25 Ноября,
11:11

Полтавагаз роз'яснює необхідність повірки газових лічильників

09 Июня 2016 09:07   945
Сьогодні лічильники газу активно використовуються у нашому побуті. По показам лічильника проводиться оплата за фактично спожитий газ, а це – зручно та вигідно. До того ж при економному користуванні газом, придбання і встановлення лічильника швидко окупиться.

Відповідно до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» від 05.06.2014 № 1314-VІІ, всі законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки (зокрема, і побутові лічильники газу), що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці через визначений проміжок часу – міжповірочний інтервал. Порядок її проведення встановлено державним стандартом України ДСТУ 2708 «Метрологія. Повірка засобів вимірювальної техніки. Організація та порядок проведення».

За 5 місяців 2016 року фахівцями ПАТ «Полтавагазу» повірено безкоштовно побутових лічильників газу 16131 шт, відремонтовано за рахунок компанії 2108 шт.

На жаль, є приклади, коли споживачі газу хочуть при максимальному користуванні газом, платити якнайменше. Тому вони втручаються в роботу лічильника. При цьому відбувається порушення або пошкодження відлікового механізму, пломб. Всі лічильники газу з підозрою на стороннє втручання підлягають експертизі. За результатами проведених експертиз цього року спеціалістами товариства таких випадків виявлено 142.

В зв’язку з цим, споживачам варто нагадати, що згідно Постанови Кабміну «Про затвердження Правил надання населенню послуг з газопостачання» від 9 грудня 1999 року № 2246 споживач зобов’язаний забезпечувати збереження і цілісність лічильників газу та пломб на них. Крім того, в усіх випадках втручань власнику вузла обліку нараховується відшкодування збитків на експертизу та донараховуються обсяги спожитого газу.

Не всі громадяни розуміють важливість проведення періодичного технічного обслуговування та періодичної повірки лічильників. Але слід усвідомити, що після проведення періодичної повірки лічильника газу, за результатами якої він визнаний придатним до застосування, споживач може бути впевнений, що він оплачує саме ту кількість газу, яку він реально спожив. Здебільшого для побутових лічильників газу міжповірочний інтервал складає 5-8 років ( в залежності від типу лічильника).

Сподіваємось, що полтавці будуть вчасно повідомляти про недоліки в роботі газових лічильників, а надана інформація буде для них корисною. За більш детальною інформацією можна звернутися до ПАТ «Полтавагаз» в дільницю по зняттю, повірці і встановленню газових лічильників за адресою: м. Полтава, вул. Енгельса, 2, тел. (0532) 60-22-07 та у службу по повірці газових лічильників: вул.Козака, 2а, тел. (0532) 50-10-14.
Ми завжди готові до співпраці з Вами!
Полтавагаз
Рекомендуем почитать
24 Ноября 14:18,   97
Практично місяць контролювали громадські активісти в Кременчуці роботу міського маршрутного транспорту. І тепер наполягають - вона критична настільки, що виникає необхідність мінят ...
21 Ноября 08:29,   144
На перехресті автошляхів М-22 "Полтава-Олександрія" й Н-32 "Дніпро-Решетилівка" проходить будівництво транспортної розв'язки (два рівня). ...
16 Ноября 10:24,   145
Завершили капітальний ремонт пологового відділення у Миргородській центральній районній лікарні. Для осучаснення палат та придбання нового медичного обладнання з міського бюджету в ...
14 Ноября 09:29,   122
Платники Кременчуцького регіону (головний офіс Кременчуцької ОДПІ) спрямували протягом січня-жовтня 2017 року до місцевих бюджетів 1 млрд. 098 млн. 691 тис. гривень податків та збо ...
13 Ноября 17:44,   255
За роки дії закону про децентралізацію в Україні з’явилось 665 ОТГ. І тому необхідно вчитися формувати ефективні бюджети, контролювати їх виконання, публічно звітувати за вик ...
07 Ноября 16:48,   221
У Полтавській ОДА до першого грудня презентують стратегію покриття області Інтернетом.
07 Ноября 14:01,   171
Громада села отримає 100 тисяч гривень на облаштування спортінфраструктури.
03 Ноября 11:03,   212
Комунальне-автотранспортне підприємство 1628 наразі активними темпами проводять роботу із прибирання та вивезення з міста опалого листя.
03 Ноября 10:20,   186
Частина Лютеньської школи знаходиться в аварійному стані – одна із опорних стін на межі завалу.
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Использование материалов сайта разрешается при условии обязательного указания активной, не закрытой от индексирования поисковыми системами, не скриптовой гиперссылки на сайт Полтава-Инфо – Poltava.Info, для печатных изданий – с формулировкой «по материалам сайта Poltava.Info».

Внимание! Перепечатка и копирование информации из разделов Афиша Полтавы, Финансы, Заведения HoReCa, Здоровье и красота, Каталог предприятий, Туризм и путешествия, Дом и ремонт запрещена в любом виде!

Администрация сайта Полтава-Информ не всегда разделяет мнение авторов статей и не несет ответственности за содержание информации, которая размещается посетителями ресурса.

© 2004-2017 «Полтава-Инфо» информационный сайт
О проекте
|
Размещение рекламы
|
Контакты
|
Обратная связь