Наразі на стадії завершення – підготовчі заходи з відключення від мереж мобільних операторів власників нелегальних мобілок.
Досить неприємна ситуація, але така доля очікує на всі мобільні телефони, привезені з-за кордону та незареєстровані в базі даних імей Українського Державного центру радіочастот. Зареєструвати ж «сіру» мобілку досить легко. Необхідно просто зібрати документи, що доводять легальність походження вашої мобілки/
Перш за все, варто розібратися, в чому полягає поділ на так звані «білі», «сірі» та «чорні» мобільні телефони. За словами начальника Полтавської філії Українського Державного центру радіочастот Олександра Польового, «білий» телефон особливий лиш тим, що імей код його внесений до бази даних центру і має легальне походження.
Олександр Польовий, начальник Полтавської філії УДЦР: "Кожен мобільний телефон має свій, так званий код імей. Цей код - це міжнародний ідентифікатор. В «сірий» список включені всі телефони, походження котрих на території України невідоме. Увезені з-за кордону, доставлені поштою, подаровані"
Так звані «чорні» телефони – ті, що внесені до бази даних міліції як викрадені. Олександр Польовий запевняє, «сірі» та «чорні» телефони почнуть відключати від користування в мережах українських операторів вже цієї осені. Наразі чотири з п'яти мобільних операторів встановили необхідне обладнання для ідентифікації та відключення таких телефонів, а 5-ий проводить його тестування. Порядок відключення проходитиме наступним чином: кожен абонент-користувач «сірої» мобілки отримає коротке смс повідомлення з точною датою відключення його від мережі. Упродовж 90-та діб з моменту отримання месіджа абонент ще має можливість зареєструвати апарат в базі даних імей. Для цього необхідно заповнити заяву на сайті центру радіочастот та надати документи, що підтверджують легальність походження телефону. Серед них: митна декларація, закордонний паспорт, документи на покупку телефону і т.п. Перевірити ж свій телефон на наявність його в базі можна просто, зайшовши на сайт УДЦР в спеціальному розділі. Порядок операції простий: на своєму телефоні наберіть «*#06#» і на екрані з'явиться ваш міжнародний імей-код. Уведіть його до спеціального поля перевірки на сайті центру та отримайте миттєвий результат. Наголошує Олександр Польовий і на необхідності перестрахуватися при покупці телефону. Реалізатор зобов'язаний надати дозвіл на торгівлю та сертифікат на продукцію.
"Продавець зобов'язаний забезпечити вільний доступ до інтернету і за допомогою бази даних УДЦР є можливість перевірити його. Кожен користувач повинен скористатись цим", - розповідає начальник Полтавської філії УДЦР.
А всі питання з приводу реєстрації телефону можна поставити, зателефонувавши на гарячу лінію УДЦР за номером (044) 422 85 85