За повідомленням Департаменту агропромислового розвитку ОДА, 24 березня 2016 року в залі засідань Центру органічного землеробства ПП „Агроекологія” (с. Куйбишеве, Шишацького району) відбулося розширене засідання колегії обласної державної адміністрації та ради регіонального розвитку.
Щодо вдосконалення розвитку агропромислового комплексу області доповів директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Фролов, який відзначив, що зусилля органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, керівників сільськогосподарських і фермерських господарств будуть спрямовані на забезпечення виконання заходів Стратегії розвитку Полтавської області на період до 2020 року та на виконання протокольного доручення Президента України від 15 липня 2015 року № 1-1/497 щодо забезпечення ефективного впровадження реформ у державі.
У 2015 році аграрний сектор забезпечив приріст виробництва валової продукції сільського господарства порівняно з 2014 роком на 7,4%, у тому числі в сільськогосподарських підприємствах – на 10,3%, у господарствах населення – на 2,5%. За обсягами виробництва валової продукції та темпами росту Полтавська область посіла 2 місце в Україні.
Полтавщина залишається лідером в Україні з виробництва зерна (5,4 млн. тонн).
Основними пріоритетами в розвитку галузі тваринництва є розвиток молочного скотарства і свинарства.
За поголів’ям ВРХ та корів у сільськогосподарських підприємствах, а також з виробництва молока область посідає перше місце в Україні (16% загальнодержавного обсягу), за поголів’ям свиней – четверте. В сільськогосподарських підприємствах області нарощено виробництво молока (101,2 %), м'яса (100,1 %) і яєць (109,3 %).
Основними напрямками розвитку до 2020 року визначені:
- розвиток сучасних форм кооперації в аграрному секторі;
- підтримка малих та середніх виробників сільськогосподарської продукції;
- підтримка галузі бджільництва;
- розвиток органічного сільськогосподарського виробництва;
- розвиток дорадництва.
Все це дасть змогу створити нові додаткові робочі місця в сільському господарстві, сприяти розвитку підприємництва в сільській місцевості, створити додаткові можливості для зростання доходів сільського населення.