17 Августа,
02:55

Полтавагаз надає роз'яснення щодо безкоштовного встановлення газових лічильників

22 Августа 2016 11:04   928
Звернення ПАТ "Полтавагаз"

Законом України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» чітко визначено терміни забезпечення всіх категорій споживачів вузлами обліку природного газу.

Керуючись цим нормативно-правовим актом, ПАТ «Полтавагаз» до 1 січня 2016 року повинен забезпечити індивідуальними газовими лічильниками тих споживачів, які використовують газ для підігріву води та приготування їжі.

Станом на 1 січня 2016 року підприємство встановило індивідуальні прилади обліку газу в більшості таких споживачів. Але з поважних причин (робота за кордоном, лікування та ін.) незначна кількість з них (1603 ос.) , не змогла встановити газові лічильники у своїх квартирах. Тому нині «Полтавагаз» дооснащує індивідуальними приладами обліку газу споживачів, які використовують голубе паливо для підігріву води і приготування їжі. На сьогодні їх залишилося 1500. Роботи щодо встановлення газових лічильників у квартирах цієї категорії споживачів проводяться за кошти ПАТ «Полтавагаз».

Якщо говорити про тих споживачів, які використовують газ тільки для приготування їжі, то вищезгаданим Законом передбачено встановлення у їх квартирах газових лічильників до 1 січня 2018 року. За перше півріччя 2016 року спеціалістами підприємства вже встановлено 1200 індивідуальних приладів обліку газу, з них за рахунок підприємства – 860 шт., інші – за кошти фізичних осіб.

Слід зазначити, що в жодному нормативному акті немає вказівки на те, що облік газу забезпечується тільки квартирними лічильниками, тобто законодавець передбачив забезпечення споживачів, які використовують газ тільки для приготування їжі, як індивідуальними, так і загальнобудинковими приладами обліку газу.

Наразі понад 55,6 тисяч абонентів ПАТ «Полтавагаз» ще споживають газ по нормам без лічильників. За підрахунками НКРЕКП оснащення квартир цих абонентів побутовими приладами обліку газу потребує майже 10 років і великих обсягів фінансування.

Законом України «Про комерційний облік природного газу» визначено три джерела фінансування встановлення газових лічильників – кошти суб’єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території; кошти відповідного бюджету; інші джерела, не заборонені законодавством.

Але економічна ситуація в Україні склалася так, що більшість лічильників в зоні діяльності ПАТ «Полтавагаз» встановлюється за рахунок газового підприємства та особисті кошти населення, а кошти державного чи місцевих бюджетів, на жаль не задіяні. Ось чому в НКРЕКП наголошують на очевидності переваг будинкового обліку газу для споживачів, адже фінансування робіт та матеріалів для встановлення будинкових лічильників проводиться коштом газорозподільних підприємств, за рахунок тарифу на розподіл газу.

Тут доречно підкреслити, що Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг є ініціатором програми встановлення загальнобудинкових лічильників. При цьому комісія, контролює виконання Закону та наділена повноваженнями застосовувати до суб’єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, певні санкції. Тобто, законодавством передбачено, у разі не встановлення населенню лічильників газу у визначені терміни з вини ПАТ «Полтавагаз», розподіл природного газу таким споживачам припиняється, а його облік до моменту встановлення лічильників газу здійснюється за нормами споживання, встановленим Кабінетом Міністрів України. Щодо дій ПАТ «Полтавагаз», то НКРЕКП спочатку застосовує застереження, а в разі невжиття підприємством після застереження відповідних заходів накладає суттєвий штраф.

Таким чином ПАТ «Полтавагаз» змушене вести роботи, спрямовані на встановлення загальнобудинкових лічильників. У цьому році їх встановлено лише 55. І це лише 10 відсотків від завдання. Зауважимо, при виконанні цих робіт ПАТ «Полтавагаз» працює виключно в правовому полі, та прохає споживачів не вестися на провокаційні дії, які спрямовані на заплямування репутації підприємства та збудження громадської думки.

Звісно, при запровадженні будинкового обліку ПАТ «Полтавагаз» буде враховувати деякі його особливості. Якщо в будинку, наприклад, з 60-ти квартир залишилося 10 квартир без індивідуальних лічильників, то звичайно економічно не обґрунтовано встановлювати там загальнобудинковий. Крім того у нас є список будинків, що мають декілька газових вводів, і там технічно складно запровадити будинковий облік, очевидно, що такі абоненти будуть забезпечені індивідуальними газовими лічильниками. До того ж на підприємстві створена комісія, яка розглядає звернення громадян щодо встановлення індивідуальних вузлів обліку газу, вивчає обставини та колегіально приймає відповідне рішення.

Враховуючи вищезазначене, ПАТ «Полтавагаз» рекомендує своїм споживачам не перешкоджати встановленню загальнобудинкових газових лічильників, оскільки згідно «Положення про порядок проведення розрахунків за надані населенню послуги з газопостачання в умовах використання загальнобудинкового вузла обліку» установка будинкового вузла обліку природного газу здійснюється на підставі Договорів, сторонами якого є виключно балансоутримувач будинку і газорозподільне підприємство – ПАТ «Полтавагаз». Участь власників квартир в процесі установки загальнобудинкового вузла обліку законом не передбачено, у зв’язку з чим заяви власників квартир про відмову від його установки не мають юридичної сили.

Додатково повідомляємо, що дії мешканців, які перешкоджають установці будинкового лічильника газу, мають протиправний характер, за що передбачена адміністративна відповідальність.

Ті споживачів, які планують встановити індивідуальний побутовий газовий лічильник у квартиру за свої кошти можуть звернутися із заявою на начальника виробничих служб м. Полтави і Полтавського району до ПАТ «Полтавагаз» за адресою: м. Полтава, вул. Олеся Гончара (колишня Енгельса), буд.2.
Прес-служба ПАТ "Полтавагаз"
Рекомендуем почитать
15 Августа 12:41,   120
Триває капітальний ремонт дитячої музичної школи ім. А. Коломійця.
15 Августа 11:10,   100
Сьогодні за цими адресами заплановано дорожні роботи:
15 Августа 09:19,   101
У мікрорайоні Лашки відзначили Свято Маковія та завершення ремонту контакт-центру № 7, спеціалісти якого проводитимуть роботу з жителями мікрорайону в сфері комунікацій та питань б ...
14 Августа 14:28,   140
У Гадяцькій лікарні Wi-Fi зона на кожному поверсі, в кожному відділенні.
14 Августа 09:28,   225
У більшості пасажирських вагонів «Укрзалізниці» відсутня система кондиціонування повітря.
08 Августа 13:30,   120
КП «Шляхове ремонтно-будівельне управління» продовжує наносити червоно-білу розмітку в місцях пішохідних переходів, розташованих на найбільш вразливих ділянках автошлях ...
07 Августа 15:34,   151
Управлінням соцзахисту населення опрацьовано дані, надані у результаті верифікації достовірності інформації, наданої громадянами при оформленні субсидії для відшкодування витрат на ...
07 Августа 12:02,   158
У Кременчуці активно працюють над впровадженням урядової програми «Ощадний дім».
07 Августа 10:58,   181
Укртрансбезпекою й Нацполіцією проведено рейдові перевірки на мобільному пункті габаритно-вагового контролю під Полтавою. Виявлено чимало порушників у сфері перевезень. ...
03 Августа 11:01,   157
На Полтавщині завершують зернозбиральну кампанію. У деяких районах жнива ще тривають. Аграрії спільно з фахівцями Служби «101» вживають заходів, щоб зберегти від вогню  ...
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Использование материалов сайта разрешается при условии обязательного указания активной, не закрытой от индексирования поисковыми системами, не скриптовой гиперссылки на сайт Полтава-Инфо – Poltava.Info, для печатных изданий – с формулировкой «по материалам сайта Poltava.Info».

Внимание! Перепечатка и копирование информации из разделов Афиша Полтавы, Финансы, Заведения HoReCa, Здоровье и красота, Каталог предприятий, Туризм и путешествия, Дом и ремонт запрещена в любом виде!

Администрация сайта Полтава-Информ не всегда разделяет мнение авторов статей и не несет ответственности за содержание информации, которая размещается посетителями ресурса.

© 2004-2017 «Полтава-Инфо» информационный сайт
О проекте
|
Размещение рекламы
|
Контакты
|
Обратная связь