24 Августа,
08:00

ПАТ "Полтавагаз": встановлення загальнобудинкового лічильника газу не суперечить законодавству

05 Августа 2016 09:34   359
Як повідомила прес-служба ПАТ «Полтавагаз», останнім часом значно збільшилась кількість звернень до підприємства щодо встановлення індивідуальних лічильників природного газу у багатоквартирних будинках. Разом з тим встановлення загальнобудинкових лічильників газу викликає соціальну напругу та деякі сумніви споживачів щодо законності цієї процедури.

Саме тому ПАТ «Полтавагаз» вважає за необхідне зазначити, що програма встановлення лічильників – загальнодержавна і направлена на удосконалення систему обліку та енергозаощадження. Вона реалізується в рамках Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу». Даний Закон передбачає термін оснащення засобами вимірювальної техніки споживачів, котрі використовують природній газ тільки для приготування їжі, до 1 січня 2018 року. Джерелами фінансування цих робіт, згідно із законодавством, можуть бути кошти суб’єктів господарювання, що здійснюють розподіл газу на відповідній території, бюджетні кошти та інші джерела фінансування (в тому числі власні кошти споживачів).

ПАТ «Полтавагаз» щорічно проводить роботу по встановленню індивідуальних лічильників газу, в тому числі за 7 місяців 2016 року вже встановлено 860 таких приладів обліку за рахунок підприємства. Але на сьогодні понад 55,6 тисяч абонентів ПАТ «Полтавагаз» ще споживають газ по нормам без лічильників. Програма оснащення кожної квартири побутовим приладом обліку газу потребує великих обсягів фінансування та досить тривалий час для реалізації. По розрахункам НКРЕКП, загальна вартість індивідуальних приладів обліку газу, що планується до встановлення – більше 4,6 млрд грн., а термін установки буде складати близько 10 років. У зв’язку з цим НКРЕКП визначила пріоритетним встановлення загальнобудинкових лічильників газу. Постанова регулятора не суперечить законодавству та постановам Кабінету Міністрів України №620 від 16 травня 2002 року та №46 від 27 січня 2016 року, згідно з якими ініціювати встановлення будинкового вузла обліку на багатоквартирний будинок можуть як його власники, так і оператор газорозподільної системи. В той же час балансоутримувачі чи управителі не можуть відмовити оператору газорозподільної мережі в організації та встановленню прибудинкових лічильників, якщо це буде здійснюватися за його рахунок.

Таким чином, ПАТ «Полтавагаз» закликає не протидіяти виконанню загальнодержавної програми чи йти на якісь популістські заклики. Тим більше, що це економічно вигідно власникам квартир – як показує практика, економія складає до 20%. Якщо ж споживачі все ж не згодні розраховуватися за спожитий газ за показаннями будинкового вузла обліку, вони можуть встановити квартирний лічильник газу за власні кошти або звернутися за фінансуванням до відповідних місцевих органів самоврядування.
ПАТ "Полтавагаз"
Рекомендуем почитать
23 Августа 14:03,   119
У Великих Сорочинцях наступного року збираються започаткувати Національний ярмарок пива.
22 Августа 13:04,   197
На полях Полтавщини, як стверджують занепокоєні землероби, швидко розповсюджується всеїдний лучний метелик.
22 Августа 09:28,   603
Правоохоронцями знешкоджено підпільний цех з незаконним виготовленням підакцизних товарів.
21 Августа 15:46,   190
Автомобіль МАЗ із відвалом та грейферним захватом вартістю 3,069 млн. грн. придбали за кошти обласного, районного й сільських бюджетів. Тепер він на варті чистоти семи сіл і буде о ...
21 Августа 12:15,   182
Сьогодні за цими адресами заплановано дорожні роботи:
21 Августа 11:19,   114
На впровадження державної програми «Ощадний дім» з державного бюджету виділені додаткові кошти.
18 Августа 16:26,   141
 Підприємство зацікавилося Книшівським шлюзом-регулятором, на території якого планують створити міні-гідроелектростанцію.
17 Августа 16:21,   168
Рішення «Про реалізацію проекту «Кременчуцькі зупинки - очікування з комфортом» виноситься на розгляд пленарного засідання 25 сесії Кременчуцької міської ради, як ...
17 Августа 13:31,   128
Вже скоро футбольне поле зі штучним покриттям (20х40 метрів) розпочне робоче функціонування для учнів загальноосвітньої школи № 9.
15 Августа 12:41,   132
Триває капітальний ремонт дитячої музичної школи ім. А. Коломійця.
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Использование материалов сайта разрешается при условии обязательного указания активной, не закрытой от индексирования поисковыми системами, не скриптовой гиперссылки на сайт Полтава-Инфо – Poltava.Info, для печатных изданий – с формулировкой «по материалам сайта Poltava.Info».

Внимание! Перепечатка и копирование информации из разделов Афиша Полтавы, Финансы, Заведения HoReCa, Здоровье и красота, Каталог предприятий, Туризм и путешествия, Дом и ремонт запрещена в любом виде!

Администрация сайта Полтава-Информ не всегда разделяет мнение авторов статей и не несет ответственности за содержание информации, которая размещается посетителями ресурса.

© 2004-2017 «Полтава-Инфо» информационный сайт
О проекте
|
Размещение рекламы
|
Контакты
|
Обратная связь