© 2004-2017 «Полтава-Инфо» информационный сайт
О проекте
|
Размещение рекламы
|
Контакты
|
Обратная связь