23 Березня,
03:20

Полтавагаз роз'яснює переваги будинкових лічильників газу

10 Червня 2016 10:21   709
За ініціативи Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) ПАТ «Полтавагаз» встановлює будинкові лічильники газу. Таким чином запроваджується приладовий облік споживання газу в умовах його дефіциту та реалізації заходів по заощадженню використання енергоресурсів.

Протягом нинішнього року у Полтаві заплановано встановити 568 будинкових приладів обліку. Це дозволить користувачам платити за фактично спожитий газ, обраховувати загальну кількість використаного природного газу всіма мешканцями будинку, а розрахунок витрат газу на одну квартиру залежатиме від загальноспожитого обсягу та кількості зареєстрованих осіб, за винятком помешкань, обладнаних індивідуальними приладами обліку.

"Технологія обліку витрат газу будинковими лічильниками досить раціональна як для НКРЕКП, так і для споживача. Вже відомо, що цільове фінансування через інвестиційну програму не забезпечить безкоштовними лічильниками значну кількість споживачів, в користуванні яких є тільки газова плита. За попередніми розрахунками регулятора, середні витрати на 1 абонента при установці будинкового лічильника майже в 3 рази менші, ніж при монтажі квартирних лічильників. При цьому витрати часу як при встановлені будинкового, так і індивідуального лічильника практично є однаковими. Тому в багатоквартирних будинках з невеликими витратами газу, при наявності у споживачів лише газових плит, встановлення будинкових приладів обліку є найбільш раціональним.

Тим паче, і для споживачів газу переваги очевидні, – зазначає перший заступник голови правління ПАТ "Полтавагаз" Сергій Мокрий, – "По-перше, якщо раніше норма споживання газу на 1 особу становила 3 м куб., то з 1 травня 2016 року вона збільшилася до 4,4 м. куб на 1 зареєстрованого. І не факт, що людина використала цей газ. Із різних причин: відпустка, відрядження і т.д. А от при наявності будинкового лічильника нараховується сума тільки за спожитий газ. Далі, слід нагадати, що загальнобудинкові лічильники встановлюються для населення безкоштовно. Крім цього, встановлення будинкового вузла обліку газу не впливає на розрахунок та отримання субсидій і пільг споживачів. І останнє, якщо хтось із мешканців будинку виявить бажання встановити лічильник газу у квартирі, він може зробити це без проблем за свої чи кошти спонсорів. Адже встановлений будинковий прилад обліку не позбавляє можливості кожного громадянина встановити індивідуальний лічильник. Тож вигода від будинкового обліку газу очевидна".

Забезпечення 100% обліку природного газу у побутових споживачів є пріоритетним заходом галузі, і регламентовано положеннями Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу".

Заходи зі встановлення будинкових лічильників газу (із зазначенням адрес будинків) передбачені по всій Україні у відповідних Планах розвитку газорозподільних систем ліцензіатів, зокрема у І розділі таких планів – інвестиційних програмах на 2016 рік.

Враховуючи вищезазначене, ПАТ "Полтавагаз" прохає мешканців обласного центру не перешкоджати роботі слюсарів по монтажу будинкових вузлів обліку, а поставитися з розумінням до виконання їхніх професійних обов’язків.
ПАТ "Полтавагаз"
Рекомендуем почитать
14 Грудня 08:44,   263
Відбувся аукціон на право оренди земельної ділянки комунвласності Білоцерківської сільської ради площею 12,2 га під висадження саду, який провела відповідно до усіх процесуальних н ...
13 Грудня 09:35,   193
З підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги, кожен з нас почав та шукати шляхи зменшення споживання енергоносіїв, замислюватись як утеплити дім чи поставити енергоефективне ...
08 Грудня 14:21,   248
Підтриманий парламентом документ передбачає, що ставки акцизного податку на тютюнові вироби будуть зростати до 2025 р.
08 Грудня 12:30,   4605
Цей унікальний аппарат дає змогу, використовуючи сучасну методику, діагностувати та виправляти в організмі будь-яку патологію судин.
07 Грудня 11:36,   174
Дорожники Кременчука проводять ремонт дорожнього покриття на проїздах цвинтарю.
05 Грудня 10:36,   156
За дорученням міського голови Віталія Малецького, наразі комунальні служби Кременчука приведені в готовність, щоб оперативно приступити до ліквідації наслідків погіршення погодних  ...
04 Грудня 16:33,   168
У Києві відбулась заключна оглядова зустріч стосовно підсумків реалізації в Україні спільного проекту Європейського Союзу та ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду. ...
04 Грудня 14:54,   156
Набір учасників проекту, котрий націлений покращити можливості самозайнятості переселенців, за фінансової підтримки Уряду Німеччини розпочала Міжнародна організація з міграції (МОМ ...
28 Листопада 15:43,   280
Сьогодні у Кременчуці в палаці культури імені І.Ф. Котлова за участі голови Полтавської обласної державної адміністрації Валерія Головка, першого заступника голови Полтавської ОДА  ...
28 Листопада 12:30,   302
Завдання відпрацювати з підприємцями, які зазвичай торгують новорічними ялинками у Кременчуці, питання оформлення необхідних дозвільних документів, поставив перед начальником управ ...
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Використання матеріалів сайту дозволяється за умови обов'язкового вказівки активного, не закритого для індексації пошуковими системами, не скриптового гіперпосилання на сайт Полтава-Інфо - Poltava.Info, для друкованих видань - з формулюванням "за матеріалами сайту Poltava.Info".

Увага! Копіювання інформації із розділів Афіша Полтави, Заклади HoReCa, Здоров'я та краса, Каталог підприємств заборонене у будь-якому вигляді!

Адміністрація сайту Полтава-Інфо не завжди поділяє думку авторів статей і не несе відповідальності за зміст інформації, яка розміщується відвідувачами ресурсу.

© 2004-2018 "Полтава-Інфо" інформаційний сайт
Про нас
|
Розміщення реклами
|
Контакти
|
Зворотній зв'язок