23 Августа,
16:51

Полтавагаз роз'яснює необхідність повірки газових лічильників

09 Июня 2016 09:07   876
Сьогодні лічильники газу активно використовуються у нашому побуті. По показам лічильника проводиться оплата за фактично спожитий газ, а це – зручно та вигідно. До того ж при економному користуванні газом, придбання і встановлення лічильника швидко окупиться.

Відповідно до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» від 05.06.2014 № 1314-VІІ, всі законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки (зокрема, і побутові лічильники газу), що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці через визначений проміжок часу – міжповірочний інтервал. Порядок її проведення встановлено державним стандартом України ДСТУ 2708 «Метрологія. Повірка засобів вимірювальної техніки. Організація та порядок проведення».

За 5 місяців 2016 року фахівцями ПАТ «Полтавагазу» повірено безкоштовно побутових лічильників газу 16131 шт, відремонтовано за рахунок компанії 2108 шт.

На жаль, є приклади, коли споживачі газу хочуть при максимальному користуванні газом, платити якнайменше. Тому вони втручаються в роботу лічильника. При цьому відбувається порушення або пошкодження відлікового механізму, пломб. Всі лічильники газу з підозрою на стороннє втручання підлягають експертизі. За результатами проведених експертиз цього року спеціалістами товариства таких випадків виявлено 142.

В зв’язку з цим, споживачам варто нагадати, що згідно Постанови Кабміну «Про затвердження Правил надання населенню послуг з газопостачання» від 9 грудня 1999 року № 2246 споживач зобов’язаний забезпечувати збереження і цілісність лічильників газу та пломб на них. Крім того, в усіх випадках втручань власнику вузла обліку нараховується відшкодування збитків на експертизу та донараховуються обсяги спожитого газу.

Не всі громадяни розуміють важливість проведення періодичного технічного обслуговування та періодичної повірки лічильників. Але слід усвідомити, що після проведення періодичної повірки лічильника газу, за результатами якої він визнаний придатним до застосування, споживач може бути впевнений, що він оплачує саме ту кількість газу, яку він реально спожив. Здебільшого для побутових лічильників газу міжповірочний інтервал складає 5-8 років ( в залежності від типу лічильника).

Сподіваємось, що полтавці будуть вчасно повідомляти про недоліки в роботі газових лічильників, а надана інформація буде для них корисною. За більш детальною інформацією можна звернутися до ПАТ «Полтавагаз» в дільницю по зняттю, повірці і встановленню газових лічильників за адресою: м. Полтава, вул. Енгельса, 2, тел. (0532) 60-22-07 та у службу по повірці газових лічильників: вул.Козака, 2а, тел. (0532) 50-10-14.
Ми завжди готові до співпраці з Вами!
Полтавагаз
Рекомендуем почитать
23 Августа 14:03,   87
У Великих Сорочинцях наступного року збираються започаткувати Національний ярмарок пива.
22 Августа 13:04,   193
На полях Полтавщини, як стверджують занепокоєні землероби, швидко розповсюджується всеїдний лучний метелик.
22 Августа 09:28,   586
Правоохоронцями знешкоджено підпільний цех з незаконним виготовленням підакцизних товарів.
21 Августа 15:46,   184
Автомобіль МАЗ із відвалом та грейферним захватом вартістю 3,069 млн. грн. придбали за кошти обласного, районного й сільських бюджетів. Тепер він на варті чистоти семи сіл і буде о ...
21 Августа 12:15,   181
Сьогодні за цими адресами заплановано дорожні роботи:
21 Августа 11:19,   113
На впровадження державної програми «Ощадний дім» з державного бюджету виділені додаткові кошти.
18 Августа 16:26,   141
 Підприємство зацікавилося Книшівським шлюзом-регулятором, на території якого планують створити міні-гідроелектростанцію.
17 Августа 16:21,   165
Рішення «Про реалізацію проекту «Кременчуцькі зупинки - очікування з комфортом» виноситься на розгляд пленарного засідання 25 сесії Кременчуцької міської ради, як ...
17 Августа 13:31,   127
Вже скоро футбольне поле зі штучним покриттям (20х40 метрів) розпочне робоче функціонування для учнів загальноосвітньої школи № 9.
15 Августа 12:41,   132
Триває капітальний ремонт дитячої музичної школи ім. А. Коломійця.
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Использование материалов сайта разрешается при условии обязательного указания активной, не закрытой от индексирования поисковыми системами, не скриптовой гиперссылки на сайт Полтава-Инфо – Poltava.Info, для печатных изданий – с формулировкой «по материалам сайта Poltava.Info».

Внимание! Перепечатка и копирование информации из разделов Афиша Полтавы, Финансы, Заведения HoReCa, Здоровье и красота, Каталог предприятий, Туризм и путешествия, Дом и ремонт запрещена в любом виде!

Администрация сайта Полтава-Информ не всегда разделяет мнение авторов статей и не несет ответственности за содержание информации, которая размещается посетителями ресурса.

© 2004-2017 «Полтава-Инфо» информационный сайт
О проекте
|
Размещение рекламы
|
Контакты
|
Обратная связь