23 Августа,
03:46

Полтавагаз роз'яснює переваги будинкових лічильників газу

10 Июня 2016 10:21   637
За ініціативи Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) ПАТ «Полтавагаз» встановлює будинкові лічильники газу. Таким чином запроваджується приладовий облік споживання газу в умовах його дефіциту та реалізації заходів по заощадженню використання енергоресурсів.

Протягом нинішнього року у Полтаві заплановано встановити 568 будинкових приладів обліку. Це дозволить користувачам платити за фактично спожитий газ, обраховувати загальну кількість використаного природного газу всіма мешканцями будинку, а розрахунок витрат газу на одну квартиру залежатиме від загальноспожитого обсягу та кількості зареєстрованих осіб, за винятком помешкань, обладнаних індивідуальними приладами обліку.

"Технологія обліку витрат газу будинковими лічильниками досить раціональна як для НКРЕКП, так і для споживача. Вже відомо, що цільове фінансування через інвестиційну програму не забезпечить безкоштовними лічильниками значну кількість споживачів, в користуванні яких є тільки газова плита. За попередніми розрахунками регулятора, середні витрати на 1 абонента при установці будинкового лічильника майже в 3 рази менші, ніж при монтажі квартирних лічильників. При цьому витрати часу як при встановлені будинкового, так і індивідуального лічильника практично є однаковими. Тому в багатоквартирних будинках з невеликими витратами газу, при наявності у споживачів лише газових плит, встановлення будинкових приладів обліку є найбільш раціональним.

Тим паче, і для споживачів газу переваги очевидні, – зазначає перший заступник голови правління ПАТ "Полтавагаз" Сергій Мокрий, – "По-перше, якщо раніше норма споживання газу на 1 особу становила 3 м куб., то з 1 травня 2016 року вона збільшилася до 4,4 м. куб на 1 зареєстрованого. І не факт, що людина використала цей газ. Із різних причин: відпустка, відрядження і т.д. А от при наявності будинкового лічильника нараховується сума тільки за спожитий газ. Далі, слід нагадати, що загальнобудинкові лічильники встановлюються для населення безкоштовно. Крім цього, встановлення будинкового вузла обліку газу не впливає на розрахунок та отримання субсидій і пільг споживачів. І останнє, якщо хтось із мешканців будинку виявить бажання встановити лічильник газу у квартирі, він може зробити це без проблем за свої чи кошти спонсорів. Адже встановлений будинковий прилад обліку не позбавляє можливості кожного громадянина встановити індивідуальний лічильник. Тож вигода від будинкового обліку газу очевидна".

Забезпечення 100% обліку природного газу у побутових споживачів є пріоритетним заходом галузі, і регламентовано положеннями Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу".

Заходи зі встановлення будинкових лічильників газу (із зазначенням адрес будинків) передбачені по всій Україні у відповідних Планах розвитку газорозподільних систем ліцензіатів, зокрема у І розділі таких планів – інвестиційних програмах на 2016 рік.

Враховуючи вищезазначене, ПАТ "Полтавагаз" прохає мешканців обласного центру не перешкоджати роботі слюсарів по монтажу будинкових вузлів обліку, а поставитися з розумінням до виконання їхніх професійних обов’язків.
ПАТ "Полтавагаз"
Рекомендуем почитать
22 Августа 13:04,   174
На полях Полтавщини, як стверджують занепокоєні землероби, швидко розповсюджується всеїдний лучний метелик.
22 Августа 09:28,   549
Правоохоронцями знешкоджено підпільний цех з незаконним виготовленням підакцизних товарів.
21 Августа 15:46,   177
Автомобіль МАЗ із відвалом та грейферним захватом вартістю 3,069 млн. грн. придбали за кошти обласного, районного й сільських бюджетів. Тепер він на варті чистоти семи сіл і буде о ...
21 Августа 12:15,   176
Сьогодні за цими адресами заплановано дорожні роботи:
21 Августа 11:19,   111
На впровадження державної програми «Ощадний дім» з державного бюджету виділені додаткові кошти.
18 Августа 16:26,   141
 Підприємство зацікавилося Книшівським шлюзом-регулятором, на території якого планують створити міні-гідроелектростанцію.
17 Августа 16:21,   165
Рішення «Про реалізацію проекту «Кременчуцькі зупинки - очікування з комфортом» виноситься на розгляд пленарного засідання 25 сесії Кременчуцької міської ради, як ...
17 Августа 13:31,   127
Вже скоро футбольне поле зі штучним покриттям (20х40 метрів) розпочне робоче функціонування для учнів загальноосвітньої школи № 9.
15 Августа 12:41,   132
Триває капітальний ремонт дитячої музичної школи ім. А. Коломійця.
15 Августа 11:10,   122
Сьогодні за цими адресами заплановано дорожні роботи:
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Использование материалов сайта разрешается при условии обязательного указания активной, не закрытой от индексирования поисковыми системами, не скриптовой гиперссылки на сайт Полтава-Инфо – Poltava.Info, для печатных изданий – с формулировкой «по материалам сайта Poltava.Info».

Внимание! Перепечатка и копирование информации из разделов Афиша Полтавы, Финансы, Заведения HoReCa, Здоровье и красота, Каталог предприятий, Туризм и путешествия, Дом и ремонт запрещена в любом виде!

Администрация сайта Полтава-Информ не всегда разделяет мнение авторов статей и не несет ответственности за содержание информации, которая размещается посетителями ресурса.

© 2004-2017 «Полтава-Инфо» информационный сайт
О проекте
|
Размещение рекламы
|
Контакты
|
Обратная связь